Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Піврічні підсумки діяльності Комітету захисту прав адвокатів

Піврічні підсумки діяльності Комітету захисту прав адвокатів

Адвокатура 12:41 Пт 12.07.19 1278 Переглядів Версія для друку

В період з 1 січня до 05 липня 2019 року до Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності (далі - Комітет) надійшло 45 звернень про порушення прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності.

Щодо вищезазначених звернень Комітетом було направлено 47 відповідей, 20 з яких були адресовані керівництву правоохоронних органів з вимогами припинити порушення прав адвокатів, а щодо порушників провести службові розслідування та притягти до дисциплінарної відповідальності.

В період з 01.01.2019 року по 05.07.2019 року Комітетом було проведено 14 заходів, з-поміж яких:

8 Чергових Засідань Комітету;
4 Екстрених Засідань Комітету;
Прес-конференція;
Круглий стіл.
Опубліковано 4 статті голови Комітету Ганни Боряк, 4 статті заступника Голови Комітету Юрія Григоренка і статтю заступника Голови Комітету Євгена Солодка

Комітетом  ведеться робота щодо профілактики порушень професійних прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності  працівниками правоохоронних органів.  Зокрема було досягнуто взаєморозуміння з Національним антикорупційним бюро України, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів, Державною кримінально-виконавчою службою України, Головним слідчим управлінням Національної поліції України щодо недопущення порушень адвокатських прав і гарантій. Керівництвом вищезазначених органів були призначені особи начальницького складу, відповідальні за дотримання та захист професійних прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності. Наразі існує можливість оперативного попередження порушення прав та гарантій в телефонному режимі.

Комітетом було підготовлене Звернення Заступнику голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Логвинському Г.В. Темою звернення було систематичне порушення професійних прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності органами державної влади. У Зверненні було описано більше п’ятдесяти справ, в яких були наявні порушення прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності.

21 травня 2019 року Заступником Голови Комітету Григоренком Ю.С. було проведено зустріч з ІТ-експертами проекту USAID “Нове правосуддя” Омаром Гонзалесом та Сергієм Сученком. Темою розмови було запровадження електронного судочинства, зокрема робота адвоката через особистий кабінет.

Комітетом було організовано ряд навчальних семінарів для адвокатів у різних містах України. Темою семінарів був захист прав адвокатів у кримінальному процесі. Спікерами були члени Комітету  - найбільш досвідчені столичні адвокати-криміналісти. Вищезазначені семінари було проведено за підтримки Рад адвокатів регіонів.

20 березня 2019 року представники Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності при НААУ спільно з представниками комітетів Київської, Одеської та Харківської області прийняли участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з прав людини. Серед питань порядку денного було заслуховування представників правоохоронних органів щодо результатів розслідування злочинів вчинених відносно адвокатів, та дотримання прав та гарантій адвокатської діяльності  слідчими та оперативними підрозділами правоохоронних органів.

            За результатами було направлено ряд депутатських звернень щодо стану розслідування кримінальних проваджень за наслідками скоєння злочинів щодо адвокатів та надання пояснень щодо великої кількості випадків порушень прав та гарантів адвокатів. 

6 березня 2019 року Комітетом було проведено круглий стіл на тему «Міжнародні механізми захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності». Круглий стіл відбувся за участю директора програм МКЮ у Європі та Центральній Азії Розін Піллай, в.о. президента Асоціації адвокатів Нідерландів Моніки Бремер, адвоката Швейцарії Жозеф Алкату, старшого юридичного радника Європейської програми МКЮ Тимура Шакірова, юридичного консультанта програми Марії Рудько та інших.

            Результатом цієї зустрічі стала доповідь комісарів ICJ щодо порушень прав адвокатів в Україні, яку було скеровано на розгляд Ради ООН з питань прав людини.

6 березня 2019 року відбулась зустріч делегації Міжнародної комісії юристів та керівництва Комітету. Темою зустрічі було поглиблення співробітництва з метою ефективного захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності.

22 січня 2019 року Комітетом було проведено прес-конференцію на тему «Переслідування та напади на адвокатів – сьогоденні реалії держави Україна». У заході взяли участь адвокати, представники громадських організацій, органів державної влади.

4 грудня 2018 року Комітетом було проведено зустріч з повноважним представником Управління спеціальних процедур офісу Верховного Комісара ООН з прав людини Стефано Сенсі у Женеві. Темою обговорення було прийняття Верховною радою України проекту закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Зокрема, українська делегація доповіла, що вищезазначений проект закону є загрозливим для адвокатури України.

            За наслідками зустрічі поважна міжнародна інституція надала негативний висновок Законопроекту 9055  “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” авторства Адміністрації Президента Порошенка.

            Також комітетом надається підтримка  регіональним комітетам захисту прав адвокатів  у разі, коли порушником адвокатських прав та гарантій виступає центральний апарат правоохоронного органу,  і регіональних ресурсів недостатньо для впливу на сторону обвинувачення  задля ефективного захисту адвоката.

 

    

Популярні новини

Вестник:№12 грудень 2019 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2018;
Партнерська програма 2019;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування