Результати робочої групи Комітету НААУ з питань надання правової допомоги учасникам АТО | НААУ

Результати робочої групи Комітету НААУ з питань надання правової допомоги учасникам АТО

Різне
11:11 Пн 27.06.16 2044 Переглядів
Версія для друку

23 червня 2016 р. відбулось засідання робочої групи Комітету НААУ з питань координації надання правової допомоги учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та переселенцям. Її учасники обговорили теми найчастіших звернень на гарячу лінію ВГО «УКРАЇНЦІ РАЗОМ!» в рамках співробітництва з НААУ за проектом «Соціальна картка учасника АТО». Це, зокрема, відмова автоперевізників в м. Києві та Київської області надавати бійцям задеклароване державою право на безоплатний проїзд. Відповідні порушення неодноразово виявлялись при намаганні бійців оформити квитки на автостанції «Видубичі» та автостанції «Київ» Центрального залізничного вокзалу.

Як відзначила Голова Комітету Марія Островська, проблема є тенденційною та потребує комплексного правового втручання, попри те, що адвокатами Комітету вже вирішено питання та відновлено порушені права бійців, що звертались на гарячу лінію. Адже порушення продовжуються при наступних спробах звернень до кас іншими учасниками бойових дій.

Вивчивши існування подібної проблеми і в інших регіонах України, членами робочої групи підготовлено проект відкритого звернення Голови НААУ, РАУ до Міністерства інфраструктури України та органів місцевого самоврядування, як органів, що здійснюють державне регулювання та контроль у сфері автомобільного транспорту, а також до автомобільних перевізників, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту.

Член Комітету Наталія Фещик зауважила, що всі питання порушення прав учасників АТО варто вирішувати комплексно. Окрім звичайного арсеналу правових засобів (адвокатські запити, скарги, позови), не слід нехтувати банальними дзвінками на гарячу лінію Міноборони, адже на практиці цей метод вирішення правових проблем виявився оперативно дієвим та ефективним.

Член Комітету Надія Івашкова звернула увагу на проблеми медичного характеру, а також складнощі з невиплатою грошового забезпечення бійцям, які отримали контузію на полі бою. Учасник робочої групи Світлана Болюбаш відмітила, що робота із оновлення та перевидання Методички з отримання пораненими військовими одноразової грошової допомоги, розробленої Головою Комітету в рамках Громадського об’єднання «Волонтерська правова допомога «МОСТ», буде завершене до наступного засідання.

За пропозицією члена Комітету Влада Рокицького, висловленою на минулому засіданні, - робочою групою підготовано матеріали для залучення до стажування у Комітеті студентів-юристів в якості асистентів адвокатів про-боно. Це, зокрема, - оголошення про конкурс та анкета гугл-форм.

Крім того, робочою групою розроблені електронні версії для онлайн-заповнення заявок на правову допомогу, а також анкети адвокатів, які мають бажання та можливість долучитись до роботи Комітету.

Популярні новини

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 577

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 2020

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 2264

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 3724

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13484

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 10990

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11049

Законодавство

Сплата судового збору за позов немайнового характеру: що варто…

Спроба спростити правила сплати судового збору може призвести до ситуації правової невизначеності, коли на випадок подання позову з кількома вимогами немайнового характеру не буде регулюючої норми.

14:12 Пн 15.07.24 12463

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл