Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Права адвокатів в судах під час карантину не повинні бути дискриміновано – Валентин Гвоздій

Права адвокатів в судах під час карантину не повинні бути дискриміновано – Валентин Гвоздій

Cудова практика 17:39 Ср 29.07.20 722 Переглядів Версія для друку

Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій взяв участь у роботі круглого столу «Особливості роботи суду в період пандемії: організаційні заходи та питання санітарно-епідеміологічної безпеки».

Захід відбувся за участю голови ВРП Андрія Овсієнка, голови РСУ Богдана Моніча, представників Верховного суду, ДСА, Мінюсту, Національної школи суддів, експертів ВООЗ, консультативної місії ЄС в Україні. Адвокатуру в дискусії представив Валентин Гвоздій.

У своєму виступі заступник Голови НААУ наголосив на тому, що підсумком дискусії мають стати «практичні наслідки якими б всі учасники суд професій могли б ефективно скористатися». У зв’язку з цим, Валентин Гвоздій висловив готовність НААУ долучитися до розробки відповідних рекомендацій для учасників судових засідань із врахуванням прав адвокатів під час карантинних обмежень.

За словами Валентина Гвоздія, під час карантину «адвокатура адаптувалася досить швидко до нових умов, але зіштовхувалася з величезною кількістю проблем».

На рівні інституції є відчуття дефіциту комунікації з органами суддівського самоврядування щодо належного забезпечення процесуальних прав адвокатів у судових засіданнях.

«Ми відчуваємо нестачу в комунікації з Радою суддів України і необхідність спільної комунікації, тому що суди на місцях, на жаль, демонструють певне упередження відношення до адвокатів  і не враховують інтереси і права адвокатів, по’вязані в тому числі з їхнім правом на життя і здоров’я», - зауважив Валентин Гвоздій.

Він уточнив, що ідеться про випадки, «коли адвокати просять відкласти засідання через неможливість прибути з поважних причин, пов’язаних з COVID19». При цьому він наголосив, що, за даними офіційної статистики захворювання, на сьогодні ситуація в країні є набагато більш серйозною, ніж була на початку впровадження карантину у березні цього року. Окрім того, офіційно підтверджено випадки захворювання серед працівників судів.

Заступник Голови НААУ поінформував про те, що стосовно адвокатів розпочато 30 дисциплінарних скарг за заявою суддів через неможливість адвокатів прибути до суду під час дії карантину.

«Ми зробили статистичний збір даних з КДКА по всій країні і маємо понад 30 дисциплінарних скарг, ініційованих суддями з метою притягнути адвокатів до дисциплінарної відповідальності за те, що вони не з’являються в судові засідання, а просять відкласти в зв’язку з коронавірусом. Ми вважаємо, що  така ситуація є неприйнятною і суперечить Конституції, тому що не може реалізація необхідності здійснення правосуддя порушувати права людини. Здоров’я і життя людини є головною цінністю і ми повинні про це пам’ятати», - повідомив Валентин Гвоздій.

Заступник Голови НААУ закликав РСУ та інші сторони до діалогу для вирішення цього питання, запропонувавши вирішити його в площині процесуального законодавства, але і з урахуванням наявних викликів пандемії.

Популярні новини

Вестник:№10 жовтень 2020 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування