"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Олексія Шевчука призначено до складу Конкурсної комісії з відбору керівництва САП
Генеральний прокурор Руслан Кравченко видав наказ № 405 від 23 грудня 2025 року про визначення членів Конкурсної комісії, яка здійснюватиме відбір на вакантні адміністративні посади у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП).
До складу комісії увійшов адвокат, голова Комітету НААУ з питань лобіювання та речник Національної асоціації адвокатів України Олексій Шевчук. Його кандидатуру було визначено безпосередньо Генеральним прокурором на підставі статті 29-1 Закону України «Про прокуратуру».
У тексті документа зазначається, що рішення про призначення Олексія Шевчука прийняте у зв’язку із запропонованою Радою прокурорів України недостатньою кількістю кандидатів. Таким чином, О.Шевчук залучений до роботи комісії для забезпечення її повноважності та виконання вимог закону щодо організації конкурсних процедур.
Залучення голови Комітету НААУ до процесу відбору керівного складу САП підкреслює важливість професійної експертизи адвокатської спільноти у питаннях розбудови антикорупційної вертикалі, навіть у випадках, коли призначення відбувається за квотою органів прокуратури.
Разом з тим, Національна асоціація адвокатів України, як єдина професійна організація, що об’єднує адвокатуру України, наголошує: будь-який тиск на адвокатів, а також їх ототожнення з клієнтами є неприпустимими та суперечать базовим гарантіям права на захист.
НААУ вітає рішення Ради прокурорів України та Генерального прокурора щодо призначення спікера Національної асоціації адвокатів України до складу конкурсної комісії, уповноваженої здійснювати відбір кандидатів із числа прокурорів на вакантні адміністративні посади у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
Водночас НААУ підкреслює, що будь-які медійні атаки, кампанії дискредитації та поширення недостовірної інформації щодо кандидатів є неприпустимими, підривають довіру до конкурсних процедур і суперечать демократичним принципам функціонування громадянського суспільства.
Національна асоціація адвокатів України закликає забезпечити неможливість будь-якого зовнішнього тиску на органи самоврядування прокуратури та Генерального прокурора, аби діяльність конкурсної комісії відбувалася незалежно, прозоро та неупереджено.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Видання
Сімейне право під час війни: Комітет НААУ підготував новий бюлетень
Питання утримання дітей, визначення їхнього місця проживання, поділу майна подружжя, міжнародного елемента в сімейних спорах і захисту дітей залишаються серед ключових у практиці сімейного права. Новий бюлетень Комітету НААУ допоможе адвокатам відстежити законодавчі зміни та актуальні підходи Верховного Суду.
Призначення
Речником НААУ призначено Андрія Булгарова
Речником Національної асоціації адвокатів України став український телеведучий та журналіст Андрій Булгаров. Він відповідатиме за реалізацію інформаційної політики, розширення взаємодії із журналістською спільнотою та представлення офіційної позиції Асоціації як в Україні, так і на міжнародному рівні.
Захист військових
НААУ розвиває напрям правового супроводу постраждалих від війни
Комітет НААУ з питань захисту постраждалих від збройної агресії проти України, компенсаційних механізмів та євроінтеграційного правового забезпечення відновлення продовжує роботу над форматами допомоги військовим, ветеранам, членам їхніх родин і бізнесу, що зазнав шкоди внаслідок війни.
Дискусія
Гендерне врядування як інструмент юридичної практики дослідили…
27 травня у НААУ відбулася фахова дискусія «Гендерна політика та урядування в юридичній практиці», ініційована Комітетом НААУ з питань гендерної політики. Під час заходу учасники обговорили методичні рекомендації, підготовлені для використання у юридичній практиці та правопросвітництві.
Дискусія
Гарантії захисту прав громадян на досудовому розслідуванні…
Захист прав громадян на досудовому розслідуванні потребує передусім належного судового контролю, зрозумілих правил для сторін кримінального провадження та практичних механізмів реагування на порушення.
Регіони
Центр адвокатури в Дніпрі розпочав практичні заходи для студентів
Новостворений Центр адвокатури в Університеті митної справи та фінансів розпочав серію практичних заходів для студентів-правників. Перші майстер-класи мають стати частиною співпраці адвокатури та юридичної освіти у Дніпропетровському регіоні.
Євроінтеграція
НААУ представила CCBE адвокатську реформу та виклики
Реформа адвокатури, євроінтеграційні зобов’язання України, гарантії незалежності професії та практики адвокатського самоврядування в європейських країнах – ці питання стали предметом обговорення Ради адвокатур та правничих товариств Європи (CCBE).
Законодавство
НААУ застерегла від послаблення відкритого конкурсу на держслужбі
Відновлення конкурсів на державній службі є необхідним після періоду воєнних спрощень. Та окремі положення законопроєкту № 13478-1 можуть зменшити роль відкритого конкурсу як запобіжника від політичного та адміністративного впливу.