Спрощено процедуру проходження адвокатів до своїх підзахисних | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Спрощено процедуру проходження адвокатів до своїх підзахисних

Різне
15:04 Ср 23.12.15 2819 Переглядів
Версія для друку

Як зазначалося раніше, у приміщенні НААУ пройшла низка робочих зустрічей представників Комітету захисту прав людини, громадських організацій та адвокатів з представниками Державної пенітенціарної служби України (ДПтС).

Метою таких зустрічей стало обговорення важливих питань щодо спрощення порядку реєстрації та проходження адвокатів до своїх клієнтів до слідчих ізоляторів та установ відбування покарань.

На сьогодні ДПтС України було запроваджено нову процедуру проходження адвокатів, але така процедура на практиці не виконувалася належним чином.

Тому, за результатами робочих зустрічей представників адвокатури та Державної пенітенціарної служби сторонами вдалося погодити спрощення правил проходження адвокатів до своїх підзахисних у Київському слідчому ізоляторі та впровадження такої процедури на практиці.

Раніше, за старими правилами проходження до слідчих ізоляторів та установ відбування покарань, адвокату необхідно було:

- пройти реєстратуру;

- пройти віконце, де виписується дозвіл на підйом;

- пройти контрольно-пропускний пункт, де відбувався запис у журнал та огляд особистих речей адвоката;

- подати необхідні документи (доручення Координаційного центру з надання БПД або копію укладеної угоди з клієнтом, свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю або копія ордеру, посвідчення адвоката, заповнену вимогу та заяву);

- після виписки дозволу на підйом отримати посвідчення-замінник;

- пройти реєстратуру (картотеку), де надається інформація про номер камери, де утримується підзахисний;

- остаточно подати документи для підйому підзахисного та здійснювати очікування останнього у коридорному приміщенні адміністративної будівлі.

Проте, відповідно до спрощеної процедури проходження адвокату необхідно пройти лише одне віконце з оформлення документів – тут відбувається перевірка по картотеці, встановлюється номер камери підзахисного, встановлюється особа адвоката у разі, якщо той приходив раніше (у разі якщо адвокат прийшов вперше на побачення з підзахисним, то він має надати копії документів підтверджуючих повноваження адвоката, перелік яких зазначено у статті 50 КПК, а якщо адвокат вже приходив, то його перепустка обмежується подачею заяви на дозвіл на побачення і заповненням бланку вимоги).

Після подачі адвокатом зазначених документів виписується дозвіл на підйом підзахисного та видається магнітна картка, після чого адвоката лише перевіряють на КПП на наявність заборонених предметів. При перевірці адвокат також здає своє посвідчення і натомість отримує картку-замінник.

На цьому процедура проходження адвоката завершується.

Така нова процедура значно спрощує проходження адвоката до свого підзахисного та дозволяє витрачати менше часу на очікування, тому це є значним досягненням адвокатури для оптимізації виконання обов’язків із захисту прав людини.

Виджет Перегляд файлу

Популярні новини

Обмеження доступу до публічної інформації: «Дія» презентувала рекомендації

Видання

Обмеження доступу до публічної інформації: «Дія» презентувала…

Право на доступ до публічної інформації — один із наріжних каменів демократії. Проте в Україні його реалізація часто стикається з необґрунтованими обмеженнями: через брак розуміння закону, страх перед розголошенням чи посилання на підзаконні акти. У воєнний час ці виклики лише загострились.

17:31 Ср 28.05.25 316
Кращим студентам ДТЕУ провели майстер-класи з адвокатури

Навчання

Кращим студентам ДТЕУ провели майстер-класи з адвокатури

У Національній асоціації адвокатів України провели тематичний день адвокатури для студентів-юристів факультету права і міжнародної торгівлі Державного торговельно-економічного університету.

16:57 Ср 28.05.25 298
Про ризики впровадження пріоритетного опікунства попередили в НААУ

Законодавство

Про ризики впровадження пріоритетного опікунства попередили в НААУ

Українське законодавство не дозволяє батькам чи опікунам заздалегідь визначити, хто піклуватиметься про їхню дитину або підопічного у разі смерті чи втрати дієздатності. Під час війни це питання набуває особливої актуальності.

15:47 Ср 28.05.25 129
Українським адвокатам у США допоможуть інтегруватися у юридичну спільноту

За кордоном

Українським адвокатам у США допоможуть інтегруватися у юридичну…

«Ми не лише підтримуємо наших громадян, а й допомагаємо українським адвокатам, що через війну переїхали до Каліфорнії, знайти роботу, пройти ліцензування та інтегруватися в місцеву юридичну спільноту».

14:21 Ср 28.05.25 401
У Луцьку адвокатів учили переконувати словом

Регіони

У Луцьку адвокатів учили переконувати словом

Для адвоката вміння говорити — це ключовий інструмент професії. Але як зберігати впевненість, коли на тебе дивляться десятки очей, у голові роїться тривога, а голос зрадницьки тремтить? Цьому у юридичних вишах не вчать.

13:46 Вт 27.05.25 498
Адвокатам підготували методичку з трудового законодавства воєнного стану

Видання

Адвокатам підготували методичку з трудового законодавства…

Воєнний стан вніс суттєві корективи у трудові відносини. Поява спеціального закону та обмеження конституційних прав вимагають від адвокатів точного розуміння нових норм і судової практики, що тільки формується.

16:54 Пн 26.05.25 1003
Не слабкість, а ресурс: адвокатам розповіли про способи емоційного відновлення

Навчання

Не слабкість, а ресурс: адвокатам розповіли про способи емоційного…

Втрата дому, звичного способу життя, життєвих цінностей, професійної ідентичності або навіть уявлення про себе під час війни - усе це залишає глибокий слід у свідомості людини. І горювання стає природною й важливою частиною процесу відновлення.

14:12 Пн 26.05.25 691
Що означає бути «членом сім’ї»: статус дослідила голова комітету НААУ

Дискусія

Що означає бути «членом сім’ї»: статус дослідила голова комітету…

Іноді від того, чи буде особа, яка має біологічний чи побутовий звʼязок, визнана членом сім’ї, залежить доступ до низки правових механізмів: від спадкування і користування житлом - до одноразових виплат та пенсій.

12:41 Пн 26.05.25 853

Вестник:№4 квітень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл