"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Член Комітету НААУ з міжнародного права Ростислав Никітенко став учасником першої міжнародної відкритої сесії Всесвітнього конгресу з права

Різне
20:00 Чт 09.07.20 2062 Переглядів
Версія для друку

Ростислав Никітенко, член комітету НААУ з міжнародного права на запрошення Всесвітньої асоціації юристів (WJA) й адвокатської асоціації в Барселоні, 7 липня 2020 року взяв участь у роботі першої міжнародної відкритої сесії Всесвітнього конгресу з права «Will the Rule of Law survive in Europe?», що пройшла у форматі ZOOM-meeting. На ній учасники обговорили актуальну для сучасної європейської правової спільноти тему: «Чи збережеться верховенство права в Європі?».

Зокрема, в ході проведення заходу учасники, розглянули такі питання:

– Як в умовах кризи врятувати лідерство політичних еліт?

– Чи стане підтримка громадян ключовою опорою для стабільності демократій на європейському континенті?

– Чи збережеться верховенство права в Європі й що для цього потрібно?

У роботі сесії взяли участь відомі адвокати, юристи, судді, науковці, політики з різних країн, а саме: Maria Eugenia Gay, президент Іспанської глави Всесвітньої асоціації юристів, глава адвокатської асоціації в Барселоні; Javier Cremades, президент Всесвітньої асоціації юристів та Фонду всесвітнього права; Juan Carlos Campo, міністр юстиції іспанського уряду; Margarita Cabello Blanco, міністр юстиції Республіки Колумбія; Fernando Carrillo, президент Всесвітнього юридичного конгресу Колумбії , Генеральний інспектор Колумбії; Viviane Reding, віце-президент фонду Всесвітнього права, віце-президент Європейської комісії (2010-2014); Manuel Aragón Reyes, академічний директор Всесвітнього конгресу права, суддя конституційного суду Іспанії; François Biltgen, суддя Європейського суду; Rainer Arnold, професор публічного права Університету Регенсбурга (Німеччина).

Насамкінець зустрічі учасники дійшли спільного висновку, що кінцевою метою проведення Всесвітнього конгресу з права є сприяння підтримці й просуванню верховенства права як інструменту розвитку націй. Для цього необхідна плідна співпраця й налагодження активної та ефективної комунікації між адвокатами, юристами, суддями й іншими представниками правничої спільноти з різних країн.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Для військових Національної гвардії підготували третій правовий посібник

Видання

Для військових Національної гвардії підготували третій правовий…

Відпустки, переміщення через «Армія+», проходження ВЛК, виплати, житло, звільнення зі служби та дії родини у разі загибелі військовослужбовця — ці питання увійшли до третього випуску правового посібника для військовослужбовців Національної гвардії України.

19:02 Пт 26.06.26 196
КСУ: безальтернативне тримання під вартою порушує рівність і гідність військових

Захист військових

КСУ: безальтернативне тримання під вартою порушує рівність і…

У питанні обмеження свободи людина не може бути поставлена у гірше процесуальне становище лише через сам факт проходження нею військової служби. Тому Рішення КСУ щодо безальтернативного тримання під вартою важливе й тим, що констатувало порушення рівності та людської гідності.

17:34 Пт 26.06.26 222
Маніфест про ШІ у праві презентували в Європі. НААУ приєдналася

Взаємодія

Маніфест про ШІ у праві презентували в Європі. НААУ приєдналася

24 червня у межах Європейського дня правового суверенітету (European Legal Sovereignty Day), що проходив у Брюсселі, презентували Маніфест про забезпечення людської гарантії в юридичному застосуванні штучного інтелекту (Manifesto for a Referential of Human Guarantee in the Legal Use of AI).

16:18 Пт 26.06.26 331
Форма адвокатської діяльності визначає податки, облік і модель роботи

Навчання

Форма адвокатської діяльності визначає податки, облік і модель…

Вибір адвокатом форми діяльності між індивідуальною практикою, адвокатським бюро та адвокатським об’єднанням впливає на податки, облік, роботу з командою і масштабування. Про це йшлося на спеціалізованому вебінарі, який провів Молодіжний Комітет НААУ — UNBA NextGen у Харківській області.

14:58 Пт 26.06.26 368
У Британії говорили про незалежність адвокатури та англійське право

Дискусія

У Британії говорили про незалежність адвокатури та англійське…

17–18 червня у Лондоні на платформі English Law Forum відбувся ознайомчий візит українських суддів і представників правничої спільноти за підтримки Національної асоціації адвокатів України та LawLex Solicitors. Центральною подією став форум, присвячений верховенству права, англійському праву та міжнародному вирішенню спорів.

13:19 Чт 25.06.26 433
Як оновити регулювання ДЮСШ, вивчали учасники проєкту «Спортивне право України»

Дискусія

Як оновити регулювання ДЮСШ, вивчали учасники проєкту «Спортивне…

Дитячо-юнацькі спортивні школи залишаються базовою ланкою системи підготовки спортсменів, однак їх діяльність потребує оновлення нормативного регулювання з урахуванням сучасних організаційних, кадрових і фінансових викликів.

15:23 Ср 24.06.26 283
ДТП з електросамокатами: у НААУ зібрали судову практику

Cудова практика

ДТП з електросамокатами: у НААУ зібрали судову практику

Електросамокати, які стали звичним засобом міської мобільності, породжують правові питання після ДТП: відшкодування шкоди, відповідальність водіїв, доказування факту керування та визначення осіб, які мають відповідати за наслідки правопорушення.

9:21 Ср 24.06.26 668
Мито на природний камінь: бізнесу запропонували правові механізми захисту

Дискусія

Мито на природний камінь: бізнесу запропонували правові механізми…

Запровадження вивізного мита на природний камінь потребує правової оцінки з точки зору законодавчої процедури, конкурентного середовища, конституційних гарантій підприємництва та зобов’язань України за Угодою про асоціацію з ЄС.

16:22 Вт 23.06.26 334

Вестник:№5 травень 2026 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл