Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Результати робочої групи Комітету НААУ з питань надання правової допомоги учасникам АТО

Результати робочої групи Комітету НААУ з питань надання правової допомоги учасникам АТО

Адвокатура 11:11 Пн 27.06.16 1926 Переглядів Версія для друку

23 червня 2016 р. відбулось засідання робочої групи Комітету НААУ з питань координації надання правової допомоги учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та переселенцям. Її учасники обговорили теми найчастіших звернень на гарячу лінію ВГО «УКРАЇНЦІ РАЗОМ!» в рамках співробітництва з НААУ за проектом «Соціальна картка учасника АТО». Це, зокрема, відмова автоперевізників в м. Києві та Київської області надавати бійцям задеклароване державою право на безоплатний проїзд. Відповідні порушення неодноразово виявлялись при намаганні бійців оформити квитки на автостанції «Видубичі» та автостанції «Київ» Центрального залізничного вокзалу.

Як відзначила Голова Комітету Марія Островська, проблема є тенденційною та потребує комплексного правового втручання, попри те, що адвокатами Комітету вже вирішено питання та відновлено порушені права бійців, що звертались на гарячу лінію. Адже порушення продовжуються при наступних спробах звернень до кас іншими учасниками бойових дій.

Вивчивши існування подібної проблеми і в інших регіонах України, членами робочої групи підготовлено проект відкритого звернення Голови НААУ, РАУ до Міністерства інфраструктури України та органів місцевого самоврядування, як органів, що здійснюють державне регулювання та контроль у сфері автомобільного транспорту, а також до автомобільних перевізників, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту.

Член Комітету Наталія Фещик зауважила, що всі питання порушення прав учасників АТО варто вирішувати комплексно. Окрім звичайного арсеналу правових засобів (адвокатські запити, скарги, позови), не слід нехтувати банальними дзвінками на гарячу лінію Міноборони, адже на практиці цей метод вирішення правових проблем виявився оперативно дієвим та ефективним.

Член Комітету Надія Івашкова звернула увагу на проблеми медичного характеру, а також складнощі з невиплатою грошового забезпечення бійцям, які отримали контузію на полі бою. Учасник робочої групи Світлана Болюбаш відмітила, що робота із оновлення та перевидання Методички з отримання пораненими військовими одноразової грошової допомоги, розробленої Головою Комітету в рамках Громадського об’єднання «Волонтерська правова допомога «МОСТ», буде завершене до наступного засідання.

За пропозицією члена Комітету Влада Рокицького, висловленою на минулому засіданні, - робочою групою підготовано матеріали для залучення до стажування у Комітеті студентів-юристів в якості асистентів адвокатів про-боно. Це, зокрема, - оголошення про конкурс та анкета гугл-форм.

Крім того, робочою групою розроблені електронні версії для онлайн-заповнення заявок на правову допомогу, а також анкети адвокатів, які мають бажання та можливість долучитись до роботи Комітету.

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування