"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ продовжить лобіювати зменшення податкового тиску на адвокатів
23 лютого відбулося третє засідання секції НААУ з податкового права.
У роботі засідання взяли участь заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій, керівник практики супроводження спорів PwC Legal Олександр Процюк, адвокат PwC Legal Олег Михайлюк, керівник Секретаріату НААУ Вадим Красник, заступник керівника Секретаріату Олександр Чапко.
Ключовою темою зустрічі стала подальша реалізація ініціатив із зменшення податкового тиску на адвокатів, що здійснюють незалежну професійну діяльність і зареєстровані як самозайняті особи. Відповідно до рішення Ради адвокатів України № 9 від 3 лютого 2017 року “Питання сплати адвокатами єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, РАУ добивається змін до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України, в частині зняття з обліку фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність та внесення змін у законодавство, оскільки стаття 4 Закону “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” має дискримінаційний характер по відношенню до адвокатів.
Також обговорювалися основні напрямки роботи секції та тематика заходів на 2017 рік, а також співпраця з професійними організаціями та адвокатурами інших країн
Популярні новини
Дискусія
Практику судово-медичних експертиз обговорили в НААУ
Зміни в організації судово-медичної експертизи, використання ДНК-досліджень, визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень і роботу з медичною документацією дослідили учасники круглого столу «Судово-медична експертиза: від оцінки ступеня тілесних ушкоджень до ідентифікації невстановлених осіб».
Навчання
Молодим адвокатам пояснили формулу персонального бренду
Персональний бренд — це те, що про адвоката кажуть і думають, коли його немає поруч. Він існує навіть тоді, коли адвокат нічого спеціально для цього не робить. Але в такому разі адвокат не керує тим, як його сприймають інші.
Регіони
Історію адвокатури Дрогобиччини вивчатимуть з НААУ
Представники адвокатури відвідали Дрогобиччину, де обговорили дослідження і популяризацію історії адвокатури регіону. У межах заходу було укладено меморандум між НААУ, Радою адвокатів Львівської області та Дрогобицьким державним педагогічним університетом ім. Івана Франка.
Дискусія
Усиновлення під час війни: мотиви і ризики дослідили фахівці
Під час вирішення справ про усиновлення, яке є найпріоритетнішою формою влаштування дитини у сім’ю, суди звертають увагу на мотиви заявників, реальний зв’язок із дитиною, її стан здоров’я та готовність сім’ї до довгострокової відповідальності.
Навчання
Власна адвокатська практика після найму: як змінюється професійна…
Перехід до самостійної адвокатської практики потребує зміни ролі: від працівника системи або виконавця завдань — до фахівця, який сам ухвалює рішення і відповідає за результат.
Гарантії діяльності
Від дискусії до практики: комітети НААУ відвідали ІТТ в Ірпені
Комітети НААУ провели виїзний візит до відділу поліції № 2 Бучанського районного управління поліції та ізолятора тимчасового тримання № 6 у місті Ірпінь. Захід став продовженням дискусії щодо недопуску адвокатів до підзахисних в ІТТ.
Навчання
Адвокат у соцмережах: як показувати кейси і не перейти межу етики
Соцмережі можуть допомагати адвокату пояснювати правові проблеми, формувати довіру й комунікувати з потенційними клієнтами. Але публічність прямо повʼязана з професійною етикою: не розголошувати адвокатську таємницю, не давати гарантій результату і не перетворювати правову позицію на хейт щодо колег.
Дискусія
Правова визначеність у розмінуванні: адвокати, оператори і держава…
У гуманітарному розмінуванні сформувався масив технічних процедур, стандартів і документів. Але для правоохоронної та судової практики ця галузь залишається новою. Як забезпечити правову визначеність і спільний підхід до оцінки виконаних робіт?