Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Комітет захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності при НААУ та Адміністрація державної кримінально-виконавчої служби України домовились про співпрацю

Комітет захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності при НААУ та Адміністрація державної кримінально-виконавчої служби України домовились про співпрацю

Адвокатура 12:03 Пт 06.09.19 1136 Переглядів Версія для друку

30 серпня 2019 року представники Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності при НААУ та Адміністрації державної кримінально-виконавчої служби України провели зустріч, на якій домовились про поглиблення співпраці між Комітетом та АДКВСУ, що матиме позитивний вплив на сферу захисту прав адвокатів та на інститут адвокатури загалом.

Учасники зустрічі обговорили наявні порушення як з боку співробітників пенітенціарної системи, так і з боку адвокатів, домовились провести детальний аналіз ситуації та підготувати проекти про внесення змін до підзаконних актів, що регулюють порядок відвідування адвокатами осіб, які утримуються під вартою, та осіб, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі, а також розпочати розробку меморандуму про взаємодію в галузі захисту прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності.

Крім того, сторони домовились розробити пілотний проект електронних запитів на виклик клієнтів адвокатами. Проект надаватиме можливість протягом доби надіслати в слідчий ізолятор скан-копії документів, необхідних для запрошення особи, що утримується під вартою, в приміщення для надання правової допомоги. Це істотно заощадить час очікування вищезазначеного запрошення.

Також представниками Комітету було роз’яснено ситуацію, що склалася внаслідок видачі підроблених адвокатських свідоцтв. Так, пропуск особи до слідчого ізолятора з підробленим свідоцтвом про право на заняття адвокатською діяльністю є ризиком для особи, яка утримується під вартою. Більш того, саме адміністрація установи відповідальна за її безпеку. Тому потрібно унеможливити допуск до слідчого ізолятора осіб, позбавлених права на заняття адвокатською діяльністю. Представники Комітету підкреслюють, що інформація щодо наявності у особи прав на зайняття адвокатською діяльності міститься лише в Єдиному реєстрі адвокатів України. Зі свого боку, співробітники АДКВСУ висловили готовність звіряти надані захисником документи з відомостями, що містяться у ЄРДУ.

Сторони домовилися провести низку лекцій з професійної підготовки особового складу органів Адміністрації державної кримінально-виконавчої служби. Темою лекцій буде дотримання професійних і процесуальних прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності.

Популярні новини

Вестник:№12 грудень 2019 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2018;
Партнерська програма 2019;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування