Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Верховний суд підтвердив необхідність підтвердження змін до ЄРАУ на другому рівні

Верховний суд підтвердив необхідність підтвердження змін до ЄРАУ на другому рівні

Cудова практика 15:25 Пн 19.11.18 2894 Переглядів Версія для друку

7 листопада 2018 року Велика палата Верховного суду у справі за позовом Тетяни Тиханської (голови КДКА Тернопільської області) до КДКА Хмельницької області та Ради адвокатів Тернопільської області ухвалила постанову, якою скасувала рішення судів першої та апеляційної інстанції, провадження по справі закрила, зазначивши ряд правових висновків.

Позивач оскаржувала накладення дисциплінарного стягнення та вимагала невнесення даних про це до ЄРАУ. Касаційну скаргу на рішення судів першої та апеляційної інстанції було подано КДКА Хмельницької області та Радою адвокатів України.

У постанові Верховного суду зазначено, що спір між адвокатом та органами адвокатського самоврядування щодо накладення на адвоката дисциплінарного стягнення має публічно-правовий характер правовідносин, а тому підлягає розгляду в суді адміністративної юрисдикції. Велика палата Верховного суду не знайшла правових підстав відступити від попередньої практики ВС (№6-2750цс15 від 27 січня 2016 року, справа №14-44цс18 від 29 березня 2018 року, справа №11-617апп18 від 29 серпня 2018 року), де зафіксована аналогічна думка суду.

У позиції ВС з приводу цієї справи зазначено, що ведення ЄРАУ передбачено ст. 17 закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, деталізовано у Порядку ведення ЄРАУ, та зокрема передбачає і внесення до ЄРАУ відомостей щодо зупинення права на зайняття адвокатською діяльністю.

У момент затвердження адміністратором ЄРАУ Другого рівня відомостей, отриманих від адміністратора першого рівня, вони набувають статусу відомостей (інформації) другого рівня і стають активними і відкритими на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України для загального доступу, за винятком випадків, передбачених цим Порядком (п.2.15)”, - ідеться у постанові ВС.

В зв'язку з цим, Верховний суд зазначає, що саме після внесення посадовою особою ради адвокатів України як адміністратора другого рівня, який здійснює контроль за наповненням ЄРАУ, відомостей до бази даних, такі відомості стають публічними та набувають відповідного правового статусу. Адміністратор першого рівня — відповідна рада адвокатів регіону — таких повноважень не має.

Повний текст постанови Верховного суду

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2019 - Вісник;
Партнерська програма 2019;
Річний звіт НААУ 2017;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування