Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ та Асоціація ОТГ підписали меморандум про співпрацю

НААУ та Асоціація ОТГ підписали меморандум про співпрацю

Адвокатура 20:12 Чт 05.09.19 746 Переглядів Версія для друку

5 вересня Голова Національної асоціації адвокатів України Лідія Ізовітова та Виконавчий директор Асоціації об’єднаних територіальних громад Валентина Полтавець підписали меморандум про співпрацю. Проект став можливим завдяки сприяння Ради Європи, яка започаткувала взаємодію між НААУ і Асоціацією ОТГ.

Сторони домовились співпрацювати у підвищенні правової культури українців, вдосконаленні професійного рівня депутатів та посадовців місцевих рад, підсиленні інтересу суспільства до управління державними справами на місцевому рівні та формуванні законодавства і чіткої правозастосувальної практики в Україні.

Лідія Ізовітова наголосила: незважаючи на запропоновані новою владою зміни у правотворчому процесі, адвокати готові надавати підтримку об’єднаним територіальним громадам.

«Вся адвокатська спільнота дуже занепокоєна тим, що нова влада має намір позбавити адвокатів виключного права на представництво інтересів клієнтів у судах. Президент України зареєстрував відповідний законопроект №1013. І ми бачимо сьогодні, що є парламентська більшість, яка може це зробити. Народні депутати навіть не зважають на те, що цими змінами грубо порушують Конституцію України і позбавляють українців якісних послуг. Проте, які б не були результати, ми готові брати участь у різноманітних проектах, які направлені на підтримку і підвищення професійності громадян», - зазначила Лідія Ізовітова.

Занепокоєні нововведеннями і в Асоціації ОТГ. Підкреслюють, що не кожна громада за новим законом зможе дозволити собі утримувати правозахисника, а це позначиться на кількості виграних справ.

«Цінність діалогу між Асоціацією ОТГ і НААУ полягає в тому, щоб краще розуміти, що відбувається. Наші юристи занепокоєні змінами, які планують започаткувати з січня 2020 року. Асоціація ОТГ почала шукати партнерів, які б могли допомогти нашим юристам розібратися. Треба розуміти, що наші клієнти - це не Харків, Київ чи Львів. Наші клієнти – це маленькі громади, в яких добре, коли є по одному юристу. А в деяких селах і тих немає. Тому нам дуже важлива ця співпраця, перш за все, на рівні професійної обізнаності», - зазначила Валентина Полтавець.

У свою чергу, заступниця Голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко висловила впевненість, що спільна діяльність двох Асоціацій сприятиме удосконаленню національного законодавства, практики його застосування в Україні у відповідності до стандартів Ради Європи та кращих Європейських практик, а також сприятиме покращенню поінформованості громадян щодо захисту їхніх прав та доступу до правосуддя.

Популярні новини

Вестник:№12 грудень 2019 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2018;
Партнерська програма 2019;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування