Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - В ході конкурсу адвокатів до БПД варто передбачити обов"язкову перевірку даних у ЄРАУ

В ході конкурсу адвокатів до БПД варто передбачити обов"язкову перевірку даних у ЄРАУ

Адвокатура 17:51 Вт 16.01.18 1927 Переглядів Версія для друку

16 січня відбулося позапланове засідання Комітету з питань безоплатної правової допомоги.

Основним питанням на засіданні став недопуск до адвокатської діяльності та надання безоплатної правової допомоги осіб, які не перебувають в ЄРАУ, та тих, які отримали свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю від неповноваженого органу.

Така ситуація серед адвокатської спільноти виникла ще у 2016 році. Втім, широкого розголосу набула після конкурсного відбору для адвокатів, які виявили бажання надавати безоплатну правову допомогу.

Представники громадських організацій з надання правової допомоги вважають, що порушенням є те, що таким особам видають відповідне посвідчення на право заняття адвокатською діяльністю, і на них мають реагувати правоохоронні органи. Також про ці випадки має бути повідомлена НААУ.

На засіданні Комітету 12 січня було прийнято рішення звернутись до Ради адвокатів України для подальшого реагування на ситуацію.

«РАУ неодноразово інформувала усі державні органи, в тому числі правоохоронні і судові, про дільність неповноважного органу у місті Києві, який перебрав на себе функції органу адвокатського самоврядування. У зв'язку з тим, що при проведенні конкурсу знову виявлено цю проблему, на підставі Меморандуму про співпрацю між Міністерством юстиції та НААУ, Комітету з питань БПД доцільно проінформувати Міністерство юстицій і зокрема Координаційний центр про діяльність цього неповноважного органу, а також запропонувати внести зміни до Положення про конкурс, які б передбачили обов”язковість перевірки даних про адвокатів у ЄРАУ. Якщо ж у конкурсної комісії виникли сумніви щодо деяких осіб, варто звернутися до НААУ для перевірки їхніх документів і лише після цього приймати відповідне рішення про залучення таких адвокатів до надання БПД», - наголосив керівник Секретаріату НААУ Вадим Красник.

Окрім того, представники Ради адвокатів міста Києва неодноразово писали заяви про скоєні злочини в зв”язку з видачею нелегітимних документів.

Голова Комітету з питань БПД Сергій Вилков зазначив , що в подальшому планується розробити механізм вирішення ситуації.

Популярні новини

Вестник:№3 березень 2020 - Вісник;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Річний звіт НААУ 2018;
Партнерська програма 2019;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування