"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Спрощено процедуру проходження адвокатів до своїх підзахисних

Як зазначалося раніше, у приміщенні НААУ пройшла низка робочих зустрічей представників Комітету захисту прав людини, громадських організацій та адвокатів з представниками Державної пенітенціарної служби України (ДПтС).
Метою таких зустрічей стало обговорення важливих питань щодо спрощення порядку реєстрації та проходження адвокатів до своїх клієнтів до слідчих ізоляторів та установ відбування покарань.
На сьогодні ДПтС України було запроваджено нову процедуру проходження адвокатів, але така процедура на практиці не виконувалася належним чином.
Тому, за результатами робочих зустрічей представників адвокатури та Державної пенітенціарної служби сторонами вдалося погодити спрощення правил проходження адвокатів до своїх підзахисних у Київському слідчому ізоляторі та впровадження такої процедури на практиці.
Раніше, за старими правилами проходження до слідчих ізоляторів та установ відбування покарань, адвокату необхідно було:
- пройти реєстратуру;
- пройти віконце, де виписується дозвіл на підйом;
- пройти контрольно-пропускний пункт, де відбувався запис у журнал та огляд особистих речей адвоката;
- подати необхідні документи (доручення Координаційного центру з надання БПД або копію укладеної угоди з клієнтом, свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю або копія ордеру, посвідчення адвоката, заповнену вимогу та заяву);
- після виписки дозволу на підйом отримати посвідчення-замінник;
- пройти реєстратуру (картотеку), де надається інформація про номер камери, де утримується підзахисний;
- остаточно подати документи для підйому підзахисного та здійснювати очікування останнього у коридорному приміщенні адміністративної будівлі.
Проте, відповідно до спрощеної процедури проходження адвокату необхідно пройти лише одне віконце з оформлення документів – тут відбувається перевірка по картотеці, встановлюється номер камери підзахисного, встановлюється особа адвоката у разі, якщо той приходив раніше (у разі якщо адвокат прийшов вперше на побачення з підзахисним, то він має надати копії документів підтверджуючих повноваження адвоката, перелік яких зазначено у статті 50 КПК, а якщо адвокат вже приходив, то його перепустка обмежується подачею заяви на дозвіл на побачення і заповненням бланку вимоги).
Після подачі адвокатом зазначених документів виписується дозвіл на підйом підзахисного та видається магнітна картка, після чого адвоката лише перевіряють на КПП на наявність заборонених предметів. При перевірці адвокат також здає своє посвідчення і натомість отримує картку-замінник.
На цьому процедура проходження адвоката завершується.
Така нова процедура значно спрощує проходження адвоката до свого підзахисного та дозволяє витрачати менше часу на очікування, тому це є значним досягненням адвокатури для оптимізації виконання обов’язків із захисту прав людини.
Популярні новини

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).

Дискусія
Адвокати, науковці та експерти дослідили проблеми судової…
Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз організувала круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Cудова практика
Судову практику у сфері містобудування за 2025 рік виклали у…
Останні ключові позиції Верховного Суду щодо ДАБК, будівельного паспорту, містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, дозволу на виконання будівельних робіт, прийняття в експлуатацію обʼєктів будівництва та самочинного будівництва проаналізували у НААУ.

Cудова практика
Чи порушує мобілізація адвоката право людини на захист, - висновок…
Положеннями ст. 335 КПК передбачено зупинення судового провадження лише у випадках, коли для проходження військової служби під час мобілізації був призваний обвинувачений. Однак це положення не поширюється на мобілізацію захисника.