"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
ССВЕ анонсує конкурс серед молодих адвокатів Європи

У випуску інформаційного бюлетеня за травень висвітлено основні події в діяльності найбільшої професійної організації адвокатів Європи.
Зокрема, ідеться про підсумки пленарної сесії ССВЕ у Празі, конференцію "Майбутнє електронного судочинства в ЄС та нові технології в обслуговуванні судової системи" у Софії; надано кометарі ССВЕ до проектів документів Єврокомісії.
У бюлетені ССВЕ анонсує конкурс молодих адвокатів Академії європейського права. CCBE вважає, що цей конкурс представляє прекрасну можливість для нових членів національних та регіональних адвокатур які хочуть краще ознайомитись з функціонуванням європейського права.
Конкурс буде складатися з трьох раундів, в ході яких транснаціональні команди повинні продемонструвати свої юридичні вміння перед провідними адвокатами, що практикують європейське комерційне, кримінальне право, та захист прав людини. CCBE не тільки допомагав ERA в організації змагань, але також хотіла поділитися власних досвідом. З огляду на це, в якості члени жюрі братимуть участь як другий віце-президент, пан Ранко Пелікаріч, так і третій віце-президент, пані Маргарет Грэфін фон Гален.
Конкурс відбудеться 6-7 вересня 2018 року у м. Трір, Німеччина.
Повний текст перекладу CCBE Newsletter за травень
CCBE — міжнародна неприбуткова організація, заснована 1960 року. “Голос правничої професії”, який говорить від імені понад 1 мільйона адвокатів Європи, асоціацій адвокатів 45 країн. У грудні 2016 року Україна стала 11 членом ССВУ із статусом спостерігача. Про історію вступу НААУ до ССВЕ та переваги членства можна переглянути тут.
ССВЕ є визнаним представником адвокатури у відносинах з інституціями ЄС та Радою Європи, міжнародними організаціями по всьому світу. Через співпрацю з Європарламентом та Єврокомісією організація має вплив на розробку законодавства про адвокатуру та кримінальне і корпоративне законодавство, надає інформацію про зміни процедур у Європейському суді та ЄСПЛ.
Популярні новини

Cудова практика
Огляд практики ВС із земельних спорів за I півріччя 2025 року
Перша половина 2025 року була багата на різноманітні земельні спори, практика вирішення яких не змінилася та була неодноразово підтверджена Верховним Судом. У свою чергу ВП ВС застосував нові підходи до захисту права оренди на землю.

Анонс
Розпочато прийом документів кандидатів до конкурсної комісії з…
Рада адвокатів України оголошує про початок прийому документів від кандидатів, які виявили бажання бути обраними до складу Конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів за квотою РАУ.

Законодавство
Венеційську комісію попередили про ризики змін у дисциплінарних…
Європейська комісія за демократію через право (Венеційська комісія) та Директорат РЄ з прав людини та верховенства права готують оцінку законопроектам, що стосуються судоустрою та статусу суддів в Україні.

Анонс
Українських адвокатів запрошують у Бонн на стажування
Молоді українські адвокати, які спеціалізуються у сфері цивільного, комерційного та економічного права, мають змогу взяти участь у програмі стажування в Німеччині. Її проводить Фонд міжнародної правової співпраці (IRZ) спільно з Федеральною палатою адвокатів та Німецькою спілкою адвокатів.

Законодавство
Декларації доброчесності суддів і не тільки: РАУ затвердила…
Під виглядом відновлення довіри до судової влади можуть бути запроваджені репресивні механізми контролю над нею. Це прямо суперечить міжнародному досвіду та може призвести до деградації української системи правосуддя.

Cудова практика
Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…
Установлені приписами КПК перешкоди в доступі до суду та порушення права бути заслуханою у суді для особи в такому важливому питанні, як продовження строків тримання її під вартою, означає неможливість реалізації права на захист, гарантованого частиною другою статті 63 Конституції.

Гарантії діяльності
У ТЦК мобілізовані не мають доступу до правничої допомоги (документ)
Коли на Черкащині адвокат звернувся із запитом до ТЦК в інтересах мобілізованого клієнта, там заявили про підробку документів, бо військовозобовʼязаний не мав телефона і фізично не міг підписати договір про надання правничої допомоги.

Дискусія
Як оцінити перспективу звернення до ЄСПЛ: практичні орієнтири для…
Звернення до Європейського суду з прав людини — це не просто останній шанс на справедливість, а складна і тривала процедура, яка потребує ретельного аналізу ще на етапі прийняття рішення про підготовку заяви.