НААУ звернулася до ГПУ та САП з приводу можливих порушень прав адвоката Бабич
НААУ звернулася до генерального прокурора Юрія Луценка та його заступника- керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького з проханням перевірити законність отримання доступу до даних мобільного телефону адвоката Анни Бабич.
Відповідні листи направлені за підписом Голови НААУ Лідії Ізовітової.
Підставою для звернень стала письмова заява до НААУ від Анни Бабич, в якій викладені обставини можливих порушень гарантій адвокатської діяльності з боку окремих працівників Національного антикорупційного бюро України під час здійснення досудового розслідування. Цього тижня ситуація була розглянута також на екстреному засіданні Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності при НААУ.
Зокрема, рішення про доступ до мобільного телефну адвоката ухвалено слідчим суддею Солом’янського районного суду міста Києва за наслідками розгляду клопотання, яке подане детективами НАБУ.
НААУ звертає увагу керівництва ГПУ на те, що спеціальний статус адвоката передбачає отримання та володіння адвокатською таємницею. Особи, винні в доступі сторонніх осіб до адвокатської таємниці або її розголошенні, несуть відповідальність згідно із законом. Так, частина п’ята статті 254 КПК України зазначає, що категорично заборонено будь-яке втручання у приватне спілкування захисника.
Детективи НАБУ, які звертались до слідчого судді з клопотанням про надання доступу до інформації про власника відповідних номерів мобільного зв’язку та погоджували його з прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, достеменно знали, що йдеться про інформацію, власником якої є адвокат Бабич А.В.
“Безперечно, отриманням доступу до охоронюваної законом таємниці адвоката Бабич А.В., під виглядом боротьби з корупцією, яка не може домінувати над правами людей, порушені права громадян та юридичних осіб, які спілкувалися зі своїм адвокатом”, - ідеться у зверненні до ГПУ та САП.
Посилаючись на вимоги стетй 23, 45, 55, 56 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», НААУ просить здійснити перевірку викладених обставин та з’ясувати, чи дотримано гарантії адвокатської діяльності, визначені ст. 23 Закону, та умови особливого порядку кримінального провадження стосовно адвоката в частині погодження спеціальним суб’єктом клопотання про дозвіл на втручання у приватне спілкування.
У разі виявлення порушень, вжити всіх необхідних заходів з метою притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.
Про результати розгляду звернення ГПУ та САП мають повідомити Національну асоціацію адвокатів України та адвоката Анну Бабич.
Популярні новини
Дискусія
Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів
До професійного обговорення розвитку адвокатури в умовах трансформації суспільного та політичного життя на Міжнародному форумі адвокатів, який нещодавно проходив у Харкові та Києві, долучилися судді Верховного Суду.
Законодавство
Відповідальність за порушення гарантій адвокатської діяльності…
Система державних гарантій здійснення адвокатської діяльності є запобіжником від впливу на адвоката. Натомість відсутність відповідальності фактично дає можливість безкарного порушення засад Конституції України й чинного законодавства про адвокатуру.
Регіони
На пошану адвоката у Дрогобичі відкрили іменну навчальну аудиторію
На факультеті історії, педагогіки та психології Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка облаштували навчальну аудиторію на пошану адвоката, видатного громадсько-політичного та культурно-освітнього діяча, доктора права Володимира Ільницького.
Навчання
Як захиститись від необґрунтованого податкового контролю (вебінар)
Особливості проведення податкових перевірок, порядок отримання ліцензій та процедури виникнення й погашення податкового боргу дослідили на вебінарі «Фактичні перевірки, ліцензії, податковий борг: ключові проблеми та рішення».
Самоврядування
Звільнення від сплати внесків у 2025 році: що варто знати адвокатам
Рада адвокатів регіону та Національна асоціація адвокатів України можуть за заявами адвокатів, поданих до 31 грудня, приймати рішення про звільнення, зменшення, відтермінування сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.
Дискусія
Наукові читання на тему «Праволюдинні дороговкази для медичного…
10 грудня 2024 року відбулися наукові читання на тему «Праволюдинні дороговкази для медичного права», присвячені Міжнародному дню прав людини та пам’яті Рабіновича Петра Мойсейовича (26.10.1936 – 19.12.2023).
Дискусія
Оновлення моделі суду присяжних: за чи проти?
Нова модель суду присяжних, яка нещодавно була схвалена за основу Верховною Радою України, викликає чимало спорів у професійній спільноті. Адже є обгрунтовані сумніви у її відповідності українським реаліям.
Самоврядування
Щорічний внесок адвоката у 2025 році: РАУ змінила розподіл
У 2025 році щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування становитиме, як і раніше, один прожитковий мінімум для працездатних осіб ( 3028 гривень, згідно із Законом про держбюджет). Водночас, зміниться його розподіл.