"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

15-16 листопада відбудеться засідання РАУ (ОНОВЛЕНО)

Анонс
17:50 Чт 14.11.19 4384 Переглядів
Версія для друку

15-16 листопада Рада адвокатів України проведе чергове засідання, яке відбудеться в Києві.

Обговорюватимуться питання діяльності Національної асоціації адвокатів України та органів адвокатського самоврядування, ведення Єдиного реєстру адвокатів та стану сплати щорічних внесків на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.

Також розглядатимуться звернення про надання роз’яснень з питань:

  • щодо наявності конфлікту інтересів при наданні правової допомоги клієнтам з різним процесуальним статусом в кримінальних провадженнях;
  • щодо застосування пункту 4 статті 14 Положення про порядок прийняття та розгляду скарг щодо неналежної поведінки адвоката, яка може мати наслідком його дисциплінарну відповідальність (із змінами та доповненнями) щодо необхідності сплати/звільнення від сплати витрат на організаційно-технічне забезпечення розгляду заяви (скарги) у разі звернення з відповідною заявою (скаргою)зборів суддів відповідного суду у межах наданих їм повноважень відповідно до п.5 ч.5 ст.128 ЗУ «Про судоустрій та статус суддів»;
  • щодо вжиття заходів реагування на звернення адвокатів Куденьчука О.А. та Нестерука М.М. про порушення гарантій адвокатської діяльності, втручання та перешкод у здійснення адвокатської діяльності, погроз притягнення до відповідальності у зв’язку із здійсненням  ними адвокатської діяльності;
  • щодо порядку застосування п. 18 Положення про порядок прийняття та розгляду скарг щодо неналежної поведінки адвоката, яка може мати наслідком його дисциплінарну відповідальність, затвердженого рішенням РАУ № 120 від 30.08.2014 року, із змінами та доповненнями;
  • щодо припустимості залучення адвоката до конфіденційної співпраці з органом досудового розслідування при наявній згоді його клієнта на ці дії, в контексті Правил адвокатської етики;
  • щодо порядку статті 69 Правил адвокатської етики;
  • щодо можливості представляти інтереси клієнта в органах казначейства з питань, пов’язаних з виконанням рішень про стягнення коштів присуджених на ім’я клієнта адвокатом на підставі ордеру чи договору про надання правової допомоги;
  • щодо підстав встановлення плати за подачу заяв (скарг) відповідно до рішення РАУ № 203 від 23.09.2017 року, із змінами та доповненнями, для органів державної влади, які здійснюють свою діяльність виключно за рахунок бюджетного фінансування;
  • щодо державної реєстрації Міністерством юстиції України Положення про порядок прийняття та розгляду заяв (скарг) щодо неналежної поведінки адвоката, яка може наслідком його дисциплінарну відповідальність, затвердженого рішенням РАУ № 203 від 23 вересня 2017 року, із змінами та доповненнями, та інших пов’язаних із цим питань;
  • щодо продовження стажування (протоколи № 108 від 12.06.2019 року та № 110 від 12.07.2019 року), зобов’язання видати свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю;
  • щодо висловлення позиції про застосування перехідного періоду до сектору «Правові послуги» Графіку специфічних зобов’язань України в рамках СОТ з метою імплементації положень зазначеного міжнародного документа в національне законодавство, а саме щодо створення «єдиного вікна» для подання в електронній формі адвокатом іноземної держави заяви та відповідних документів про включення його до ЄРАУ та отримання ним відповіді в електронній формі.

Крім того, РАУ розгляне результати роботи Робочих груп:

  • з питань імплементації положень Концепції реформування процедури складення кваліфікаційного іспиту для отримання права на заняття адвокатською діяльністю;
  • з питань підготовки методологічних основ стажування та пов’язаних із цим питань (затвердження Методики оцінювання стажування; здійснення контролю за організацією процесу стажування радами адвокатів регіонів; необхідності підготовки та навчання адвокатів - керівників стажування задля якісного проведення процесу стажування, тощо);
  • з питань проведення конференції адвокатів Дніпропетровської області 07 грудня 2018 року;
  • з питань напрацювання Методичних рекомендацій щодо надання правової допомоги особам з вадами зору;
  • з питань дослідження ситуації відсторонення адвоката Целовальніченко Н. від практики ЄСПЛ;
  • з питань дослідження питання необхідності встановлення та затвердження мінімального розміру виплат на оплату послуг адвоката з надання професійної правової (правничої) допомоги та з питання гонорару успіху адвоката.

 

Також РАУ планує обговорити питання створення представництв НААУ.   

       

Проект попереднього порядку денного засіданння РАУ

Місце проведення засідання: м. Київ, вул. Борисоглібська, 3

Початок реєстрації о 10:00

Початок роботи об 11:00

 

Популярні новини

Інформаційна атака на адвоката? Спочатку факти, потім відповідь

Навчання

Інформаційна атака на адвоката? Спочатку факти, потім відповідь

Після появи негативної або недостовірної інформації адвокату не варто одразу вступати в публічну суперечку. Спочатку слід оцінити масштаб поширення, з’ясувати джерело повідомлення та відновити повний контекст. Після цього можна обирати спосіб реагування.

9:22 Ср 29.07.26 152
Державним енергокомпаніям потрібна операційна самостійність – думка

Дискусія

Державним енергокомпаніям потрібна операційна самостійність –…

Навіть якщо весь статутний капітал енергокомпанії належить державі, її органи управління не повинні механічно виконувати волю власника. Зокрема, наглядова рада має запобігати помилковому або незаконному втручанню в діяльність підприємства.

14:12 Вт 28.07.26 162
Як заслухати дитину в суді без примусу і психологічної шкоди – презентовано рекомендації

Видання

Як заслухати дитину в суді без примусу і психологічної шкоди –…

Участь дитини у вирішенні сімейного спору не обов’язково передбачає її фізичну присутність у залі суду. Формат заслуховування має бути добровільним, зрозумілим і безпечним, а за потреби до процесу слід залучати психолога.

9:21 Вт 28.07.26 417
НААУ застерегла від звуження підстав забезпечення позову в касації

Законодавство

НААУ застерегла від звуження підстав забезпечення позову в касації

Під час касаційного перегляду рішень, прийнятих з процесуальних питань, може виникати потреба у забезпеченні позову, якщо відповідні ухвали перешкоджають провадженню у справі надалі. Неврахування цих ситуацій містить ризики обмеження права на ефективний судовий захист.

17:39 Пн 27.07.26 329
Як не втратити рік на шляху до адвокатської практики

Навчання

Як не втратити рік на шляху до адвокатської практики

Рік роботи помічником адвоката може звільнити майбутнього адвоката від стажування після успішного складання кваліфікаційного іспиту. Водночас для цього важливо правильно оформити трудові відносини.

11:51 Пн 27.07.26 534
Для адвокатів і судових експертів потрібні спільні навчальні програми — НААУ

Дискусія

Для адвокатів і судових експертів потрібні спільні навчальні…

Від розуміння адвокатом природи та меж судової експертизи залежить якість правової позиції у справі. Тому спільні навчальні програми для адвокатів і судових експертів є нагальною необхідністю.

17:31 Пт 24.07.26 542
НААУ напрацьовує концепцію Центру експертних досліджень

Взаємодія

НААУ напрацьовує концепцію Центру експертних досліджень

У Національній асоціації адвокатів України розпочали роботу над концепцією Центру експертних досліджень, який має забезпечити адвокатам та їхнім клієнтам доступ до спеціальних знань і можливість професійної перевірки експертних висновків.

16:27 Пт 24.07.26 987
5 типових помилок адвоката у спілкуванні з клієнтом

Навчання

5 типових помилок адвоката у спілкуванні з клієнтом

«Ви ж казали, що ми виграємо», — такі претензії до адвоката можуть виникнути, якщо на початку роботи він не встановив з клієнтом чітких правил. Яких помилок у спілкуванні варто уникати, щоб не створювати хибних очікувань і взаємних претензій?

17:34 Чт 23.07.26 1663

Вестник:Адвокат+;
№6 червень 2026 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл