Конституційна скарга в діяльності адвоката | НААУ

До початку трансляції:

Семінар

Конституційна скарга в діяльності адвоката

1458 Переглядів Версія для друку
11:00 Сб 15.06.19
м.Львів, пл.Міцкевича,1 (Червона Зала готельногоу комплексу “Жорж”)
Доповідачі: Відповідно до програми заходу
Організатор: НААУ

15 червня 2019 року відбудеться семінар Комітету з питань верховенства права на тему "Конституційна скарга в діяльності адвоката".

Внаслідок конституційної реформи щодо правосуддя юридичні та фізичні особи в Україні отримали можливість реалізувати право на подання конституційної скарги. За допомогою цього інституту індивідуального доступу до конституційного судочинства, особи отримали право поставити перед Конституційним Судом України питання щодо визнання неконституційним закону (його окремих положень), які застосовувалися у рішенні суду загальної юрисдикції щодо цієї особи та, в подальшому, переглянути це судове рішення.

Втім, правозастосовна практика органів Конституційного Суду України щодо розгляду конституційних скарг на тепер засвідчує численні помилки та не розуміння сутності конституційної скарги. Питома вага скарг, складених із порушенням умов прийнятності, і, відповідно, відхилених Конституційним Судом України коливається на рівні 98%.

Наразі конституційна скарга виступатиме важливим інструментом у діяльності адвоката, застосування якого потребує спеціальних знань та навичок щодо алгоритмів складання, подання та участі в розгляді конституційних скарг.

Місце проведення: м.Львів, пл.Міцкевича,1 (Червона Зала готельногоу комплексу “Жорж”).

Час проведення: 15 червня 2019 року, 11:00.

Вартість участі у заході -  400 грн.

Реєстрація обов'язкова.

 

Програма заходу:

 

Вступне слово

Доповідач: Марина Ставнійчук, Голова Комітету з питань верховенства права НААУ.

 

Перший модуль. Конституційна скарга як засіб юридичного захисту прав і свобод особи.

Доповідач: Дмитро Терлецький, заступник Голови Комітету з питань верховенства права НААУ.

Проблемні питання: визначення фактичних та правових підстав для звернення до Конституційного Суду України із конституційною скаргою; неконституційне застосування та тлумачення закону України як підстава звернення до Конституційного Суду України; розгляд справи Конституційним Судом України як підстава зупинення провадження у справі судом.

 

Другий модуль. Формальні вимоги до конституційної скарги та умови її прийнятності: законодавче врегулювання та аналіз практики Конституційного Суду України.

Доповідач: Віталій Запорожець, заступник керівника Управління документального забезпечення та попередньої перевірки конституційних скарг Конституційного Суду України.

Проблемні питання: вимоги до форми конституційної скарги та її попередня перевірка Секретаріатом Конституційного Суду України; законодавчі умови та обмеження щодо суб’єктів права на конституційну скаргу; аналіз типових помилок, які допускають особи під час складання та подання конституційних скарг до Конституційного Суду України.

 

Третій модуль: Формальні вимоги до конституційної скарги та умови її прийнятності: законодавче врегулювання та аналіз практики Конституційного Суду України.

Доповідач: Віталій Запорожець, заступник керівника Управління документального забезпечення та попередньої перевірки конституційних скарг Конституційного Суду України.

Проблемні питання: умови прийнятності конституційної скарги: додержання принципу субсидіарності, строки подання конституційної скарги, явна необґрунтованість конституційної скарги та зловживання правом на подання конституційної скарги; критерії прийнятності конституційної скарги в практиці Конституційного Суду України.

 

Четвертий модуль: Юридично значущі наслідки розгляду конституційних скарг Конституційним Судом України.

Доповідач: Дмитро Терлецький, заступник Голови Комітету з питань верховенства права НААУ.

Проблемні питання: індивідуальне та публічне значення рішення Конституційного Суду України у справі за конституційною скаргою; відшкодування матеріальної чи моральної шкоди, завданої актами і діями, що визнані неконституційними; конституційна скарга в контексті звернення до Європейського Суду з прав людини.

Розповісти про подію

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл