"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ звернулася до ГПУ та САП з приводу можливих порушень прав адвоката Бабич

НААУ звернулася до генерального прокурора Юрія Луценка та його заступника- керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького з проханням перевірити законність отримання доступу до даних мобільного телефону адвоката Анни Бабич.
Відповідні листи направлені за підписом Голови НААУ Лідії Ізовітової.
Підставою для звернень стала письмова заява до НААУ від Анни Бабич, в якій викладені обставини можливих порушень гарантій адвокатської діяльності з боку окремих працівників Національного антикорупційного бюро України під час здійснення досудового розслідування. Цього тижня ситуація була розглянута також на екстреному засіданні Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності при НААУ.
Зокрема, рішення про доступ до мобільного телефну адвоката ухвалено слідчим суддею Солом’янського районного суду міста Києва за наслідками розгляду клопотання, яке подане детективами НАБУ.
НААУ звертає увагу керівництва ГПУ на те, що спеціальний статус адвоката передбачає отримання та володіння адвокатською таємницею. Особи, винні в доступі сторонніх осіб до адвокатської таємниці або її розголошенні, несуть відповідальність згідно із законом. Так, частина п’ята статті 254 КПК України зазначає, що категорично заборонено будь-яке втручання у приватне спілкування захисника.
Детективи НАБУ, які звертались до слідчого судді з клопотанням про надання доступу до інформації про власника відповідних номерів мобільного зв’язку та погоджували його з прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, достеменно знали, що йдеться про інформацію, власником якої є адвокат Бабич А.В.
“Безперечно, отриманням доступу до охоронюваної законом таємниці адвоката Бабич А.В., під виглядом боротьби з корупцією, яка не може домінувати над правами людей, порушені права громадян та юридичних осіб, які спілкувалися зі своїм адвокатом”, - ідеться у зверненні до ГПУ та САП.
Посилаючись на вимоги стетй 23, 45, 55, 56 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», НААУ просить здійснити перевірку викладених обставин та з’ясувати, чи дотримано гарантії адвокатської діяльності, визначені ст. 23 Закону, та умови особливого порядку кримінального провадження стосовно адвоката в частині погодження спеціальним суб’єктом клопотання про дозвіл на втручання у приватне спілкування.
У разі виявлення порушень, вжити всіх необхідних заходів з метою притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.
Про результати розгляду звернення ГПУ та САП мають повідомити Національну асоціацію адвокатів України та адвоката Анну Бабич.
Популярні новини

Cудова практика
Надсилання заяви на електронну пошту суду не є належною формою…
Із запровадженням обов’язкових для адвокатів електронних кабінетів у Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі існує дві форми подання процесуальних документів. Верховний Суд нагадав, що не кожен цифровий підпис і не кожне електронне звернення є належними.

За кордоном
Тимчасовий захист, робота, навчання: що українцям варто знати про…
Яка процедура отримання статусу тимчасового захисту у Франції та Великій Британії? Коли можуть відмовити у його наданні та чи реально оскаржити таке рішення? Які є варіанти легалізації та зміни статусу? Що з працевлаштуванням, навчанням та бізнес-можливостями?

Регіони
У Львові зʼявився унікальний освітній простір для…
У Навчально-науковому інституті права, психології та інноваційної освіти Національного університету «Львівська політехніка» урочисто відкрили навчальну аудиторію «Історія адвокатури України».

Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за грудень 2024 - березень 2025 року.

Навчання
Лайфхаками організації робочого місця поділилися адвокати
Успішний адвокат завжди організований та відповідальний. Він опора та осередок спокою для свого клієнта. Ефективність його роботи часто залежить не лише від знань і навичок, а й від порядку в робочому просторі.

Дискусія
Як молодому адвокату будувати особистий бренд у соцмережах –…
Люди схильні довіряти адвокатам, які мають упізнаваний особистий бренд. Він допомагає залучати нових клієнтів, які шукають спеціаліста з певними навичками та досвідом.

Видання
Опубліковано черговий номер Вісника НААУ за березень 2025 року
Публікуємо черговий номер Вісника НААУ за березень 2025 року

Гарантії діяльності
«Військові адвокати» не мають нічого спільного з адвокатурою –…
Діяльність «військових адвокатів», які силоміць «відбивають» мобілізованих військовозобов’язаних у ТЦК, не має жодного стосунку до адвокатської практики, заснованої на принципах верховенства права та законності.