17 липня 2018 року відбулося екстренне засідання Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності | НААУ

17 липня 2018 року відбулося екстренне засідання Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності

Різне
17:06 Ср 18.07.18 9682 Переглядів
Версія для друку

17 липня 2018 року відбулося екстренне засідання Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності.

В ході засідання було обговорено питання відносно розповсюджених народним депутатом України І.Мосійчуком у соціальних мережах публікацій, що можуть містити заклики до силового втручання та зриву планової роботи органів адвокатського самоврядування міста Києва. За результатами обговорення було ініційовано направлення звернень до правоохоронних органів з метою забезпечення громадського порядку при реалізації органом адвокатського самоврядування своїх законних повноважень, зокрема, розгляд дисциплінарних проваджень.

Комітетом було розглянуто звернення адвоката Анни Бабич щодо порушення гарантій адвокатської діяльності, а саме заборони будь-якого втручання, перешкоджання здійсненню професійної діяльності та проведення стосовно адвоката оперативно-розшукових заходів чи слідчих дій, що можуть проводитися виключно з дозволу суду. Адвокатом Є.Солодко було ініційовано звернення до Директора Національного антикорупційного бюро України із проханням провести перевірку та притягнути винних службових осіб Національного антикорупційного бюро України до відповідальності встановленої законом.

Розглядалося і чергове істотне порушення ст. 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» за зверненням Адвокатського об'єднання "Богатир та партнери" стосовно системного незаконного обмеження істотних прав людини – адвоката Богатиря В.В., внаслідок недотримання державних гарантій, визначених Законом та пов’язаних з фактичним нездійсненням у передбаченому КПК України порядку підозри адвокату, як спеціальному суб'єкту. Акцентувалась увага на недостатній компетентності окремих працівників органів досудового розслідування щодо презумпції правомірності правочину, зокрема, угоди із адвокатом та неправомірних вимог правоохоронців про надання додаткових підтверджуючих документів дійсності такої угоди, що протирічить змісту норм матеріального норм права. Відповідні документи, за наслідками розгляду звернення Адвокатського об'єднання "Богатир та партнери" в інтересах адвоката Богатиря В.В., будуть включені до Звіту про порушення прав адвокатів в Україні, що будуть надіслані Міжнародній комісії юристів (ICJ) та Раді адвокатських і правничих товариств Європи (ССВЕ).

Питання систематичного ігнорування професійних прав адвокатів та виробництва проектів відповідних документів вирішено доручити членам Комітету Є.Мірошникову та К.Четвертаку.

Комітетом обговорено та вирішено питання щодо реагування на систематичні заяви про порушення прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності адвоката О.Шадріна. Підготовку проектів відповідних звернень доручено члену Комітету С.Чернушичу.

Заслухавши аудіозапис виступу адвоката Д.Бугая, Комітет критично оцінив його публічні висловлювання перед міжнародними експертами та представниками органів правосуддя, в якому містяться критичні твердження з ролі професійної організації у захисті прав адвокатів. Було акцентовано увагу, що Д.Бугай ніколи не був членом будь-якого органу адвокатського самоврядування та не уповноважувався ними на представництво позиції та інтересів адвокатури України. Власне, сам Д.Бугай, отримував захист і підтримку від професійної організації адвокатів, коли переслідувався правоохоронними органами. На противагу, такої підтримки своїм колегам не надавав, діяльністю профільного Комітету НААУ з захисту прав адвокатів не цікавиться, відомості статистичного або динамічного характеру не отримував, у публічних заходах Комітету участі не приймав. Отже, його виступи Комітет розцінює як демагогію, з метою створення персонального іміджу сумнівного змісту.

Разом з цим, Комітет є відкритим для співпраці і запрошує стати членом Комітету всіх, хто вважає себе експертом у цій галузі і готовий, не шкодуючи сил і часу, займатися відстоюванням порушених професійних прав і гарантій.

Інформація з усіх розглянутих питань передана Голові НААУ для скерування відповідних звернень у межах компетенції.

Наступне планове засідання Комітету призначено на 10 серпня 2018 року о 15-00.

Популярні новини

Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити

Законодавство

Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити

Директорат правосуддя та кримінальної юстиції Мінʼюсту підготував аналітичний звіт про доцільність спрощення процедури здійснення окремих слідчих (розшукових) або інших процесуальних дій з урахуванням стандартів дотримання прав людини та практики ЄСПЛ.

18:09 Вт 21.01.25 171
Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх

БПД

Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх

До стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги підготовлені зміни. Крім суто технічних правок («правова» допомога стає «правничою», а «ЗМІ» перетворюються на «медіа»), передбачаються вимоги стосовно допомоги і представництва неповнолітніх.

13:21 Вт 21.01.25 175
ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності

Cудова практика

ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності

Гарантування права на судовий захист та заборона його обмежень, особливо в умовах діджиталізації та воєнного стану, вимагають від суду підтримки різних способів взаємодії з учасниками процесу. Це стосується і способів підписання ордеру, які не можуть бути обмежені.

17:09 Пн 20.01.25 371
Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?

Cудова практика

Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?

Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

11:46 Пт 17.01.25 4061
Правнича допомога при мобілізації: у ТЦК проблем не бачать

Гарантії діяльності

Правнича допомога при мобілізації: у ТЦК проблем не бачать

Військова влада запевняє, що навчальний центр або розподільчий пункт – це не місце позбавлення волі. Туди є нормальний (з урахуванням режиму) допуск, в тому числі для адвокатів. Але практика свідчить про зворотне.

11:47 Ср 15.01.25 6942
Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін

Законодавство

Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін

Евакуація у примусовий спосіб дітей за рішенням адміністрацій з населених пунктів, які розташовані на територіях активних та можливих воєнних (бойових) дій, ускладнена негативним ставленням до цього батьків.

10:41 Вт 14.01.25 5679
Побиття адвокатки у Харкові: що відомо про інцидент у приміщенні ВЛК

Гарантії діяльності

Побиття адвокатки у Харкові: що відомо про інцидент у приміщенні ВЛК

Коли адвокатка почала фіксувати порушення прав її клієнта у приміщенні військово-лікарської комісії, захисницю випхали з приміщення, застосувавши фізичну силу, а також викинули речі. Інцидентом зацікавилися у Верховній Раді, а Омбудсман узяв кейс під особистий контроль.

15:36 Пн 13.01.25 10377
Суд визнав винним одного із керівників ФГВФО, що ігнорував адвокатський запит

Cудова практика

Суд визнав винним одного із керівників ФГВФО, що ігнорував…

Київський апеляційний суд визнав заступника директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб винним у неправомірній відмові в наданні інформації за запитом адвоката. Чиновник спробував «відплатити» через КДКА, але марно.

10:41 Пн 13.01.25 7266

Вестник:№ 12 грудень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл