Дорожня карта і адвокатура: робоча група провела перше засідання | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Дорожня карта і адвокатура: робоча група провела перше засідання

Законодавство
18:03 Пт 02.01.26 1560 Переглядів
Версія для друку

2 січня відбулося перше організаційне засідання Робочої групи з виконання Дорожньої карти з питань верховенства права в частині реформування адвокатури. Захід був присвячений узгодженню рамки подальшої роботи та обміну стартовими позиціями учасників.

Порядок денний засідання передбачав огляд Дорожньої карти та мети створення Робочої групи, інформацію про стан виконання завдань у сфері адвокатури, а також блоки для пропозицій народних депутатів, представників адвокатури й органів адвокатського самоврядування та міжнародних партнерів.

У засіданні взяли участь голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова, її заступник Валентин Гвоздій, члени центральних та регіональних органів адвокатського самоврядування, члени Комітету ВР з питань правової політики, а саме: голова підкомітету з питань організації та діяльності адвокатури Володимир Ватрас та голова підкомітету з питань політичної реформи та конституційного права Максим Дирдін, науковці, представники українського громадського сектору, а також міжнародної професійної спільноти.

В.Ватрас зокрема повідомив, що своє бажання взяти участь у діяльності робочої групи висловили всі члени парламентського підкомітету з питань організації та діяльності адвокатури.

Серед учасників засідання — чинний президент Ради адвокатів і правничих товариств Європи (CCBE) Роман Завршек та екс-очільник CCBE Джеймс МакГілл, голова Комітету CCBE з питань міжнародної юридичної практики Карло Форте та представники секретаріату CCBE, голова Міжнародного комітету Національної ради адвокатів Франції (CNB) Марі-Еме Пейрон директор юридичного департаменту CNB Жеральдін Кавайє та їхній колега з CNB  Фредерік Тепер, президент адвокатури Литви Міндаугас Кукайтіс.

Через святкові канікули деякі міжранодні експерти не змогли взяти участь у заході, але підтвердили своє бажання роботи в рамках робочої групи: екс-президенти CCBE Марія Слазак та Марчелла Прунбауер Глазер, голова чеської делегації в CCBE та член комітету PECO Антонін Мокрий, президентка CNB Жюлі Кутюр’є, президентка Чеської палати адвокатів (ČAK) Моніка Новотна.

Участь представників CCBE та європейських адвокатур як зовнішніх експертів має забезпечити відповідність напрацювань стандартам і червоним лініям.

Загальна рамка позицій під час обговорення зводилася до того, що імплементація Дорожньої карти має відбуватися через приведення процедур і стандартів до європейських підходів, але без підміни самоврядування державним адмініструванням. Окремо підкреслювалася потреба уникати маніпулятивних трактувань Дорожньої карти як підстави для зовнішнього контролю над професією, а також необхідність спиратися на мандат професійної спільноти під час консультацій і підготовки рішень.

Практичними напрямами роботи називалися питання доступу до професії, дисциплінарних процедур і їхньої передбачуваності, підзвітності та фінансової дисципліни із збереженням інституційної незалежності, цифрових сервісів і безпеки даних, а також гарантій професійної діяльності в умовах війни. Також було озвучено позицію, що частину завдань уже реалізовано через рішення органів адвокатського самоврядування.

Основна частина завдань у сфері адвокатури має бути реалізована у встановлені Дорожньою картою строки, з фокусом на практичну імплементацію погоджених рішень. Тож подальша робота групи має забезпечити узгодженість пропозицій, якість нормативних змін і їх застосовність на практиці.

Нагадаємо, розпорядженням Кабміну від 14.05.2025 № 475-р було схвалено Дорожню карту з питань верховенства права. Серед завдань, визначених документом, передбачено розроблення та прийняття законопроєкту про вдосконалення правового регулювання адвокатської діяльності до IV кварталу 2026 року. Співвиконавцем заходів визначена Національна асоціація адвокатів України. Рішенням РАУ від 12.12.2025 №125 було затверджено Програму виконання Дорожньої карти у частині, що стосується реформування адвокатури, а також створено робочу групу.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Мінʼюст без міністра реформуватиме адвокатуру без адвокатури?

Дискусія

Мінʼюст без міністра реформуватиме адвокатуру без адвокатури?

Міністерство юстиції планує через Кабмін утворити робочу групу з питань удосконалення законодавства у сфері адвокатури та адвокатської діяльності. До її складу включать представників Мінʼюсту, Офісу Президента, народних депутатів, учених, а також численних представників громадських організацій та грантових проєктів.

17:26 Вт 13.01.26 871
Train4EU вивчає потреби адвокатів у навчанні з права ЄС (опитування)

Анонс

Train4EU вивчає потреби адвокатів у навчанні з права ЄС (опитування)

Вища школа адвокатури НААУ звертається до адвокатів з проханням взяти участь в опитуванні щодо потреб у навчанні з питань права Європейського Союзу та практики Суду справедливості ЄС.

15:28 Вт 13.01.26 273
Допуск до іспиту: РАУ роз’яснила статус диплома з інтелектуальної власності

Доступ до професії

Допуск до іспиту: РАУ роз’яснила статус диплома з інтелектуальної…

Диплом магістра за спеціальністю «Інтелектуальна власність» може бути належним документом для підтвердження повної вищої юридичної освіти з метою набуття права на заняття адвокатською діяльністю, якщо він відповідає спеціальності 081 «Право» (D8 «Право»).

12:32 Пн 12.01.26 408
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ

Видання

Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…

Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за жовтень - грудень 2025 року.

11:36 Пн 12.01.26 251
РАУ: навчання адвокатів – не функція державної установи

Навчання

РАУ: навчання адвокатів – не функція державної установи

Передача функцій з підвищення професійного рівня адвокатів державній установі в системі правосуддя суперечитиме міжнародним та європейським стандартам, що відносять організацію безперервної освіти адвокатів до компетенції професійних асоціацій адвокатів.

17:37 Пт 09.01.26 1217
Імплементація Дорожньої карти: склад робочої групи забезпечує високий рівень експертизи

Законодавство

Імплементація Дорожньої карти: склад робочої групи забезпечує…

Склад учасників Робочої групи з виконання Дорожньої карти з питань верховенства права в частині адвокатури демонструє високий інституційний рівень експертів, залучених Національною асоціацією адвокатів України до формування пакета рішень.

10:44 Пт 09.01.26 625
Зобовʼязання за оновленим ЦК: адвокати дали пропозиції

Законодавство

Зобовʼязання за оновленим ЦК: адвокати дали пропозиції

У Національній асоціації адвокатів України підготували зауваження і пропозиції до проекту Закону про внесення змін до Цивільного кодексу України у зв’язку із оновленням (рекодифікацією), книги 5 «Зобов’язання».

16:21 Чт 08.01.26 870
Частину завдань Дорожньої карти виконано рішеннями адвокатського самоврядування, - т.в.о. голови ВКДКА

Самоврядування

Частину завдань Дорожньої карти виконано рішеннями адвокатського…

Адвокатське самоврядування на своєму рівні вже виконує завдання Дорожньої карти з питань верховенства права в частині реформування адвокатури. Яскравим прикладом є зміни у дисциплінарних процедурах, запроваджені останнім часом.

14:57 Чт 08.01.26 662

Вестник:№ 12 грудень 2025 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл