"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ звернулася до ГПУ та САП з приводу можливих порушень прав адвоката Бабич

НААУ звернулася до генерального прокурора Юрія Луценка та його заступника- керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького з проханням перевірити законність отримання доступу до даних мобільного телефону адвоката Анни Бабич.
Відповідні листи направлені за підписом Голови НААУ Лідії Ізовітової.
Підставою для звернень стала письмова заява до НААУ від Анни Бабич, в якій викладені обставини можливих порушень гарантій адвокатської діяльності з боку окремих працівників Національного антикорупційного бюро України під час здійснення досудового розслідування. Цього тижня ситуація була розглянута також на екстреному засіданні Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності при НААУ.
Зокрема, рішення про доступ до мобільного телефну адвоката ухвалено слідчим суддею Солом’янського районного суду міста Києва за наслідками розгляду клопотання, яке подане детективами НАБУ.
НААУ звертає увагу керівництва ГПУ на те, що спеціальний статус адвоката передбачає отримання та володіння адвокатською таємницею. Особи, винні в доступі сторонніх осіб до адвокатської таємниці або її розголошенні, несуть відповідальність згідно із законом. Так, частина п’ята статті 254 КПК України зазначає, що категорично заборонено будь-яке втручання у приватне спілкування захисника.
Детективи НАБУ, які звертались до слідчого судді з клопотанням про надання доступу до інформації про власника відповідних номерів мобільного зв’язку та погоджували його з прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, достеменно знали, що йдеться про інформацію, власником якої є адвокат Бабич А.В.
“Безперечно, отриманням доступу до охоронюваної законом таємниці адвоката Бабич А.В., під виглядом боротьби з корупцією, яка не може домінувати над правами людей, порушені права громадян та юридичних осіб, які спілкувалися зі своїм адвокатом”, - ідеться у зверненні до ГПУ та САП.
Посилаючись на вимоги стетй 23, 45, 55, 56 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», НААУ просить здійснити перевірку викладених обставин та з’ясувати, чи дотримано гарантії адвокатської діяльності, визначені ст. 23 Закону, та умови особливого порядку кримінального провадження стосовно адвоката в частині погодження спеціальним суб’єктом клопотання про дозвіл на втручання у приватне спілкування.
У разі виявлення порушень, вжити всіх необхідних заходів з метою притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.
Про результати розгляду звернення ГПУ та САП мають повідомити Національну асоціацію адвокатів України та адвоката Анну Бабич.
Популярні новини

Cудова практика
Судову практику у сфері містобудування за 2025 рік виклали у…
Останні ключові позиції Верховного Суду щодо ДАБК, будівельного паспорту, містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, дозволу на виконання будівельних робіт, прийняття в експлуатацію обʼєктів будівництва та самочинного будівництва проаналізували у НААУ.

Cудова практика
Чи порушує мобілізація адвоката право людини на захист, - висновок…
Положеннями ст. 335 КПК передбачено зупинення судового провадження лише у випадках, коли для проходження військової служби під час мобілізації був призваний обвинувачений. Однак це положення не поширюється на мобілізацію захисника.

Дискусія
Пошук моделі виборів для повоєнної України: висновки круглого столу
Реформування виборчої системи України є надзвичайно актуальним у контексті майбутніх поствоєнних виборів. Зокрема, реалізації виборчого права має сприяти вдосконалення системи голосування. Але сьогодні Україна стикається з численними викликами.

Cудова практика
Негаторний позов: про що свідчить судова практика ВС
Поки особа є власником майна, вона не може бути обмежена у праві звернутися до суду з негаторним позовом, який може бути пред'явлений упродовж всього часу тривання правопорушення.

Дискусія
Погони не личать мантії: моделі відновлення військових судів…
У Комітеті ВР з питань правової політики провели робочу нараду з обговорення проектів законів, які передбачають створення та функціонування в Україні на постійній основі військових судів. Інститут адвокатури представив свої застереження щодо такої ініціативи.

Навчання
У Івано-Франківську адвокатів навчали мистецтву красномовства
Риторика відіграє надзвичайно важливу роль у професійній діяльності адвоката. Вміння чітко, переконливо та ефективно доносити свою позицію є ключем до успіху в суді, під час переговорів та у спілкуванні з клієнтами.

Законодавство
Уточнення щодо впливу боргів за аліментами на поділ майна є зайвим, -…
Ухилення від виконання прямих батьківських обов’язків з утримання дитини, а саме наявність заборгованості за аліментами, є підставою для відступлення від засад рівності часток подружжя відповідно до Сімейного кодексу.

Дискусія
Бойовий імунітет: хто і як має оцінювати рішення командира?
Захист військових, які діють в умовах крайньої небезпеки та стресу, потребує чіткого правового регулювання. Особливого значення в умовах повномасштабної збройної агресії набуває питання притягнення захисників до кримінальної відповідальності за прийняті бойові рішення.