Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Адвокатське об"єднання має письмово повідомляти РАР про зміни складу учасників впродовж трьох днів з дня внесення відомостей до ЄДР

Адвокатське об"єднання має письмово повідомляти РАР про зміни складу учасників впродовж трьох днів з дня внесення відомостей до ЄДР

Адвокатура 15:46 Чт 09.01.20 3032 Переглядів Версія для друку

Рада адвокатів України надала роз’яснення щодо процедури  відчуження частки в статутному капіталі адвокатського об’єднання

Рішення РАУ прийнято 13 грудня на звернення керуючого партнера адвокатського об’єднання «Лігал Груп», адвоката Козика.

В межах компетенції зазначила дві основні позиції:

  • Порядок утворення, діяльності, реорганізації та ліквідації адвокатських об’єднань, структура, функції, порядок витрачання коштів, права та обов’язки керівних органів, порядок їх обрання, та інші питання, що належать до їх діяльності, регулюються статутом відповідного об’єднання. Якщо у адвокатського об’єднання немає статутного капіталу, і воно – некорпоратизоване, то порядок виходу учасника повинен бути прописаний у статуті відповідного адвокатського об’єднання.
  • Якщо у адвокатського об’єднання є статутний капітал, який поділений на частки між учасниками, то відчуження відбувається згідно порядку, який прописаний у статуті відповідного адвокатського  об’єднання, та цивільного законодавства України.

Статтею 15 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» визначено, що адвокатське об’єднання є юридичною особою, створеною шляхом об’єднання двох або більше адвокатів (учасників), і діє на підставі статуту. Державна реєстрація адвокатського об’єднання  здійснюється в порядку, встановленому Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", з урахуванням особливостей, передбачених профільним законом.

Про створення, реорганізацію або ліквідацію адвокатського об’єднання, зміну складу його учасників адвокатське об’єднання протягом трьох днів з дня внесення відповідних відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців письмово повідомляє відповідну раду адвокатів регіону.

Що стосується переліку документів, необхідних для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, в тому числі щодо відчуження частки в статутному капіталі, то вони зазначені в абзаці першому частини четвертої статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань».

Рішення РАУ опубліковано у розділі "Акти НААУ"

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2020 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування