Як отримати пенсію за кордоном, - вебінар | НААУ

Як отримати пенсію за кордоном, - вебінар

За кордоном
15:32 Ср 03.04.24 8117 Переглядів
Версія для друку

Порядок звернення за призначенням пенсії є однаковим як для осіб, які проживають в Україні, так і для громадян України, які тимчасово виїхали за кордон через воєнні дії. Водночас передбачена можливість подати заяву онлайн.

Про особливості пенсійного забезпечення українців розповіла членкиня Центру трудового права ВША НААУ Ірина Подкопаєва під час вебінару на тему «Питання пенсійного забезпечення громадян України, що тимчасово перебувають за кордоном», організованого представником НААУ в Шотландії, Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії Олександром Чернихом.

Так, для отримання пенсії громадянин України має звернутися до територіального органу Пенсійного фонду України із заявою про призначення/перерахунок пенсії, форма якої затверджена Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Заява про призначення/перерахунок пенсії подається до територіального органу Пенсійного фонду України за місцем фактичного проживання особи у таких формах:

- особисто (безпосередньо особою або через представника, повноваження якого посвідченні у встановленому законом порядку (нотаріально та/або через дипломатичну/консульську установу України за кордоном);

- засобами поштового зв’язку;

- в електронній формі через офіційний вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (електронний кабінет пенсіонера) або засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (портал ДІЯ).

Разом із заявою до територіального органу ПФУ подаються документи:

- щодо  підтвердження віку особи (паспорт громадянина України);

- реєстраційний номер облікової картки платника податків;

- щодо підтвердження наявного страхового стажу (трудова книжка, довідки з місця роботи, документи про здобуття освіти за денною формою навчання, свідоцтва про народження дітей у разі перебування особи у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку тощо;

- про розмір заробітної плати особи за період до 01 липня 2001 року (за наявності);

- про місце проживання громадянина України за кордоном із зазначенням адреси;

- про посвідчення факту, що фізична особа є живою (лише у разі подання документів у паперовій формі. При поданні заяви та документів в електронній формі подання такої заяви не вимагається).

Якщо документи подаються у паперовій формі, а не через електронний вебпортал електронних послуг, то:

  • копії документів мають бути засвідчені в нотаріальному порядку або через дипломатичну/консульську установу України за кордоном;
  • документи, складені іноземною мовою, мають бути перекладені українською мовою із засвідченням справжності перекладу в нотаріальному порядку або через дипломатичну/консульську установу України за кордоном;
  • документ про посвідчення факту, що фізична особа є живою, видається консульською/дипломатичною установою України за кордоном.

На період запровадження воєнного стану в Україні існують певні особливості обчислення страхового стажу.

Якщо людина перебувала у відпустці без збереження заробітної плати (без обмеження строком) та/або дію її трудового договору було припинено, то такий період трудової діяльності до страхового стажу зараховуватися не буде незалежно від наявності відповідного запису у трудовій книжці, оскільки в цей період за таку особу не сплачуються страхові внески.

Водночас чинне законодавство дозволяє брати добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування і сплачувати такі страхові внески за себе самостійно.

Для цього можна укласти один із типових договорів:

1) про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування;

2) про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування;

3) про добровільну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Така ж можливість добровільної участі та укладення вищезазначених договорів передбачена і для українців, які працюють за кордоном у країнах, з якими Україною не укладені міжнародні/міждержавні договори у сфері соціального та/або пенсійного забезпечення.

Олександр Черних повідомив, що між Україною та Сполученим Королівством такий договір не укладений, тому страховий стаж, здобутий у Сполученому Королівстві, не буде братися до уваги при призначенні пенсії в Україні.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Гарантії діяльності

Як діяти, коли суд намагається усунути незручного адвоката?

Одним із найчастіших порушень, яких під час кримінального провадження зазнають учасники, є посягання на вільний вибір захисника. Так, суд може усунути обраного адвоката і залучити більш «зручного». Якось вплинути на це обвинувачений не може.

14:26 Ср 08.05.24 821

Дискусія

Як знизити корупційні ризики в аграрній сфері? Вчені та практики…

Неоднозначне тлумачення та застосування норм земельного законодавства робить правонаступників колишніх колективних сільськогосподарських підприємств об’єктами переслідування з боку правоохоронних органів.

13:37 Ср 08.05.24 818

Гарантії діяльності

Правнича допомога – це не заробіток на горі, а гарантія реалізації…

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова звернулася до міністра оборони України Рустема Умєрова у зв’язку із публікацією «Заробіток на горі родин загиблих героїв», що була розміщена на офіційних ресурсах Закарпатського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

20:00 Вт 07.05.24 3688

Гарантії діяльності

На Одещині адвоката з обшуку забрали до ТЦК

Адвоката, який виконував свої обов’язки під час надання безоплатної правничої допомоги в рамках кримінального провадження затримали та силоміць доправили до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

13:52 Пн 06.05.24 6601

Навчання

Успіх у бізнесі: 5 порад молодим юристам дав Валентин Гвоздій

Успіх юридичного бізнесу, як і будь-якого іншого, вимірюється фінансовими показниками. Але багато хто, особливо на початку карʼєри, відчуває труднощі, які зумовлені практичними аспектами організації роботи: управлінням відносинами з клієнтами, розумінням судових процедур або навичками складання юридичних документів. Як їх долати?

15:51 Пт 03.05.24 8350

Дискусія

Як приватизація впливає на сферу конкуренції - думка експерта

Вдосконаливши законодавство про захист економічної конкуренції та діяльність Антимонопольного комітету України, влада фактично розпочала новий етап реформи конкурентного середовища в Україні.

12:23 Пт 03.05.24 7582

БПД

Методику обрахунку епізодів при оплаті послуг адвоката БПД слід…

Рада адвокатів України ініціює зміни до постанови Кабінету Міністрів про оплату послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правничу допомогу.

10:42 Пт 03.05.24 7309

Навчання

Судові виклики та повідомлення: про що має знати адвокат?

З моменту внесення змін до процесуального законодавства в частині обов’язкової реєстрації та використання електронних кабінетів у Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі (ЄСІТС) або її окремих підсистемах (модулях), що забезпечують обмін документами, змінилися підходи щодо визначення перебігу строків при отриманні процесуальних документів від суду.

17:08 Чт 02.05.24 8666

Вестник:№4 квітень 2024;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл