Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Адвокати України розробили нові засоби захисту прав людини

Адвокати України розробили нові засоби захисту прав людини

Інфо для ЗМІ 12:12 Чт 25.06.15 6291 Переглядів Версія для друку

24 червня 2015 року Національна асоціація адвокатів України разом з Проектом ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні”, ВГО "Асоціація правників України"  та ВГО "Асоціація адвокатів України" і ГО "По захисту прав людини" офіційно презентували Декларацію щодо захисту прав людини у кримінальному провадженні. 

У Декларації підсумовано позиції адвокатів,  виражені на численних відкритих та галузевих заходах, які проводилися по всій Україні  протягом останніх вісімнадцяти місяців та були присвячені обговоренню відхилень судової практики у сфері кримінальної юстиції від закону.  Наразі адвокати об’єднуються з метою мобілізації прогресивних сил, які могли б домогтися реальних змін судової практики у кримінальному впровадженні. Виступаючи під гаслом “Дій за законом, поважай право" професійні організації адвокатів співпрацюватимуть заради зміцнення захисту прав людини у кримінальному провадженні та забезпечення професійних прав адвокатів.  Декларація буде основоположним документом для громадської кампанії та систематичного нагляду, що зміцнюватиме роль адвокатів як в системі кримінальної юстиції, так і в інших сферах правосуддя.

«Я радий бачити як різні професійні об’єднання адвокатів України приєдналися до Декларації. Це є підтвердженням того, як можна досягнути змін з метою відновлення довіри людей до судової системи», - заявив Голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінській. Він відмітив, що імплементація Декларації щодо захисту прав людини у кримінальному провадженні має бути частиною спільних обов’язків адвокатів, суддів, прокурорів та представників правоохоронних органів.

 «Окрім законодавчих норм існують норми етики, моралі та верховенства права. Наша Декларація говорить про те, якими суспільство бажає бачити суддів та прокурорів Настав час для адвокатів сказати, що ми є не тільки професійними захисниками інтересів в судах, а також і представниками громадянського суспільства», - заявила Лідія Ізовітова, Голова Національної асоціації адвокатів України.   

Адвокати використовуватимуть Декларацію для інформаційної кампанії серед громадянського суспільства, мас-медіа та державних органів, для захисту прав людини та підвищення поваги до роботи адвоката, забезпечення засобів захисту проти порушень прав. У ній стисло викладено ключові принципи, що повинні виконуватися відповідно до законодавства України та міжнародних стандартів, які застосовуються в Україні.

«Захист прав людини – це наша відповідальність. І це лише початок. Для адвокатів дуже важливо допомогти ЗМІ та громадським організаціям зрозуміти як відбувається судовий процес. Тому наші колеги в регіонах будуть пояснювати як можливо користуватися Декларацією», - зазначив Денис Бугай, Президент Асоціації правників України.

«Декларація є договором про спільну діяльність адвокатів. Цей документ стане засобом для підвищення правової культури серед суддів, прокурорів та громадян», - заявив Олег Чернобай, Президент ВГО «Асоціація адвокатів України».

Впровадження Декларації підвищить обізнаність громадськості щодо проблем у системі кримінальної юстиції та сприятиме соціальній мобілізації за реформування системи кримінального судочинства під проводом адвокатів.

Декларація – важливий інструмент, який допоможе адвокатам змінити існуючі судові практики. Подальша ефективність цього інструменту залежить тільки від самих адвокатів. Головне – це права людини, які не можуть існувати без верховенства права”, - вважає Марк Сегал, Головний експерт з доступу до правосуддя та забезпечення права на захист Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні".  


Матеріали презентації

Популярні новини

Вестник:№7-8 липень-серпень 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування