"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

НААУ вважає масовий обшук адвокатів безпрецедентним порушенням права громадян на захист

Різне
9:36 Ср 06.07.16 3463 Переглядів
Версія для друку

Національна асоціація адвокатів України шокована масштабом та характером проведених обшуків офісів адвокатських об'єднань та адвокатів, які є захисниками у кримінальному провадження проти посадових осіб та власників низки газовидобувних компаній.

Формальне посилання на ст. 23 закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” є просто слабкою спробою прикрити численні порушення інших вимог законодавства з боку Національного антикорупційного бюро. Ухвали суду, як і повідомлення Ради адвокатів Київської області про проведення процесуальних дій (без вказання адреси їхнього проведення) містять численні неточності та порушення процедурних та інших вимог і обов'язково будуть оскаржені в судах.

Боротьба з порушеннями прав та гарантій адвокатської діяльності, спробами тиску на захист, втручаннями в адвокатську діяльність є пріоритетом діяльності НААУ. Профільний комітет НААУ постійно здійснює моніторинг таких порушень та забезпечує належне реагування. Окрім того, зважаючи на масштаби таких порушень і той факт, що суб'єктами порушень часто є представники правоохоронних органів, НААУ неодноразово привертала увагу міжнародних партнерів на цю проблему.

Відсутність належної реакції на міжнародні звернення як на рівні офіційного листування, так на рівні повсякденної діяльності правоохоронних органів є надзвичайно тривожною тенденцією. Її подальше наростання не просто руйнує засади незалежної адвокатської діяльності та конституційний захист прав та інтересів громадян, які гарантуються у кожній демократичній країні. Ідеться про негативний вплив на імідж всієї країни, адже це пряма демонстрація ознак поліцейської держави.

НААУ вимагає негайного реагування з боку вищого політичного керівництва держави, повернення дій правоохоронних органів щодо адвокатів у правове поле, припинення тиску на адвокатуру в ході проведення резонансних розслідувань. Зважаючи на небезпечність прецеденту масового обшуку адвокатів по одній справі, НААУ негайно поінформує міжнародних партнерів про такі дії НАБУ.

Популярні новини

Привітання з Днем Конституції України

Привітання

Привітання з Днем Конституції України

Шановні колеги!

8:54 Нд 28.06.26 384
Для військових Національної гвардії підготували третій правовий посібник

Видання

Для військових Національної гвардії підготували третій правовий…

Відпустки, переміщення через «Армія+», проходження ВЛК, виплати, житло, звільнення зі служби та дії родини у разі загибелі військовослужбовця — ці питання увійшли до третього випуску правового посібника для військовослужбовців Національної гвардії України.

19:02 Пт 26.06.26 431
КСУ: безальтернативне тримання під вартою порушує рівність і гідність військових

Захист військових

КСУ: безальтернативне тримання під вартою порушує рівність і…

У питанні обмеження свободи людина не може бути поставлена у гірше процесуальне становище лише через сам факт проходження нею військової служби. Тому Рішення КСУ щодо безальтернативного тримання під вартою важливе й тим, що констатувало порушення рівності та людської гідності.

17:34 Пт 26.06.26 433
Маніфест про ШІ у праві презентували в Європі. НААУ приєдналася

Взаємодія

Маніфест про ШІ у праві презентували в Європі. НААУ приєдналася

24 червня у межах Європейського дня правового суверенітету (European Legal Sovereignty Day), що проходив у Брюсселі, презентували Маніфест про забезпечення людської гарантії в юридичному застосуванні штучного інтелекту (Manifesto for a Referential of Human Guarantee in the Legal Use of AI).

16:18 Пт 26.06.26 599
Форма адвокатської діяльності визначає податки, облік і модель роботи

Навчання

Форма адвокатської діяльності визначає податки, облік і модель…

Вибір адвокатом форми діяльності між індивідуальною практикою, адвокатським бюро та адвокатським об’єднанням впливає на податки, облік, роботу з командою і масштабування. Про це йшлося на спеціалізованому вебінарі, який провів Молодіжний Комітет НААУ — UNBA NextGen у Харківській області.

14:58 Пт 26.06.26 592
У Британії говорили про незалежність адвокатури та англійське право

Дискусія

У Британії говорили про незалежність адвокатури та англійське…

17–18 червня у Лондоні на платформі English Law Forum відбувся ознайомчий візит українських суддів і представників правничої спільноти за підтримки Національної асоціації адвокатів України та LawLex Solicitors. Центральною подією став форум, присвячений верховенству права, англійському праву та міжнародному вирішенню спорів.

13:19 Чт 25.06.26 595
Як оновити регулювання ДЮСШ, вивчали учасники проєкту «Спортивне право України»

Дискусія

Як оновити регулювання ДЮСШ, вивчали учасники проєкту «Спортивне…

Дитячо-юнацькі спортивні школи залишаються базовою ланкою системи підготовки спортсменів, однак їх діяльність потребує оновлення нормативного регулювання з урахуванням сучасних організаційних, кадрових і фінансових викликів.

15:23 Ср 24.06.26 314
ДТП з електросамокатами: у НААУ зібрали судову практику

Cудова практика

ДТП з електросамокатами: у НААУ зібрали судову практику

Електросамокати, які стали звичним засобом міської мобільності, породжують правові питання після ДТП: відшкодування шкоди, відповідальність водіїв, доказування факту керування та визначення осіб, які мають відповідати за наслідки правопорушення.

9:21 Ср 24.06.26 721

Вестник:№5 травень 2026 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл