Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Рада адвокатів Київщини вимагатиме розслідувати підпал офісу адвоката

Рада адвокатів Київщини вимагатиме розслідувати підпал офісу адвоката

Регіональне адвокатське самоврядування 15:58 Вт 09.02.16 2643 Переглядів Версія для друку

Рада адвокатів Київської області та Комітет захисту професійних прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності наприкінці січня провели засідання з приводу збільшення кількості нападів на адвокатів.

Учасники Ради і Комітету обговорили резонансну історію — підпал офісу адвоката, члена Комітету Тараса Безпалого на вулиці Михайлівській в центрі Києва. Сам адвокат наполягає, що пожежа пов'язана з тим, що він представляє інтереси потерпілого – члена родини загиблого учасника АТО. Члени Комітету висловилися про підтримку колеги та необхідність звернення до керівництва правоохоронного органу із вимогою об’єктивного, повного та швидкого розслідування справи.

Також на розгляд Комітету були винесені випадки адресних погроз та грубих порушень прав адвокатів з боку правоохоронних органів. Зокрема, адвокат Ганна Боряк звернулася із заявою про порушення її прав зі сторони прокурора, який підтримує обвинувачення в Київському районному суді м. Одеси. Після того, як вона проігнорувала погрози і вимоги прокурора відмовитись від участі у кримінальному провадженні, було прострілено вікна будинку, де розміщено її офіс. У письмовому зверненні адвокат просила супровід від Комітету на наступне судове засідання до Одеси для підтримки та засвідчення можливих подальших порушень.

Член Комітету Марія Островська наголосила на необхідності активних дій з боку колег задля захисту адвоката, а також запропонувала звернутись до Ради адвокатів Одеської області задля корпоративної підтримки на місці. Члени Комітету підтримали пропозицію, при цьому адвокат Руслан Харченко погодився виїхати до Одеси разом із колегою та взяти справу під особистий контроль.

Окрім того, останнім часом збільшилася кількість порушень прав адвокатів з боку працівників Служби безпеки України, залучених Генеральною прокуратурою. Зокрема, член Комітету Віталій Наум повідомив, що протягом тривалого часу щодо його клієнта проводились негласні слідчі дії працівниками СБУ, в результаті яких було зафіксовано телефонну розмову між клієнтом та адвокатом.

Дійсно, питання порушення гарантій професійної діяльності з боку представників цього відомства шляхом втручання в приватне спілкування між адвокатом та клієнтом неодноразово поставало в діяльності Комітету, проте вперше стороною обвинувачення було використано протокол проведення негласної слідчої дії, як доказ для зміни запобіжного заходу.

Марія Островська, як керівник аналітичної групи Комітету, наголосила на очевидності порушення правоохоронними органами норм закону щодо адвокатської таємниці і невдалого демонстрування такого порушення у письмовому вигляді перед суддею, що принагідно можна використати в інтересах підзахисного при змагальності з прокурором в судовому засіданні.

Член Комітету Тарас Безпалий запропонував звернутися до Голови СБУ з листом від Комітету та Ради адвокатів Київської області з вимогою припинити свавілля з боку представників цього відомства, що спричиняє порушення вимог Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність". Така пропозиція викликала жваве обговорення членів Комітету, які погодились, що подібні випадки відвертого нехтування правами та гарантіями адвоката не можуть залишатись без достатньої уваги професійного співтовариства.

Як зазначалося раніше, НААУ вкрай занепокоєна систематичними порушеннями прав та гарантій адвокатської діяльності в результаті неправомірних дій з боку правоохоронних органів та пильно відстежуватиме перебіг подальших подій та докладе усіх зусиль для повернення ситуації у правове поле.

Популярні новини

Вестник:№12 грудень 2021 - Вісник;
Партнерська програма 2021;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Річний звіт НААУ 2020;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування