Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Двом адвокатам зупинено дію свідоцтва через присвоєння повноважень членів ОАС м. Києва

Двом адвокатам зупинено дію свідоцтва через присвоєння повноважень членів ОАС м. Києва

Регіональне адвокатське самоврядування 16:55 Ср 09.01.19 6851 Переглядів Версія для друку

КДКА Вінницької області ухвалила рішення про зупинення права на заняття адвокатською діяльністю адвокатам Володимиру Скрипачову та Валентину Степ”юку через присвоєння ними повноважень членів органів адвокатського самоврядування м. Києва.

Рішення КДКА прийняті 27 грудня 2018 року. Скрипачову зупинено право на здійснення адвокатської діяльності на 3 місяці, Степ”юку — на 6 місяців. Рішення можуть бути оскаржені впродовж 30 днів до Вищої КДКА або до суду.

Комісія встановила, що адвокат Скрипачов під час конференції адвокатів м. Києва 7 жовтня 2017 року, що не мала законного статусу, дав згоду бути обраним до кваліфікаційної палати КДКА м. Києва, незважаючи на рішення Ради адвокатів України, зокрема, від 23 вересня 2017 року, знаючи про функціонування в м. Києва КДКА під головуванням І. Орлова.

Дії адвоката Скрипачова щодо невиконання рішень Ради адвокатів України, порушення присяги адвоката України в частині дотримання верховенства права і законності, порушення Правил адвокатської етики, є триваючими , які розпочалися з моменту обрання його на посаду 7.10.2017 та продовжуються на даний час”, - ідеться у рішенні КДКА.

Зазначені дії виражаються у позиціонуванні себе членом кваліфпалати КДКА м. Києва та наділенні себе не притаманними повноваженнями, які дозволяють приймати участь у проведенні кваліфікаційних іспитів, приймати рішення щодо видачі свідоцтв про їхнє складання.

В діях адвоката Скрипачова, який здійснює функції члена кваліфікаційної палати КДКА м. Києва та секретаря КДКА м. Києва, на виконання яких він не має законних повноважень, вбачається дисциплінарний проступок, який є триваючим”, - ідеться у рішенні КДКА Вінницької області.

Дисциплінарна палата послалась на положення профільного закону, відповідно до яких невиконання рішень органу адвокатського самоврядування та порушення Правил адвокатської етики є дисциплінарним проступком. При прийнятті рішення дисциплінарна палата Вінницької області врахувала факт неодноразового грубого порушення адвокатом закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, Правил адвокатської етики, невиконання та активної протидії виконанню рішень Ради адвокатів України та конференції адвокатів м. Києва від 8.10.2016 року, а також врахувала дестабілізуючі наслідки дисциплінарного проступку для роботи органів адвокатського самоврядування м. Києва.

Аналогічно адвокат Степ”юк, всупереч рішенням РАУ про відсутність статусу конференції у зборів адвокатів 7 жовтня 2017 року, дав згоду головувати на ній та бути обраним членом ради адвокатів м. Києва.

Дії адвоката Степ”юка щодо невиконання рішень Ради адвокатів України, порушення присяги адвоката України в частині дотримання верховенства права і законності, порушення Правил адвокатської етики, є триваючими , які розпочалися з моменту обрання його на посаду 7.10.2017 та продовжуються на даний час”, - ідеться у рішенні КДКА.

При цьому комісія встановила, що Степ”юк продовжує позиціонувати себе як член Ради адвокатів м. Києва та здійснювати дії, які суперечать закону, зокрема, надсилає до правоохоронних органів документи, які підписує як заступник голови ради адвокатів м. Києва.

В діях Степ”юка вбачається дисциплінарний проступок, який є триваючим, його дії вводять в оману адвокатів, які звертаються із заявами про внесення відомостей до ЄРАУ, щодо складання адміністративних протоколів та осіб, які бажають пройти стажування для отримання свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю”, - ідеться у рішенні КДКА.

Дисциплінарна палата при прийнятті рішення враховує факт триваючого неодноразового порушення адвокатом Степ”юком профільного закону, Правил адвокатської етики, невиконання та активну протидію виконанню рішень РАУ та конференції адвокатів м. Києва від 8.10.2016 року, а також дестабілізуючі наслідки його дій та блокування роботи Ради адвокатів м. Києва.

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2019 - Вісник;
Партнерська програма 2019;
Річний звіт НААУ 2017;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування