ССВЕ анонсує конкурс серед молодих адвокатів Європи
У випуску інформаційного бюлетеня за травень висвітлено основні події в діяльності найбільшої професійної організації адвокатів Європи.
Зокрема, ідеться про підсумки пленарної сесії ССВЕ у Празі, конференцію "Майбутнє електронного судочинства в ЄС та нові технології в обслуговуванні судової системи" у Софії; надано кометарі ССВЕ до проектів документів Єврокомісії.
У бюлетені ССВЕ анонсує конкурс молодих адвокатів Академії європейського права. CCBE вважає, що цей конкурс представляє прекрасну можливість для нових членів національних та регіональних адвокатур які хочуть краще ознайомитись з функціонуванням європейського права.
Конкурс буде складатися з трьох раундів, в ході яких транснаціональні команди повинні продемонструвати свої юридичні вміння перед провідними адвокатами, що практикують європейське комерційне, кримінальне право, та захист прав людини. CCBE не тільки допомагав ERA в організації змагань, але також хотіла поділитися власних досвідом. З огляду на це, в якості члени жюрі братимуть участь як другий віце-президент, пан Ранко Пелікаріч, так і третій віце-президент, пані Маргарет Грэфін фон Гален.
Конкурс відбудеться 6-7 вересня 2018 року у м. Трір, Німеччина.
Повний текст перекладу CCBE Newsletter за травень
CCBE — міжнародна неприбуткова організація, заснована 1960 року. “Голос правничої професії”, який говорить від імені понад 1 мільйона адвокатів Європи, асоціацій адвокатів 45 країн. У грудні 2016 року Україна стала 11 членом ССВУ із статусом спостерігача. Про історію вступу НААУ до ССВЕ та переваги членства можна переглянути тут.
ССВЕ є визнаним представником адвокатури у відносинах з інституціями ЄС та Радою Європи, міжнародними організаціями по всьому світу. Через співпрацю з Європарламентом та Єврокомісією організація має вплив на розробку законодавства про адвокатуру та кримінальне і корпоративне законодавство, надає інформацію про зміни процедур у Європейському суді та ЄСПЛ.
Популярні новини
Гарантії діяльності
Правнича допомога при мобілізації: у ТЦК проблем не бачать
Військова влада запевняє, що навчальний центр або розподільчий пункт – це не місце позбавлення волі. Туди є нормальний (з урахуванням режиму) допуск, в тому числі для адвокатів. Але практика свідчить про зворотне.
Законодавство
Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін
Евакуація у примусовий спосіб дітей за рішенням адміністрацій з населених пунктів, які розташовані на територіях активних та можливих воєнних (бойових) дій, ускладнена негативним ставленням до цього батьків.
Гарантії діяльності
Побиття адвокатки у Харкові: що відомо про інцидент у приміщенні ВЛК
Коли адвокатка почала фіксувати порушення прав її клієнта у приміщенні військово-лікарської комісії, захисницю випхали з приміщення, застосувавши фізичну силу, а також викинули речі. Інцидентом зацікавилися у Верховній Раді, а Омбудсман узяв кейс під особистий контроль.
Cудова практика
Суд визнав винним одного із керівників ФГВФО, що ігнорував…
Київський апеляційний суд визнав заступника директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб винним у неправомірній відмові в наданні інформації за запитом адвоката. Чиновник спробував «відплатити» через КДКА, але марно.
Призначення
Молодіжний комітет НААУ отримав нового очільника
Головою Молодіжного комітету Національної асоціації адвокатів України – UNBA NextGen, який опікується питаннями забезпечення розвитку адвокатури України з погляду тяглості поколінь, сприяння кар’єрному зростанню молодих адвокатів, призначено Ігоря Андрєєва.
Дискусія
В Україні зʼявиться перелік терористичних організацій: як це вплине…
З метою забезпечення національної безпеки та попередження, виявлення і припинення терористичної діяльності в Україні сформують та вестимуть перелік терористичних організацій (груп).
Законодавство
Ключові зміни цивільного законодавства за 2024 рік зібрали в огляді
Відкриття та оформлення спадщини, корпоративне управління, аграрні ноти, малозначні спори, протидія домашньому насильству, судовий контроль за виконанням рішень - ці та інші питання були у фокусі уваги законодавця в 2024 році.
Самоврядування
Внесок адвоката 2025: як платити
Адвокати України до 31 січня мають сплатити щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування. Він традиційно становить один прожитковий мінімум для працездатних осіб (3028 грн.). У 2025 році змінився розподіл адвокатського внеску.