Щодо порядку, розміру та строків сплати щорічних внесків на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування у 2019 році
Розмір щорічного внеску адвоката на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування в 2019 році складає 1921 гривні 00 копійок*.
Положенням про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженим рішенням Ради адвокатів України від 16 лютого 2013 року № 72, із подальшими змінами та доповненнями, та Рішенням Ради адвокатів України від 15 грудня 2017 року № 283 встановлено, що адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року двома платежами згідно наступного розподілу:
шляхом перерахування 70% від встановленого розміру щорічного внеску на поточний рахунок відповідної ради адвокатів регіону;
шляхом перерахування 30% від встановленого розміру щорічного внеску на поточний рахунок Національної асоціації адвокатів України.
Також, зазначаємо, що рішенням РАУ від 13 грудня 2018 року № 216 для адвокатів міста Києва встановлено окремий порядок сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування у 2019 році, шляхом його перерахування одним платежем на поточний банківський рахунок Національної асоціації адвокатів України у розмірі 100 % щорічного внеску.
Відповідно до вказаного Положення, щорічний внесок вважається сплаченим з моменту надходження коштів на банківські рахунки органів адвокатського самоврядування. Обов’язок по сплаті щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування не вважається виконаним адвокатом, якщо його внесено не в повному розмірі (крім випадків розстрочки платежу) чи на рахунок лише одного із двох органів адвокатського самоврядування: ради адвокатів регіону чи Національної асоціації адвокатів України.
Внесок можна оплатити через будь-яку банківську установу України. Квитанції можна згенерувати перейшовши за посиланням
Також для Вашої зручності на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України передбачена можливість самостійно генерувати квитанцію на оплату щорічного внеску або сплатити внесок шляхом переказу коштів в безготівковій формі через інтернет-сайт www.portmone.com. Для цього Вам необхідно перейти за посиланням.
*В абзаці 2 частини 2 статті 58 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», визначено, що розмір щорічних внесків адвокатів на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування визначається з урахуванням потреби покриття витрат на забезпечення діяльності рад адвокатів регіонів, Ради адвокатів України, Вищої ревізійної комісії адвокатури та ведення Єдиного реєстру адвокатів України та не може перевищувати прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого станом на 1 січня відповідного календарного року і є однаковим для всіх адвокатів.
Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб у місячному розмірі з 1 січня 2019 року складає 1921 гривні 00 копійок.
Популярні новини
Видання
Презентовано першу книгу оповідань адвокатів
Побачила світ збірка художніх творів українських адвокатів «Щоденник мого адвоката». Видання поєднує в собі оповідання, есе та повісті, написані адвокатами – учасниками першого Всеукраїнського конкурсу прози серед адвокатів «Особистий погляд».
Самоврядування
Новий Порядок підвищення професійного рівня адвокатів затвердила…
Починаючи з 1 січня 2025 року українські адвокати підвищуватимуть свій професійний рівень за оновленими правилами. Рада адвокатів України затвердила відповідний Порядок, який передбачає 14 форм підвищення рівня та кількість залікових годин, які адвокат має отримати протягом року.
ЄРАУ
Офіційно: в Україні більше 70 тис. адвокатів
Нещодавно кількість адвокатів у нашій країні перевалила за позначку у 70 тисяч осіб. Якщо точно, то станом на сьогодні Єдиний реєстр адвокатів України містить відомості про 70152 адвокати.
Євроінтеграція
Євроінтеграція і адвокатура: розвиток інституту – через…
Сьогодні, на жаль, зʼявилося багато псевдоекспертів, які упевнено беруться реформувати інститут адвокатури. При цьому вони не бажають вивчати питання зсередини і свідомо ігнорують згубні для країни наслідки реалізації своїх ініціатив.
За кордоном
Про особливості юридичної освіти у США розповіли на вебінарі
У США підхід до навчання є дуже гнучким. Студенти можуть більш самостійно обирати навчальні дисципліни та кількість, в якій і в якому саме семестрі їх будуть вивчати. Натомість в Україні цей процес є більш формалізованим.
Гарантії діяльності
Чому військова служба і адвокатська діяльність несумісні пояснила…
Необхідно відрізняти мобілізованого адвоката, який фізично не встиг подати заяву про зупинення діяльності і не здійснює таку діяльність, від того, хто свідомо поєднує несумісні види діяльності.
Cудова практика
Суддів ВАКС, які не дочекалися адвокатів з укриття, покарала ВРП
Судові дебати мають велике значення як для захисту прав особи, так і для допомоги суду в розгляді справи. Тому їх дострокове завершення через неповернення захисників з укриття є істотним порушенням КПК.
Законодавство
Чому пробація і конфіскація несумісні пояснили у комітеті НААУ
Проект Закону № 12243 від 25.11.2024 «Про внесення змін до статті 77 Кримінального кодексу України щодо застосування додаткового покарання у виді конфіскації майна» має бути відхилений.