Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ створила Комітет з питань захисту прав осіб з інвалідністю

НААУ створила Комітет з питань захисту прав осіб з інвалідністю

Адвокатура 14:45 Вт 18.02.20 976 Переглядів Версія для друку

6 лютого 2020 року розпорядженням Голови Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України №31 створено Комітет з питань захисту прав осіб з інвалідністю. Головою Комітету було призначено адвоката Олександра Вознюка.

«Сьогодні йде активна реалізація плану «Україна без бар’єрів», до якого приєднується Національна асоціація адвокатів України. Адвокатській спільноті треба розуміти, що інвалідність – не вирок. Так, є певна специфіка у спілкуванні з особами з інвалідністю, і наше завдання – донести до колег необхідну інформацію, прибрати бар’єри, зробити адвокатуру доступною для всіх, забезпечити право на рівний та ефективний правовий захист для всіх!

Ми чітко усвідомлюємо необхідність дотримання вимог Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права, Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, Конституції України та нормативно-правових актів щодо захисту прав осіб з інвалідністю.

Комітет буде узагальнювати і аналізувати міжнародні та вітчизняні правозастосовчі і судові практики з питань захисту прав осіб з інвалідністю, поширювати відповідні аналітичні та методичні матеріали серед адвокатів, у тому числі шляхом проведення  семінарів, круглих столів, конференцій, тренінгів, вебінарів та інших заходів.

Нам також треба буде врахувати у своїй роботі Збірку рекомендацій правозахисних механізмів Організації Об'єднаних Націй та Управління Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй з прав людини, адресованих Україні (грудень 2019 року) та інші рекомендації міжнародних організацій», зазначив Олександр Вознюк.

Олександр ВОЗНЮК, член Ради адвокатів міста Києва, Видатний адвокат України (2019 р.). З 2008 р. Голова та засновник Адвокатського об’єднання «Право та Закон». Голова та засновник Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів», Голова та засновник Громадської організації «Об’єднання сиріт та інвалідів України». Член Громадської ради при Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Голова робочої групи із забезпечення доступності суду та судової процедури для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Співавтор проектів «Інклюзивний суд», «Суд очима особливих дітей».

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Вестник:№3 березень 2020 - Вісник;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Річний звіт НААУ 2018;
Партнерська програма 2019;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування