НААУ висловлює співчуття з приводу вбивства адвоката Олександра Іванова | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

НААУ висловлює співчуття з приводу вбивства адвоката Олександра Іванова

Різне
12:05 Пт 23.08.19 1694 Переглядів
Версія для друку

Національна асоціація адвокатів України від імені всієї професійної спільноти висловлює щирі співчуття рідним та близьким адвоката Олександра Іванова

Трагедія забрала життя професіонала своєї справи, чесної та порядної людини

В адвокатському середовищі немає жодного сумніву, що це зухвале вбивство стало відповіддю на принциповість, безкомпромісність та відданість професії. Для кожного адвоката, хто має професійний досвід захисту у складних судових процесах, очевидно, що мотивом цього злочину стала саме адвокатська діяльність.

НААУ вкрай занепокоєна тим, що професія адвоката стає дедалі ризикованою, а ціною принциповості правника у відстоюванні Закону може бути життя. Тільки за останні 5 років 9 українських адвокатів було вбито через професійну діяльність, а сотні стали жертвами погроз, залякувань та нападів.

У цей момент трагічної втрати НААУ висловлює підтримку родині загиблого. Органи адвокатського самоврядування нададуть необхідну правову та матеріальну допомогу та добиватимуться розслідування цього злочину і притягнення винних до відповідальності

Популярні новини

ЕКОПФО та ВЛК: де система дає збій

Дискусія

ЕКОПФО та ВЛК: де система дає збій

Нова система оцінювання повсякденного функціонування особи і практика проходження ВЛК вже породили чимало питань — від нечітких процедур до складнощів з оскарженням рішень. Їх дослідили адвокати під час круглого столу «Проблемні питання ЕКОПФО та ВЛК», який організували Комітет НААУ з питань захисту прав осіб з інвалідністю та ВГО «Правозахисна спілка інвалідів».

12:04 Чт 19.03.26 314
Доступ до професії адвоката: підгрупа визначила вектор змін

Дорожня карта

Доступ до професії адвоката: підгрупа визначила вектор змін

У понеділок, 16 березня, відбулося засідання підгрупи «Доступ до професії та підготовка адвоката. Організаційні форми адвокатської діяльності» Робочої групи з виконання Дорожньої карти з питань верховенства права.

17:24 Ср 18.03.26 454
У Каїрі зʼявилася представниця НААУ

Призначення

У Каїрі зʼявилася представниця НААУ

Адвокатку Ірену Марію Острозьку-Санґушко призначено представником Національної асоціації адвокатів України в Арабській Республіці Єгипет, у місті Каїр. Відповідне розпорядження № 80 від 10.03.2026 підписала голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова.

14:28 Ср 18.03.26 582
Моніторинг судових процесів: адвокати долучилися до обговорення методики

Дискусія

Моніторинг судових процесів: адвокати долучилися до обговорення…

Моніторинг судових процесів має значення не лише як спосіб фіксації порушень, а і як інструмент оцінки того, наскільки судовий розгляд відповідає стандартам справедливого суду, виробленим статтею 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та практикою ЄСПЛ.

15:14 Вт 17.03.26 433
Стандарти соціального захисту військових: презентовано збірку рішень ЄКСП

Захист військових

Стандарти соціального захисту військових: презентовано збірку…

12 березня 2026 року у Національній асоціації адвокатів України презентували збірку рішень Європейського комітету з соціальних прав (ЄКСП), що стосуються соціальних і трудових прав військовослужбовців та ветеранів.

11:42 Вт 17.03.26 495
Організація адвокатури: підгрупа узгодила підходи до нормативного оновлення

Дорожня карта

Організація адвокатури: підгрупа узгодила підходи до нормативного…

13 березня відбулося засідання підгрупи «Організація адвокатури і самоврядування» Робочої групи з виконання Дорожньої карти з питань верховенства права у частині реформування адвокатури. Захід провели у форматі відеоконференції.

16:24 Пн 16.03.26 435
Копія заяви про злочин опинилася у скарзі на адвоката: поліція покарала винних

Гарантії діяльності

Копія заяви про злочин опинилася у скарзі на адвоката: поліція…

Комітет захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ домігся реагування поліції на порушення гарантій адвокатської діяльності. ГУНП у Дніпропетровській області повідомило про службове розслідування та дисциплінарне реагування щодо працівників поліції.

11:52 Пн 16.03.26 880
Де закінчується юридична інформація і починається правнича допомога?

За кордоном

Де закінчується юридична інформація і починається правнича…

Юридичні фірми опинилися в суперечливій ситуації: вони хочуть максимально використати штучний інтелект, але водночас дедалі більше людей довіряють свої питання великим мовним моделям. А це, як зазначають експерти, тягне за собою незліченні ризики.

13:12 Пт 13.03.26 1102

Вестник:№1-2 січень-лютий 2026 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл