Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ направила до Голови парламенту та голів депутатських фракцій зауваження щодо законопроекту №2513

НААУ направила до Голови парламенту та голів депутатських фракцій зауваження щодо законопроекту №2513

Адвокатура 15:07 Пт 17.01.20 776 Переглядів Версія для друку

19 грудня 2019 року Верховна Рада України прийняла у першому читанні проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою» (реєстр. № 2513), який, як зазначено в пояснювальній записці до нього, спрямований на припинення діяльності злочинних спільнот, учасників таких спільнот, притягнення до кримінальної відповідальності «злодіїв у законі», а також інших учасників злочинних спільнот та осіб, причетних до створення та функціонування злочинних спільнот.

Зважаючи на особливу важливість питання забезпечення дотримання прав людини у сфері кримінального судочинства, проект Закону було спільно проаналізовано Комітетом захисту прав людини НААУ та Комітетом з кримінального права та процесу НААУ та напрацьовано ряд суттєвих зауважень, які були направлені НААУ на адресу Голови Верховної Ради України та голів депутатських фракцій у Верховній Раді України.

НААУ вважає, що законопроект в цілому слід визнати таким, що потребує доопрацювання та має бути повернено Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності на доопрацювання з наступним поданням на повторне друге читання.

10 січня 2020 року в приміщенні НААУ було проведено круглий стіл за участі адвокатів та правозахисників, під час якого було обговорено вказаний проект Закону.

15 січня 2020 року представники НААУ – Голова Комітету захисту прав людини НААУ Ганна Колесник та член Комітету Сергій Старенький, а також Голова Комітету з кримінального права та кримінального процесу Анжеліка Моісєєва та Заступник Голови Комітету Юрій Бауман взяли участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, на якому було розглянуто проект Закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою» (реєстр. № 2513 від 02.12.2019).

Не зважаючи на зауваження НААУ, численні зауваження науковців, громадських організацій, Уповноваженого ВРУ з прав людини, а також самих членів вказаного Комітету ВРУ, що стосувалися створення сприятливих умов для порушення прав людини в разі прийняття даного законопроекту Верховною Радою України, більшість членів Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності підтримала проект Закону (реєстр. № 2513), пояснюючи це політичною необхідністю.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Вестник:№9 вересень 2020 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування