Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - РАУ роз”яснила підстави невизнання статусу конференції адвокатів Київської області

РАУ роз”яснила підстави невизнання статусу конференції адвокатів Київської області

Регіональне адвокатське самоврядування 18:08 Ср 28.09.16 1873 Переглядів Версія для друку

Рада адвокатів України 13 вересня ухвалила рішення № 179 Щодо питань, які виникли у зв’язку з проведенням Конференції адвокатів Київської області 10.09.2016.

РАУ, зокрема, роз”яснила, що у розумінні Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» квота представництва, порядок висування та обрання делегатів конференції адвокатів регіону і регламент затверджуються Радою адвокатів України окремо і обов’язково для кожної конференції адвокатів регіону.

Відтак, зібрання адвокатів, зокрема, під назвою «Позачергова Конференція адвокатів Київської області», що відбулося 10 вересня 2016 року, проведене без затверджених відповідно до статей 47, 55 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» порядку висування та обрання делегатів конференції і регламенту, а також без встановлення квоти представництва, не має статусу конференції адвокатів регіону, а рішення такого зібрання не мають юридичних наслідків.

Окрім того, РАУ розглянула ситуацію із створенням у Київській області робочої групи для проведення перевірки обставин невикористання КДКА Київської області можливості приватизації (викупу) займаного нею приміщення (у 2006 та 2010 роках), обґрунтованості укладення договору оренди приміщення, в якому розміщується КДКА Київської області, розміру орендної плати та розміру оплати за охорону приміщення. РАУ не тільки встановила, що звіт побудований на основі неперевірених даних, але і те, що така робоча група привласнила законодавчо визначені повноваження з перевірки фінансово-господарської діяльності у ревізійної комісії адвокатів регіону.

Окремим рішенням Рада адвокатів України роз’яснила, що тільки ревізійна комісія адвокатів регіону та Вища ревізійна комісія адвокатури мають виключне право на здійснення фінансово-господарської перевірки, зокрема, КДКА, а їх повноваження не можуть бути делеговані будь яким іншим утворенням (тимчасовим комісіям, робочим групам тощо) та ними привласнені.

На підставі звіту цієї робочої групи 10 вересня достроково відкликано з посади Голови КДКА Київської області Галину Ковбасінську, а замість неї Головою КДКА Київської області обрано адвоката Поліщука Володимира Анатолійовича. 13 вересня до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань внесено зміни щодо керівника Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області.

Зважаючи на те, що державному реєстратору для проведення реєстраційного запису були подані документи, особою, яка не мала на це повноважень, голові РАУ, НАУ доручено поінформувати про протиправні дії державного реєстратора Головне управління регіональної статистики; ержавну податкову інспекцію у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві; Відділ з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації; банківські установи, в яких відкриті банківські рахунки КДКА Київської області та інші компетентні органи.


РІШЕННЯ No179 Щодо питань, які виникли у зв’язку з проведенням Конференції адвокатів Київської області 10.09.2016

РІШЕННЯ No180 Про вжиття заходів реагування, пов’язаних з державною реєстрацією змін відомостей про керівництво КДКА Київської області 12 вересня 2016 року у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань

Популярні новини

Вестник:№7-8 серпень 2020 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування