Комітет медичного і фармацевтичного права і біоетики при НААУ підготував методичні рекомендації “Вакцинація у запитаннях і відповідях”. | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Комітет медичного і фармацевтичного права і біоетики при НААУ підготував методичні рекомендації “Вакцинація у запитаннях і відповідях”.

Різне
16:17 Вт 24.07.18 4131 Переглядів
Версія для друку

Комітет медичного і фармацевтичного права і біоетики при НААУ підготував методичні рекомендації “Вакцинація у запитаннях і відповідях”.

Методичні рекомендації викладені у формі запитань-відповідей, містять чіткі алгоритми та є своєрідним інструктажем при реалізації та захисті прав людини. Вони можуть бути корисними для пацієнтів, їхніх законних представників, широкого кола практикуючих юристів і медиків.

У рекомендаціях розкрито ключові поняття, перелік прав при проведенні вакцинації, виокремлено види вакцинації (добровільна, рекомендована, примусова, обов”язкова). Окремо висвітлено позиції ЄСПЛ щодо прав людини та вакцинації. Автори медичних матеріалів розкрили особливості обмежень прав фізичних осіб, які не пройшли вакцинацію, виклали регламент здійснення профілактичних щеплень, а також прояснили співвідношення права на освіту з правом на профілактичні щеплення та способи захисту порушених прав.

Автори висловлюють вдячність членам Комітету — Вікторії Валах, Ганні Гаро, Тетяні Матовій, Олегу Юдіну за пропозиції до змісту рекомендації , а також Українській фундації правової допомоги за сприяння у виданні цієї збірки.

Методичні рекомендації “Вакцинація у запитаннях і відповідях”

 

Популярні новини

Рекодифікація сімейного права: новели, ризики і запобіжники

Дискусія

Рекодифікація сімейного права: новели, ризики і запобіжники

Позасудове розірвання шлюбу, сімейне житло, борги подружжя, майно дітей і права зниклих безвісти осіб — рекодифікація цивільного законодавства зачіпає практичні питання, з якими адвокати й нотаріуси працюють щодня.

16:59 Вт 05.05.26 308
Соціальні права військових і ветеранів: європейські стандарти для адвокатів

Захист військових

Соціальні права військових і ветеранів: європейські стандарти для…

У справах про соціальні й трудові права військовослужбовців та ветеранів адвокатам дедалі частіше доводиться працювати не лише з національним законодавством, а й з європейськими стандартами. Практичним орієнтиром може бути збірка рішень Європейського комітету з соціальних прав.

16:13 Вт 05.05.26 175
Адвокатам розповіли, як запобігти професійному вигоранню

Навчання

Адвокатам розповіли, як запобігти професійному вигоранню

Професійне вигорання у правничій сфері часто починається непомітно: з хронічної втоми, втрати мотивації, емоційного виснаження та зниження продуктивності. Для адвокатів, які працюють в умовах постійної відповідальності, стресу й високого навантаження, своєчасне розпізнавання таких станів є питанням професійної ефективності.

12:25 Вт 05.05.26 295
Рішення для професійної адаптації молоді з ТОТ запропонував UNBA NextGen

Дискусія

Рішення для професійної адаптації молоді з ТОТ запропонував UNBA NextGen

В умовах війни молоді фахівці потребують як соціальної підтримки, так і реальних механізмів повернення до освіти, роботи та професійного розвитку. Представники UNBA NextGen під час парламентських слухань запропонували рішення щодо першого робочого місця, житла, кар’єрного консультування та усунення правових бар’єрів для молоді з тимчасово окупованих територій.

15:14 Пн 04.05.26 355
Стартує Тиждень трудового права

Анонс

Стартує Тиждень трудового права

4 травня розпочинається Тиждень трудового права — щорічний професійний захід, який уже вшосте проводить Комітет Національної асоціації адвокатів України з питань трудового права.

12:47 Пн 04.05.26 346
Стаж арбітражного керуючого зараховуватимуть для допуску до адвокатського іспиту

Доступ до професії

Стаж арбітражного керуючого зараховуватимуть для допуску до…

Відтепер до стажу роботи в галузі права для цілей допуску до складення кваліфікаційного іспиту для набуття права на заняття адвокатською діяльністю може зараховуватися діяльність арбітражного керуючого з повною вищою юридичною освітою.

15:31 Сб 02.05.26 543
Адвокати після військової служби отримали пільги зі сплати щорічного внеску

Захист військових

Адвокати після військової служби отримали пільги зі сплати…

Адвокати-ветерани війни, які поновлюють право на заняття адвокатською діяльністю після військової служби, не сплачуватимуть щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування за рік поновлення діяльності.

14:47 Сб 02.05.26 806
Уточнено Порядок підвищення професійного рівня адвокатів

Доступ до професії

Уточнено Порядок підвищення професійного рівня адвокатів

Невиконання адвокатом обов'язку щодо підвищення професійного рівня у встановлені строки є триваючим дисциплінарним проступком. Такий обов'язок не припиняється зі спливом звітного року та підлягає обов'язковому виконанню до часу отримання електронних сертифікатів про підвищення професійного рівня.

14:08 Сб 02.05.26 2664

Вестник:№4 квітень 2026 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл