НААУ вимагає спростування заяв Фейгіна про адвокатів у резонансних справах та адвокатуру України в цілому | НААУ

НААУ вимагає спростування заяв Фейгіна про адвокатів у резонансних справах та адвокатуру України в цілому

Етика
15:37 Вт 31.07.18 13249 Переглядів
Версія для друку

Заява Національної асоціації адвокатів України

НААУ як єдина незалежна професійна самоврядна організація адвокатів обурена змістом коментарів Марка Фейгіна стосовно підконтрольного статусу адвокатури України іноземній державі, які були поширені деякими ЗМІ 30 липня 2018 року.

Твердження Марка Фейгіна про негласну співпрацю адвокатів з правоохоронними органами у так званих «політичних» справах звучать шокуюче, непрофесійно та неетично. Із заяв про  те, що «загалом 90% адвокатів, які працюють у політичних справах українців – це «стукачі» треба розуміти, що до цієї категорій пан Фейгін відносить насамперед себе, а також велику кількість адвокатів, які самовіддано і часто з великими ризиками та під тиском з боку правоохоронних органів ефективно здійснюють захист прав громадян. У «політичних справах» працюють у тому числі і іноземні адвокати, які внесені до ЄРАУ та мають право на практику в Україні (загалом у ЄРАУ 14 іноземних адвокатів, з них 5 – адвокати РФ).

Єдиним мотивом для оголошення таких публічних звинувачень можна вважати претензії особистого характеру та бажання привернути до себе увагу ЗМІ.

Твердження Марка Фейгіна про іноземний вплив на українську адвокатуру абсурдні та легко спростовуються правовими основами регулювання статусу адвокатури в Україні. Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» ухвалений 2012 року у повній відповідності до рекомендацій Венеціанської комісії, резолюцій ПАРЄ та вимог Євросоюзу при укладанні Угоди про асоціацію Україна – ЄС. Прийнятий закон повністю відображає європейські принципи організації професії, що абсолютно виключає можливості буд-якого зовнішнього контролю над діяльністю самоврядного конституційного інституту захисту прав людини.

В цьому контексті необхідно звернути увагу на те, що статус іноземного адвоката в Україні визначений окремим розділом профільного закону та повністю відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії, наданим 2011 року стосовно проекту закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Таким чином, в Україні впроваджено європейський стандарт щодо порядку надання адвокатам іноземних держав права на практику в Україні.

Повідомляємо, що адвокат Фейгін був включений до Єдиного реєстру адвокатів України як іноземний адвокат у передбаченому ст. 59 цього Закону порядку за його особистою заявою, поданою до кваліфікаційної палати Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії м. Києва у травні 2017 року (при цьому до КДКА було надано відповідь Адвокатської палати м. Москви про відсутність щодо нього дисциплінарних проваджень). Зміст цієї статті деталізовано у Положенні про перелік документу і порядок включення адвоката іноземної держави до Єдиного реєстру адвокатів України, який прийнятий Радою адвокатів України в рамках її законних повноважень.

Відповідно до п. 4.3. згаданого вище Положення, КДКА і рада адвокатів регіону можуть здійснювати регулярний зв’язок з відповідними іноземними органами адвокатського самоврядування для оперативного обміну інформацією про адвоката іноземної держави, який включений до ЄРАУ.

07.06.2018 року на адресу Національної асоціації адвокатів України надійшов лист від Голови КДКА міста Києва в якому зазначено, що рішенням Адвокатської палати м. Москва № 43 від 24 квітня 2018 року адвоката Фейгіна М.З. позбавлено статусу адвоката.

Згідно ст. 31, 32 Закону, відомості про зупинення/припинення права на заняття адвокатською діяльністю вносяться до ЄРАУ. Таким чином, на виконання вимог Закону та актів НААУ відомості стосовно позбавлення статусу адвоката іноземної держави Марка Фейгіна були внесені до Єдиного реєстру адвокатів України та стали активними і відкритими на офіційному веб-сайті НААУ для загального доступу з 08.06.2018 року (адміністратором Першого рівня Ради адвокатів міста Києва відомості внесено 07.06.2018 року), що виключає його можливість практикувати на території України як іноземному адвокату.

Наразі Марк Фейгін позбавлений статусу адвоката іноземної держави в Україні на підставі вимог законодавства та не має права на практику в Україні як адвокат України.

Зважаючи  на це, НААУ вимагає від Марка Фейгіна спростувати зроблені ним неправдиві заяви, які дискредитують не лише адвокатуру, але і Україну як державу, в тих ЗМІ, де вони були поширені. Вважаємо, що право вимагати спростування має кожний адвокат, який бере участь політичних справах, а таких адвокатів в Україні десятки.

В іншому разі НААУ позиватиметься до Марка Фейгіна та низки ЗМІ із позовом про захист честі, гідності та ділової репутації адвокатури України.

 

 

Популярні новини

Cудова практика

Трудові спори у 2024 році: на що звертає увагу ВС

Зменшення замовлень у підприємства після введення воєнного стану на території України не свідчить про неможливість роботодавця забезпечити роботою працівника, тому призупинення трудового договору з ним є незаконним.

17:28 Вт 16.04.24 1692

Анонс

Про нові правила фінмоніторингу у ЄС розповідають адвокатам ELF та CCBE

У Європейському Союзі завершується робота над пакетом змін з питань фінансового моніторингу. Тож незабаром наберуть чинності оновлені правила запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Чого слід чекати?

14:54 Вт 16.04.24 1784

Законодавство

Свідоцтво адвоката пропонують викладати у Дію - проект закону

Зважаючи на досвід розміщення документів у Єдиному державному веб порталі електронних послуг, у Верховній Раді пропонують закріпити можливість відображення свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката на порталі Дія.

17:14 Пн 15.04.24 3435

Привітання

У другому Турнірі із судових дебатів визначено переможців

Молодіжний Комітет НААУ – UNBA NextGen оголосив переможців другого Турніру із судових дебатів, участь у якому брали студенти юридичних вишів.

16:36 Пн 15.04.24 3398

Законодавство

Адвокати знайшли юридичний ляп в останніх змінах до КПК

Через помилки у юридичній техніці, що були допущені під час внесення чергових змін до Кримінального процесуального кодексу, можуть порушуватися права осіб, що тримаються в установах попереднього ув’язнення або виконання покарань.

13:32 Пн 15.04.24 3576

Законодавство

Якщо строк розслідування закінчився, справа має бути закрита, -…

Міністерство юстиції в рамках приведення законодавства до стандартів ЄС опрацьовує ідею скасування однієї з підстав закриття кримінального провадження, а саме - закінчення строку досудового розслідування. У НААУ попереджають про порушення прав підозрюваного.

15:52 Пт 12.04.24 8444

Дискусія

Підготовче судове засідання: поради адвокатам

Щодня відбуваються десятки підготовчих судових засідань у кримінальних справах, в абсолютній більшості яких беруть участь адвокати. Принципово важливим є те, щоб кожен захисник, який залучається до підготовчого судового засідання, усвідомлював значення такої стадії процесу та вмів ефективно підготувати себе та клієнта до участі в ньому.

16:41 Чт 11.04.24 8788

За кордоном

Як оформити паспорти українцям в Північній Ірландії? (вебінар)

Громадяни України, які через війну тимчасово перебувають в Північній Ірландії, можуть записатися на прийом до консульських установ в межах консульського округу в місті Единбург. Там надаються послуги з оформлення паспортного документа, реєстрації народження дитини, продовження дії паспорта та отримання проїзного документа для повернення в Україну.

13:26 Чт 11.04.24 7863

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл