Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Законопроект про зміни до проходження стажування відкликано

Законопроект про зміни до проходження стажування відкликано

Законодавство 15:36 Вт 24.09.19 2813 Переглядів Версія для друку

Проект Закону України  "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (щодо удосконалення норм чинного законодавства України про адвокатуру та адвокатську діяльність) (реєстр. № 1137) відкликано  та знято з розгляду порядку денного другої сесії Верховної Ради.

Про це НААУ повідомив автор законопроекту, народний депутат Дмитро Шпенов у відповідь на звернення НААУ.

Законопроект передбачав звільнення від проходження стажування осіб, які мають стаж роботи в галузі права п’ять і більше років.

Всередині вересня НААУ звернулася до нардепа з проханням відкликати цю законодавчу ініціативу. При цьому НААУ обгрунтовувала своє звернення тим, що особа, яка має стаж роботи у галузі права, але при цьому не працювала помічником адвоката, не має навичок та вмінь, необхідних для опанування адвокатської професії. Відтак, розширення кола осіб, які звільняються від проходження стажування, матиме наслідком погіршення рівня надання професійної правничої допомоги, що призведе до порушення конституційних прав громадян.

Законодавець у чинному Законі України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачив проходження відповідного стажування з тим, щоб особа, яка підтвердила свій рівень теоретичних знань після складання кваліфікаційного іспиту також змогла отримати й практичний досвід, необхідний для належного представництва і захисту інтересів клієнта. Виключення становлять особи, які мають стаж роботи помічника адвоката не менше одного року за останні два роки, оскільки, вважається, що такі працівники вже мають практичний досвід роботи адвоката.

НААУ сподівається на те, що зміни до профільного законодавства і надалі напрацьовуватимуться і прийматимуться у діалозі з адвокатською спільнотою.

 

Популярні новини

Вестник:№9 вересень 2021 - Вісник;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Річний звіт НААУ 2020;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування