Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ направила пропозиції та зауваження до Рекомендацій щодо дотримання гарантій адвокатської діяльності в Україні у світлі стандартів Ради Європи

НААУ направила пропозиції та зауваження до Рекомендацій щодо дотримання гарантій адвокатської діяльності в Україні у світлі стандартів Ради Європи

Адвокатура 16:22 Пн 17.02.20 1020 Переглядів Версія для друку

Національна асоціація адвокатів України розробила пропозиції та зауваження до Рекомендацій щодо дотримання гарантій адвокатської діяльності в Україні у світлі стандартів Ради Європи. Пропозиції побудовані на основі аналізу проекту звіту, представленого експертом Ради Європи Дж. Голдсмітом під час круглого столу на тему: «Гарантії адвокатської діяльності в Україні у світлі стандартів Ради Європи» у Києві. Документ НААУ скерувала до Офісу Ради Європи в Україні.

НААУ наголошує на тому, що гарантії адвокатської діяльності треба розширювати та посилювати. І змінювати потрібно як Конституцію, так і профільні закони.

«Незалежно від сильних сторін законів та кодексів України, органи влади часто безкарно нехтували ними, і передусім потрібно вирішити саме цю проблему. А тому цілком логічним виглядає, що пропонований проект аналізу та рекомендацій розділено на дві частини: можливі зміни до Конституції України, Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» і/або Кримінального процесуального кодексу щодо прав адвокатів, з огляду на результати аналізу та зустрічі, та обговорення рекомендацій щодо поточного стану відповідальності державних органів за порушення процесуальних гарантій адвокатів», - йдеться у документі.

Водночас НААУ звертає увагу на те, що сучасні тенденції вдосконалення того чи іншого виду адвокатської діяльності відрізняються непослідовністю і доволі часто прямо протилежними за змістом «пропозиціями», що висловлюються представниками різних гілок влади.

«На жаль, такі «пропозиції» потрапляють не тільки в окремі законодавчі акти, а й без широкого конструктивного обговорення, перш за все з так би мовити основним стейкхолдером – адвокатурою, мають усі шанси бути закріпленими в Основному Законі України. При цьому автори цих пропозицій, на нашу думку, навіть не намагаються прораховувати ті наслідки, які можуть настати в першу чергу для громадян України в результаті таких змін, зіставляти позитивні і негативні результати впровадження їх ініціатив у найближчій та подальшій перспективі тощо», - сказано у документі.

Рекомендації розділено на 3 частини. НААУ пропонує удосконалювати саму Конституцію України, закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», а також Кримінальний процесуальний кодекс. Окремо винесені пропозиції щодо змін у таких напрямках адвокатської діяльності, як конфіденційність, еквівалентність прав на захист: процесуальна рівність, ототожнення адвокатів з інтересами своїх клієнтів, обшуки, вільний вибір адвоката та безкарність за порушення гарантій адвокатської діяльності.

 

 

Популярні новини

Вестник:№3 березень 2020 - Вісник;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Річний звіт НААУ 2018;
Партнерська програма 2019;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування