Адвокати України розробили нові засоби захисту прав людини | НААУ

Адвокати України розробили нові засоби захисту прав людини

Законодавство
12:12 Чт 25.06.15 6724 Переглядів
Версія для друку

24 червня 2015 року Національна асоціація адвокатів України разом з Проектом ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні”, ВГО "Асоціація правників України" та ВГО "Асоціація адвокатів України" і ГО "По захисту прав людини" офіційно презентували Декларацію щодо захисту прав людини у кримінальному провадженні.

У Декларації підсумовано позиції адвокатів,  виражені на численних відкритих та галузевих заходах, які проводилися по всій Україні  протягом останніх вісімнадцяти місяців та були присвячені обговоренню відхилень судової практики у сфері кримінальної юстиції від закону.  Наразі адвокати об’єднуються з метою мобілізації прогресивних сил, які могли б домогтися реальних змін судової практики у кримінальному впровадженні. Виступаючи під гаслом “Дій за законом, поважай право" професійні організації адвокатів співпрацюватимуть заради зміцнення захисту прав людини у кримінальному провадженні та забезпечення професійних прав адвокатів.  Декларація буде основоположним документом для громадської кампанії та систематичного нагляду, що зміцнюватиме роль адвокатів як в системі кримінальної юстиції, так і в інших сферах правосуддя.

«Я радий бачити як різні професійні об’єднання адвокатів України приєдналися до Декларації. Це є підтвердженням того, як можна досягнути змін з метою відновлення довіри людей до судової системи», - заявив Голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінській. Він відмітив, що імплементація Декларації щодо захисту прав людини у кримінальному провадженні має бути частиною спільних обов’язків адвокатів, суддів, прокурорів та представників правоохоронних органів.

 «Окрім законодавчих норм існують норми етики, моралі та верховенства права. Наша Декларація говорить про те, якими суспільство бажає бачити суддів та прокурорів Настав час для адвокатів сказати, що ми є не тільки професійними захисниками інтересів в судах, а також і представниками громадянського суспільства», - заявила Лідія Ізовітова, Голова Національної асоціації адвокатів України.   

Адвокати використовуватимуть Декларацію для інформаційної кампанії серед громадянського суспільства, мас-медіа та державних органів, для захисту прав людини та підвищення поваги до роботи адвоката, забезпечення засобів захисту проти порушень прав. У ній стисло викладено ключові принципи, що повинні виконуватися відповідно до законодавства України та міжнародних стандартів, які застосовуються в Україні.

«Захист прав людини – це наша відповідальність. І це лише початок. Для адвокатів дуже важливо допомогти ЗМІ та громадським організаціям зрозуміти як відбувається судовий процес. Тому наші колеги в регіонах будуть пояснювати як можливо користуватися Декларацією», - зазначив Денис Бугай, Президент Асоціації правників України.

«Декларація є договором про спільну діяльність адвокатів. Цей документ стане засобом для підвищення правової культури серед суддів, прокурорів та громадян», - заявив Олег Чернобай, Президент ВГО «Асоціація адвокатів України».

Впровадження Декларації підвищить обізнаність громадськості щодо проблем у системі кримінальної юстиції та сприятиме соціальній мобілізації за реформування системи кримінального судочинства під проводом адвокатів.

Декларація – важливий інструмент, який допоможе адвокатам змінити існуючі судові практики. Подальша ефективність цього інструменту залежить тільки від самих адвокатів. Головне – це права людини, які не можуть існувати без верховенства права”, - вважає Марк Сегал, Головний експерт з доступу до правосуддя та забезпечення права на захист Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні".  

 

Матеріали презентації

Популярні новини

Законодавство

В адвокатів з’явиться новий обов’язок за КУПБ?

Обов’язок повідомляти керівника боржника про виявлення ознак неплатоспроможності або її загрози не властивий для адвокатської діяльності.

11:26 Чт 30.05.24 471

Cудова практика

Захисник не може змінювати апеляційну скаргу обвинуваченого, - ВП ВС

Хоча захисник і діє в інтересах підзахисного, він, однак, є самостійним учасником кримінального провадження із власною правосуб’єктністю, а його юридичне становище не тотожне становищу особи, захист якої він здійснює.

10:34 Чт 30.05.24 450

Законодавство

Довічне позбавлення жінок волі - лише за сукупністю вироків (проект)

Під час формування державної кримінально-правової політики важливо враховувати соціально-психологічні та психофізіологічні особливості жінок. Саме тому встановлення різних видів та розмірів кримінальних покарань не слід уважати дискримінацією за ознакою статі.

10:14 Ср 29.05.24 2006

Анонс

РАУ надасть роз’яснення з практичних питань адвокатської…

7 - 8 червня 2024 року відбудеться чергове засідання Ради адвокатів України, в ході якого орган адвокатського самоврядування традиційно розгляне низку запитів щодо надання роз’яснень з практичних питань застосування законодавства адвокатами України.

16:27 Вт 28.05.24 3456

Законодавство

Чи має суд примушувати сторони до миру?

Якщо в трудовому або сімейному спорі справа дійшла до суду, то у переважній більшості випадків сторони вже не бачать шляху для примирення.

15:47 Вт 28.05.24 3164

Cудова практика

Як відшкодовуються витрати на адвоката у разі часткового…

При вирішенні питань про відшкодування витрат на професійну правову допомогу та покладення на сторони судових витрат має враховуватися принцип пропорційності задоволених вимог.

15:24 Вт 28.05.24 3277

Законодавство

Малозначні спори: проект Закону прийнято, але із застереженням

Переглядаючи критерії малозначних спорів, запропоновані народними депутатами на виконання рішення Конституційного Суду, Верховна Рада врахує потребу внесення змін до порядку апеляційного та касаційного розгляду, а також врахує пропозиції, висловлені Верховним Судом.

16:12 Пн 27.05.24 4869

Законодавство

Ідею відображення посвідчення адвоката в Дії оцінили в НААУ

У цілому ідея відображення посвідчення адвоката України в електронному вигляді на вебпорталі «Дія» має позитивний характер. Водночас, необхідно враховувати положення Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», які визначають повноваження органів адвокатського самоврядування.

14:19 Пн 27.05.24 4629

Вестник:№4 квітень 2024;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл