Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Мін”юст має заборонити “клонування” назв органів адвокатського самоврядування — рішення ВАСУ

Мін”юст має заборонити “клонування” назв органів адвокатського самоврядування — рішення ВАСУ

Адвокатура 14:29 Ср 10.05.17 2437 Переглядів Версія для друку

Міністерство юстиції має заборонити використання назв органів адвокатського самоврядування у назвах інших юридичних осіб та громадських організацій.

Вищий адміністративний суд залишив у силі постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 15 квітня 2016 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 7 червня 2016 року.

“Колегія суддів Вищого адміністративного суду вважає, що суди першої та апеляційної інстанцій дійшли правильного висновку”, - ідеться в ухвалі ВАСУ від 26 квітня.

Цими судовими рішеннями Міністерство юстиції було зобов”язано запровадити законодавчу заборону на використання власних назв органів адвокатського самоврядування в назвах інших юридичних осіб та громадських організацій. Таку заборону має бути введено відповідно до п.10 перехідних положень закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, за яким Кабінет міністрів, міністерства та інші центральні органи виконавчої влади мали привести нормативно-правові акти до вимог профільного закону про адвокатуру.

“Суди попередніх інстанцій дійшли правильного висновку про те, що законодавством України чітко визначено власні найменування для всіх органів адвокатського самоврядування, які передбачені вичерпним переліком. Підміна назв органів адвокатського самоврядування, використання власних назв іншими суб”єктами суспільних відносин не допускається”, - ідеться в ухвалі ВАСУ.

НААУ декілька разів зверталася до Прем'єр-міністра з приводу необхідності заборонити використовувати власні назвати органів адвокатського самоврядування у найменуваннях інших юридичних осіб у Вимогах щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу, які затверджені наказом Міністерства юстиції. Проте, у відповідь отримувала відмови Міністерства.

У позовній заяві НААУ вказувала на те, що відсутність такої заборони дозволяє юридичним особам, які не створені відповідно до закону про адвокатуру, привласнювати назви органів адвокатського самоврядування та користуватися ними в порушення цього закону.

Рішенням суду підтверджено, що Міністерство юстиції зобов'язане привести нормативну базу, яка стосується державної реєстрації юридичних та фізичних осіб, у відповідність до закону про адвокатуру, оскільки він має вищу юридичну силу. Суд посилається на те, що законодавство чітко визначає власні найменування для всіх органів адвокатського самоврядування, при цьому використання їхніх власних назв іншими суб'єктами суспільних відносин є недопустимим. Суд погодився з аргументами НААУ, що п. 10 закону про адвокатуру не виконаний Міністерством юстиції і зобов'язав встановити у згаданих Вимогах заборону на використання повних, скорочених та викладених англійською мовою власних назв органів адвокатського самоврядування та похідних назв у назвах інших юридичних осіб, їхніх підрозділів та громадських організацій без статусу юридичної особи».

 

Популярні новини

Вестник:№9 вересень 2020 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування