Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - «Ми створили систему для успішної роботи адвоката». LegalTech-директор ЛІГА:ЗАКОН про LIGA360:АДВОКАТ НААУ

Головна цитата

У межах партнерства з Національною асоціацією адвокатів України компанія ЛІГА:ЗАКОН створила унікальний продукт LIGA360: АДВОКАТ НААУ. Це ексклюзивний робочий онлайн-простір адвоката "під ключ", який надає широкі можливості для адвокатів, дійсних членів НААУ. Відтепер усе, що потрібно успішному адвокату, знаходиться в єдиному онлайн-рішенні. Система LIGA360: АДВОКАТ НААУ містить повний комплекс інструментів для ефективного вирішення професійних завдань, адже під час його створення було максимально враховано всі рекомендації та побажання адвокатів. Про особливості LIGA360: АДВОКАТ НААУ ми поговорили з директором LegalTech-бізнесу компанії ЛІГА:ЗАКОН Валерієм Решетняком.

Публікації

«Ми створили систему для успішної роботи адвоката». LegalTech-директор ЛІГА:ЗАКОН про LIGA360:АДВОКАТ НААУ

16:41 Чт 08.04.21 Автор : Валерій Решетняк 953 Переглядів 0 Коментарів Версія для друку

– Поясніть, будь ласка, одним реченням, що таке LIGA360: АДВОКАТ НААУ?

LIGA360: АДВОКАТ НААУ – це створений ексклюзивно для членів НААУ робочий онлайн-простір адвоката "під ключ", який забезпечує безліч можливостей і переваг. Насправді це інноваційне рішення, яке поєднує в собі 30-річний досвід розроблення IT-продуктів компанії ЛІГА:ЗАКОН та експертизу НААУ в організації адвокатської діяльності й підвищенні професійних стандартів адвокатури.

– Які переваги отримають адвокати, якщо користуватимуться продуктом?

Цей перелік є досить великим, адже включає в себе і доступ до актуального законодавства та повної бази судових рішень із можливістю прогнозувати рішення за позовами, і доступ до сервісу перевірки та моніторингу контрагентів, і до новин і подій НААУ, аналітики від експертів юридичних видань тощо.

Окрім того, адвокати зможуть підвищувати свою кваліфікацію завдяки доступу до навчальних продуктів Вищої школи адвокатури в межах установленого НААУ річного обсягу залікових балів, а також сплачувати до НААУ щорічні внески на фінансування діяльності органів адвокатського самоврядування (доступ до особистого кабінету адвоката є на сайті НААУ).

Також LIGA360: АДВОКАТ НААУ допоможе адвокату контролювати свою репутацію в публічному просторі та залучати нових клієнтів завдяки розміщенню інформації в національному професійному юридичному каталозі Liga:BOOK.

– Ви сказали, що LIGA360: АДВОКАТ НААУ поєднує в собі попередні продукти та напрацювання компанії ЛІГА:ЗАКОН. Уточніть, які саме?

Почну, напевно, з добре відомої всім системи VERDICTUM. Це найбільш повна база судових рішень. До неї входить більше ніж 90 млн судових рішень, винесених за останні десятиріччя. Вона завжди актуальна і знаходиться в релевантному стані. Це дуже зручно, коли після чашки ранкової кави адвокат заходить у VERDICTUM і бачить всю картину щодо судових рішень. При цьому можна подивитися як коротку, резолютивну частину, так і всю історію тієї чи іншої справи, увесь ланцюжок по судовій справі. Це те, чим ми особливо пишаємося.

Щодо самого функціоналу продукту, то він складається з таких основних модулів, як: аналіз, прогноз, розклад засідань.

– Як працює штучний інтелект у цій системі та які можливості він відкриває для адвоката?

Можливість прогнозування рішення суду функціонує у VERDICTUM PRO і стосується модуля ПРОГНОЗ. Ми називаємо це магією. Якщо коротко, то адвокат завантажує в систему позовну заяву, а продукт зчитує вордівський файл і розпізнає його. Після цього система знаходить нормативно-правові акти, на яких ґрунтується ця позовна заява. VERDICTUM PRO показує список цих НПА, і за потреби є можливість його розширити іншими законодавчими актами.

Окрім того, система дає можливість обрати вид правовідносин, суд чи конкретного суддю й побачити статистику саме щодо них.

– Які види судочинства охоплює VERDICTUM PRO?

На цей час система працює в межах господарських рішень. Вона добирає найбільш релевантні з них, використовуючи всю 90-мільйонну базу. Потім їх сортує. Це зручний дашборд, де видно всю сукупність судових рішень і результат щодо них: задоволено, частково задоволено чи відмовлено.

– Чи можливо побачити ситуацію за судовими рішеннями не лише першої інстанції, а й апеляційної чи касаційної?

Так, звичайно. Є можливість перейти до апеляційної чи касаційної інстанцій і щодо них також відстежити весь ланцюг судових рішень.

– У чому найбільша цінність цього функціоналу для адвоката?

Він одразу бачить шанси позовної заяви та ймовірність перемоги в суді. Бачить ті недоліки чи прогалини, які можна покращити в позовній заяві, чим збільшити її шанси на отримання позитивного рішення.

Цей функціонал значно скорочує час підготовки адвоката до судового засідання. Якщо раніше підготовка могла займати кілька днів, то з VERDICTUM PRO буде достатньо кількох годин.

Коли адвокат бачить перед очима всю картину, він може аргументовано пояснити це своєму клієнту, зекономити свій час, зберегти репутацію та не йти в завідомо програшний бій.

– Які ще можливості відкриває LIGA360: АДВОКАТ НААУ?

LIGA360: АДВОКАТ НААУ – це єдиний робочий онлайн-простір для адвокатів, який поєднує в собі безліч можливостей. Серед них бізнес-розвідка і перевірка контрагентів. Мова йде про систему CONTR AGENT, яка також входить в LIGA360: АДВОКАТ НААУ. Ви маєте можливість отримати всю інформацію про ваших партнерів чи конкурентів й уникнути ризиків під час роботи з ними. Водночас це може бути не лише компанія чи ФОП, а й фізична особа.

Продукт має модульну структуру й безліч аналітичних інструментів. Найбільш новий модуль стосується перевірки саме фізичних осіб, адже адвокат працює не лише з юридичними особами чи ФОПами. Система надає відомості про людину, використовуючи дані із 16 реєстрів. Це реєстри виконавчих проваджень, єдиний реєстр боржників, перевірок СБУ, реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення, а також інформація про пов'язані компанії, ФОП тощо.

Чи є можливість отримати конфіденційну інформацію про людину?

Дані, представлені в продукті, ми отримуємо з відкритих реєстрів, як платних, так і безплатних. Важливо те, що ми не використовуємо й не показуємо персональні дані, а діємо лише в межах закону. Пошук працює за ПІБ особи, за яким система знаходить відомості про неї.

– Чи можлива ситуація, коли тих чи інших відомостей про особу немає?

Так, оскільки особа може не перебувати, наприклад, у реєстрі зниклих безвісти чи щодо неї ніколи не проводило перевірки СБУ тощо. Тобто цілком можлива ситуація, коли людина чиста перед законом. Для цього, власне, і було створено продукт – щоб адвокат мав можливість проаналізувати ту чи іншу особу, щодо якої в його клієнта виникли питання.

– А як бути в ситуації, коли, наприклад, компанія не була помічена в якихось порушеннях закону, але вона пов'язана з іншими компаніями, які це роблять. Як дізнатися таку інформацію?

Це ще одна річ, якою ми пишаємося, – модуль ЗВ'ЯЗКИ. Адвокат використовує його тоді, коли потрібно побачити те, що за ширмою, і розуміти чітку картину. За зв'язками легко прослідкувати, з ким пов'язаний контрагент, і вибудувати весь ланцюг зв'язків. Це надзвичайно цінний функціонал.

– Свого часу компанія ЛІГА:ЗАКОН починала діяльність із такого продукту, як Інформаційно-правові системи. Чи входить він до функціоналу LIGA360: АДВОКАТ НААУ?

Так, звичайно. Інформаційно-правові системи – це продукт, який має модульну структуру й у фокусі якого знаходиться вся база законодавства України.

Розповім детальніше про модулі, а почну з Time machine, тобто машини часу. Це надзвичайно крутий інструмент, така собі подорож у минуле з урахуванням досвіду майбутнього. "Машина часу" надає всю необхідну інформацію про стан правового поля на певну дату. Тобто адвокат зможе побачити, проаналізувати й порівняти законодавство в тому проміжку часу, який його цікавить.

Модуль законодавства є на сьогодні найбільш повним в Україні. У нашій базі близько 2 млн нормативно-правових актів: і законів, і підзаконних НПА. Система показує чинну редакцію того чи іншого НПА, утім якщо потрібно обрати якусь іншу редакцію – це не проблема. Обираємо той варіант, який нам потрібен, і можемо порівняти його із чинним; побачити, які відбулися в ньому зміни.

– Чи є змога отримувати автоматичні сповіщення про зміни, які відбуваються в законодавстві, щоб оперативно реагувати на них?

Є можливість поставити документ на моніторинг і контролювати зміни щодо нього. Причому такий моніторинг можна зробити як щодо всього документа, так і щодо конкретної його частини чи абзацу. Система миттєво реагуватиме й повідомить користувача про зміни.

– Які ще цікавинки є в Інформаційно-правових системах і можуть бути корисні для адвоката?

Досить ефективним інструментом є модуль ЗВОРОТНІ ЗВ'ЯЗКИ. З кожним законом пов'язані безліч інших НПА, аналітичні матеріали, судова практика тощо. Побудова цих зв'язкових ланцюжків допомагає адвокату бачити повну інформаційну картину законодавства.

Ще один модуль, про який хотів би розповісти, – СИТУАЦІЇ ДЛЯ ЮРИСТА. Це добірки аналітичних матеріалів, законодавства та судової практики щодо конкретних юридичних ситуацій. Наявність такої структурованої інформації допоможе адвокату швидко та якісно підготуватися до судового засідання.

– А чи є в продукті LIGA360: АДВОКАТ НААУ інформація щодо судової практики?

Так, звісно. Усі ці дані містяться в окремому модулі СУДОВА ПРАКТИКА. Передусім сюди входять судові прецеденти, адже в Україні рішення Верховного Суду де-факто мають статус прецеденту. Також цей модуль стане у пригоді адвокатам, які працюють із рішеннями Європейського суду з прав людини. До речі, рішення ЄСПЛ можна переглянути чотирма мовами, тобто не лише в офіційному перекладі.

Більше того, функціонал продукту є надзвичайно зручним для адвоката: коли він, наприклад, спирається на ту чи іншу статтю Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, то може клікнути на ЗВОРОТНІ ЗВ'ЯЗКИ й побачити останні рішення, пов'язані саме з цією статтею, і останню судову практику щодо неї.

Ще хочу додати, що система автоматично підраховує всі дедлайни подання документів, враховуючи при цьому вихідні та святкові дні. Тож жоден строк не буде пропущено.

– Як бачимо, інноваційний продукт LIGA360: АДВОКАТ НААУ поєднав у собі найкращі ІТ-рішення ЛІГА:ЗАКОН та увесь 30-річний досвід роботи компанії. А чи містить цей єдиний онлайн-простір для адвокатів певний функціонал на робочому столі так би мовити поза конкретними продуктами?

Безумовно, такий функціонал має місце. Це і стрічка новин, і багато інших корисних речей. Адвокати отримають актуальну аналітику та ефективні практики від експертів юридичного ринку, матимуть змогу побачити готові алгоритми дій у різноманітних ситуаціях.

До складу LIGA360: АДВОКАТ НААУ входять також смарт-сигнали, які сповіщають адвоката про зміну законодавства, появу нових судових рішень, ті чи інші зміни в компаніях контрагентів або клієнтів.

Окрім того, адвокат має можливість розмістити інформацію про власну компанію в національному юридичному каталозі Liga:BOOK, опублікувати свої матеріали у профільних виданнях.

– Чи матиме адвокат змогу подати звітність за допомогою нового комплексного ІТ-рішення LIGA360: АДВОКАТ НААУ?

Така можливість теж передбачена. Недарма ж продукт мав на меті професійне зростання та інформаційно-технологічне забезпечення адвокатів. Більше того, він розроблявся з урахуванням професійної експертизи НААУ та всіх рекомендацій і побажань самих адвокатів. За допомогою LIGA360: АДВОКАТ НААУ можна подати онлайн-звітність. Також  є зручна можливість сплати податків за допомогою бота.

– То LIGA360: АДВОКАТ НААУ може стати невід'ємним атрибутом успішного адвоката? Які є варіанти придбання цього продукту?

Так, я у цьому впевнений! Ми надаємо йому(адвокату) усі необхідні інструменти для ефективної роботи. Ми створили систему дійсно для успішної роботи українського адвоката.

У рамках LIGA360: АДВОКАТ НААУ було розроблено різні варіанти пакетів для адвокатів, членів НААУ, а саме:

– LIGA360: АДВОКАТ НААУ – для кожного адвоката;

– LIGA360: АДВОКАТ НААУ Старт – для адвоката в перші три роки у професії та для тих, хто поновив адвокатську практику;

– LIGA360: Помічник адвоката НААУ – для помічників і стажерів адвокатів.

– Чим вони відрізняються між собою?

Названі вище пакети відрізняються кількістю доступних навчальних кваліфікаційних заходів Вищої школи адвокатури, кількістю залікових балів, наявністю доступу до особистого кабінету адвоката, а також функціональністю модулів інформаційно-аналітичних продуктів ЛІГА:ЗАКОН. Ці пакети можна придбати на різні періоди: 3, 9 та 12 місяців. Тож кожен обирає свій варіант і те, що потрібно саме йому.

 

Інші публікації автора

Вестник:Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
№3-5 березень-травень 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорії

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування