Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Законопроект 9055 передбачає розширення дисциплінарної відповідальності адвокатів — Олексій Фазекош

Законопроект 9055 передбачає розширення дисциплінарної відповідальності адвокатів — Олексій Фазекош

Законодавство 17:05 Ср 12.09.18 1636 Переглядів Версія для друку

Поданий до Верховної Ради проект закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” №9055 передбачає суттєве розширення дисциплінарної відповідальності для адвокатів.

Про це пише голова Ради адвокатів Закарпатської області Олексій Фазекош у публікації “Законопроект №9055 – це знищення незалежної адвокатури. Погляд із Закарпаття”.

Зокрема, визначено, що «Дисциплінарне провадження – процедура розгляду письмової скарги та/або окремої ухвали суду, які містять відомості про наявність у діях адвоката ознак дисциплінарного проступку».

Чесно кажучи, до цього дня я ще жодного разу не бачив ухвали суду, де містилися б відомості «про наявність у діях адвоката ознак дисциплінарного проступку». Але, мабуть, будуть”, - коментує цю новелу Олексій Фазекош.

У статті 40 (види дисциплінарних стягнень), передбачено, що за вчинення дисциплінарного проступку до адвоката може бути застосовано грошове стягнення у розмірі до трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб». Штраф пропонується застосувати виключно за несплату щорічного внеску адвокатів.

Підставою для притягнення адвокатів до відповідальності автором законопроекту визначено також зловживання процесуальними правами.

Схему тепер розумієте? Адвокат активно захищає клієнта, слідчому та\або судді це не подобається, декілька телефонних дзвінків – з’являється відповідна ухвала, а потім і звинувачення адвоката у «зловживанні». І справу зроблено – незручний адвокат елегантно, а головне «цілком законно» виводиться з процесу через загрозу позбавлення адвокатського свідоцтва. Це банальне знущання над адвокатурою”, - переконаний Олексій Фазекош.

Відповідальність передбачена і за зловживання правом адвоката на адвокатський запит.

Повний текст статті Олексія Фазекоша доступний за посиланням


 

 

Популярні новини

Вестник:№1-2 лютий 2020 - Вісник;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Річний звіт НААУ 2018;
Партнерська програма 2019;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування