Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Посилення захисту прав дитини - пріоритет у діяльності адвокатури та прокуратури

Посилення захисту прав дитини - пріоритет у діяльності адвокатури та прокуратури

Адвокатура 19:00 Чт 09.07.20 482 Переглядів Версія для друку

Комітет НААУ з сімейного права та Комітет НААУ захисту прав людини 8 липня 2020 року провели спільну робочу зустріч із Департаментом захисту інтересів дітей та протидії насильству Офісу Генерального прокурора щодо посилення захисту прав дитини як пріоритетного напрямку в діяльності адвокатури та прокуратури.

Комітети НААУ на заході представляли Голова Комітету з сімейного права Ганна Гаро, заступник Голови цього Комітету Лариса Гретченко та Голова Комітету захисту прав людини Ганна Колесник. Із Офісу Генерального прокурора участь у зустрічі взяли в.о. начальника Департаменту захисту інтересів дітей та протидії насильству Юлія Усенко, її заступниця Олеся Волошина, керівники відділів: Оксана Димитрієва  й Тетяна Богатко. 

На порядок денний були поставлені питання, пов’язані з реалізацією відновного підходу щодо неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину, законопроектні ініціативи групи «Адвокат дитини», а також перспективи створення незалежного простору реабілітації дітей, потерпілих від кримінальних правопорушень.

Під час тематичної дискусії учасники обмінялися  досвідом захисту інтересів дитини, застосування належних правових процедур до учасників кримінального провадження щодо неповнолітніх, обговорили практичну потребу змін нормативно-правової бази для покращення можливостей доступу дітей до ефективної правової допомоги й правосуддя.

У ході обговорення  вказаних вище питань представники адвокатури й прокуратури дійшли спільної думки про те, що вирішення проблем, пов’язаних із захистом інтересів дітей,  потребує  конструктивного діалогу та співпраці. Ураховуючи це, учасники заходу виробили спільну позицію щодо потреби популяризації принципів і підходів відновного правосуддя, що стосуються неповнолітніх, залучення широкого кола адвокатів-медіаторів (посередників) до позасудових процедур добровільного врегулювання конфліктів між неповнолітнім, підозрюваним у вчиненні злочину, і потерпілим.

Першим кроком такої співпраці Комітетів НААУ з Департаментом Офісу Генерального прокурора з питань посилення захисту прав дитини стане моніторинг практики залучення захисника неповнолітнього на всіх стадіях кримінального провадження і в ході реалізації програми відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину, обмін напрацюваннями щодо тематичних законодавчих змін та їхнє подальше спільне розроблення.

Про нові форми співробітництва й результати реалізації спільних ініціатив із питань посилення захисту прав дитини інформуватимемо професійну спільноту в наших наступних публікаціях.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2020 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування