Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - РАУ звернеться до правоохоронних органів з приводу підпалу авто голова ВРКА Максима Болдіна

РАУ звернеться до правоохоронних органів з приводу підпалу авто голова ВРКА Максима Болдіна

Звернення 16:21 Чт 18.06.20 2241 Переглядів Версія для друку

Рада адвокатів України на своєму онлайн-засіданні 18 червня 2020 року обговорила напад на адвоката, Голову Вищої ревізійної комісії адвокатури Максима Болдіна, та звернулась до МВС, Нацполіції, ГПУ і ДБР з вимогою провести повноцінне розслідування, встановити обставин злочину та покарання замовників.

Так, 11 червня 2020 року було здійснено підпал автомобіля Mercedes-Benz S 500 адвоката Максима Болдіна під його офісом в Одесі. В результаті слідчо-оперативних дій зловмисників було затримано. Адвокат пов’язує цей злочин із своєю професійною діяльністю, який супроводжується тиском на нього, і становить перешкоджання здійсненню професійної адвокатської діяльності.

РАУ на своєму засіданні розглянула заяву адвоката та вирішила звернутися до МВС, Нацполіції, ГПУ і ДБР. РАУ вбачає у діяих злочинців вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 399 КК України, а також закликє правоохоронні органи надати Максиму Болдіну статус потерпілого у цій справі.

РАУ наголошує, що одним із принципів здійснення адвокатської діяльності є незалежність адвоката. Держава бере на себе зобов’язання створити належні умови для діяльності адвокатури та забезпечує дотримання гарантій адвокатської діяльності.

Відповідно до ст. 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» забороняються будь-які втручання і перешкоди здійсненню адвокатської діяльності. Життя, здоров’я, честь і гідність адвоката та членів його сім’ї, їх майно перебувають під охороною держави, а посягання на них тягнуть відповідальність, передбачену законом.

Напади на адвокатів, знищення їхнього майна є не лише порушенням гарантій адвокатської діяльності, а й викликом українській системі правосуддя загалом. Для здійснення належного захисту прав людини адвокати мають працювати в суспільстві, де гарантовано  недопустимість будь-якого впливу на них, тиску, погроз і втручання, залякувань чи переслідувань.

Такі факти вимагають належного розслідування і є неприйнятною практикою тиску на адвоката і перешкоджання його адвокатській діяльності.
 

 

Популярні новини

Вестник:№1-2 лютий 2021 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування