Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Порушення прав адвокатів не визнаються державною як системна проблема — Ганна Боряк

Порушення прав адвокатів не визнаються державною як системна проблема — Ганна Боряк

Адвокатура 14:59 Чт 23.11.17 2634 Переглядів Версія для друку

Порушення прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності набувають масштабів системної проблеми, проте, з боку держави відсутня її належна оцінка.

«Органи досудового слідства та сторона обвинувачення використовують закон як інструмент усунення адвоката з кримінального процесу. Сьогодні порушення прав сторони захисту — це політика держави»,- наголосила голова Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності при НААУ Анна Боряк під час виступу на міжнародній конференції “НААУ: 5 років успіху”, яка відбулася 17 листопада.

Тема порушень прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності неодноразово викликала резонанс у суспільстві, проте, належної реакції з боку представників влади та їхніх зусиль для виправлення ситуації не спостерігається. Найбільше занепокоєння викликає відсутність прогресу в розслідуванні кримінальних справ за фактами вбивств адвокатів, побиття, незаконних обшуків та пошкодження майна адвокатів.

Захист прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності покладені сьогодні на структуру, яка є незалежною — Національну асоціацію прав адвокатів, регіональні ради адвокатів. Комітет захисту прав адвокатів при НААУ постійно веде моніторинг дотримання професійних прав. Водночас, члени Комітету стикаються з нерозумінням з боку прокуратури, суду, СБУ. Останнім часом наші права уже не просто ігноруються, а порушуються”-, сказала голова Комітету.

За її даними, до Комітету кожного дня надходить мінімум дві заяви від колег про порушення щодо них та втручання в адвокатську діяльність. В рамках своїх повноважень Комітет проводить круглі столи та публічні дискусії з представниками правоохоронних органів, профільних навчальних закладів, суддівського корпусу, а також видає тематичні звіти та методичні матеріали.

Відео виступу Ганни Боряк під час міжнародної конференції "НАУУ: 5 років успіху" можна переглянути тут

Популярні новини

Вестник:Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
№3-5 березень-травень 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування