Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ вимагає спростування заяв Фейгіна про адвокатів у резонансних справах та адвокатуру України в цілому

НААУ вимагає спростування заяв Фейгіна про адвокатів у резонансних справах та адвокатуру України в цілому

Інфо для ЗМІ 15:37 Вт 31.07.18 11638 Переглядів Версія для друку

НААУ як єдина незалежна професійна самоврядна організація адвокатів обурена змістом коментарів Марка Фейгіна стосовно підконтрольного статусу адвокатури України іноземній державі, які були поширені деякими ЗМІ 30 липня 2018 року.

Твердження Марка Фейгіна про негласну співпрацю адвокатів з правоохоронними органами у так званих «політичних» справах звучать шокуюче, непрофесійно та неетично. Із заяв про  те, що «загалом 90% адвокатів, які працюють у політичних справах українців – це «стукачі» треба розуміти, що до цієї категорій пан Фейгін відносить насамперед себе, а також велику кількість адвокатів, які самовіддано і часто з великими ризиками та під тиском з боку правоохоронних органів ефективно здійснюють захист прав громадян. У «політичних справах» працюють у тому числі і іноземні адвокати, які внесені до ЄРАУ та мають право на практику в Україні (загалом у ЄРАУ 14 іноземних адвокатів, з них 5 – адвокати РФ).

Єдиним мотивом для оголошення таких публічних звинувачень можна вважати претензії особистого характеру та бажання привернути до себе увагу ЗМІ.

Твердження Марка Фейгіна про іноземний вплив на українську адвокатуру абсурдні та легко спростовуються правовими основами регулювання статусу адвокатури в Україні. Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» ухвалений 2012 року у повній відповідності до рекомендацій Венеціанської комісії, резолюцій ПАРЄ та вимог Євросоюзу при укладанні Угоди про асоціацію Україна – ЄС. Прийнятий закон повністю відображає європейські принципи організації професії, що абсолютно виключає можливості буд-якого зовнішнього контролю над діяльністю самоврядного конституційного інституту захисту прав людини.

В цьому контексті необхідно звернути увагу на те, що статус іноземного адвоката в Україні визначений окремим розділом профільного закону та повністю відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії, наданим 2011 року стосовно проекту закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Таким чином, в Україні впроваджено європейський стандарт щодо порядку надання адвокатам іноземних держав права на практику в Україні.

Повідомляємо, що адвокат Фейгін був включений до Єдиного реєстру адвокатів України як іноземний адвокат у передбаченому ст. 59 цього Закону порядку за його особистою заявою, поданою до кваліфікаційної палати Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії м. Києва у травні 2017 року (при цьому до КДКА було надано відповідь Адвокатської палати м. Москви про відсутність щодо нього дисциплінарних проваджень). Зміст цієї статті деталізовано у Положенні про перелік документу і порядок включення адвоката іноземної держави до Єдиного реєстру адвокатів України, який прийнятий Радою адвокатів України в рамках її законних повноважень.

Відповідно до п. 4.3. згаданого вище Положення, КДКА і рада адвокатів регіону можуть здійснювати регулярний зв’язок з відповідними іноземними органами адвокатського самоврядування для оперативного обміну інформацією про адвоката іноземної держави, який включений до ЄРАУ.

07.06.2018 року на адресу Національної асоціації адвокатів України надійшов лист від Голови КДКА міста Києва в якому зазначено, що рішенням Адвокатської палати м. Москва № 43 від 24 квітня 2018 року адвоката Фейгіна М.З. позбавлено статусу адвоката.

Згідно ст. 31, 32 Закону, відомості про зупинення/припинення права на заняття адвокатською діяльністю вносяться до ЄРАУ. Таким чином, на виконання вимог Закону та актів НААУ відомості стосовно позбавлення статусу адвоката іноземної держави Марка Фейгіна були внесені до Єдиного реєстру адвокатів України та стали активними і відкритими на офіційному веб-сайті НААУ для загального доступу з 08.06.2018 року (адміністратором Першого рівня Ради адвокатів міста Києва відомості внесено 07.06.2018 року), що виключає його можливість практикувати на території України як іноземному адвокату.

Наразі Марк Фейгін позбавлений статусу адвоката іноземної держави в Україні на підставі вимог законодавства та не має права на практику в Україні як адвокат України.

Зважаючи  на це, НААУ вимагає від Марка Фейгіна спростувати зроблені ним неправдиві заяви, які дискредитують не лише адвокатуру, але і Україну як державу, в тих ЗМІ, де вони були поширені. Вважаємо, що право вимагати спростування має кожний адвокат, який бере участь політичних справах, а таких адвокатів в Україні десятки.

В іншому разі НААУ позиватиметься до Марка Фейгіна та низки ЗМІ із позовом про захист честі, гідності та ділової репутації адвокатури України.

 

 

Популярні новини

Вестник:№9 вересень 2020 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування