ССВЕ анонсує конкурс серед молодих адвокатів Європи
У випуску інформаційного бюлетеня за травень висвітлено основні події в діяльності найбільшої професійної організації адвокатів Європи.
Зокрема, ідеться про підсумки пленарної сесії ССВЕ у Празі, конференцію "Майбутнє електронного судочинства в ЄС та нові технології в обслуговуванні судової системи" у Софії; надано кометарі ССВЕ до проектів документів Єврокомісії.
У бюлетені ССВЕ анонсує конкурс молодих адвокатів Академії європейського права. CCBE вважає, що цей конкурс представляє прекрасну можливість для нових членів національних та регіональних адвокатур які хочуть краще ознайомитись з функціонуванням європейського права.
Конкурс буде складатися з трьох раундів, в ході яких транснаціональні команди повинні продемонструвати свої юридичні вміння перед провідними адвокатами, що практикують європейське комерційне, кримінальне право, та захист прав людини. CCBE не тільки допомагав ERA в організації змагань, але також хотіла поділитися власних досвідом. З огляду на це, в якості члени жюрі братимуть участь як другий віце-президент, пан Ранко Пелікаріч, так і третій віце-президент, пані Маргарет Грэфін фон Гален.
Конкурс відбудеться 6-7 вересня 2018 року у м. Трір, Німеччина.
Повний текст перекладу CCBE Newsletter за травень
CCBE — міжнародна неприбуткова організація, заснована 1960 року. “Голос правничої професії”, який говорить від імені понад 1 мільйона адвокатів Європи, асоціацій адвокатів 45 країн. У грудні 2016 року Україна стала 11 членом ССВУ із статусом спостерігача. Про історію вступу НААУ до ССВЕ та переваги членства можна переглянути тут.
ССВЕ є визнаним представником адвокатури у відносинах з інституціями ЄС та Радою Європи, міжнародними організаціями по всьому світу. Через співпрацю з Європарламентом та Єврокомісією організація має вплив на розробку законодавства про адвокатуру та кримінальне і корпоративне законодавство, надає інформацію про зміни процедур у Європейському суді та ЄСПЛ.
Популярні новини
Дискусія
Оновлення моделі суду присяжних: за чи проти?
Нова модель суду присяжних, яка нещодавно була схвалена за основу Верховною Радою України, викликає чимало спорів у професійній спільноті. Адже є обгрунтовані сумніви у її відповідності українським реаліям.
Самоврядування
Щорічний внесок адвоката у 2025 році: РАУ змінила розподіл
У 2025 році щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування становитиме, як і раніше, один прожитковий мінімум для працездатних осіб ( 3028 гривень, згідно із Законом про держбюджет). Водночас, зміниться його розподіл.
Видання
Презентовано першу книгу оповідань адвокатів
Побачила світ збірка художніх творів українських адвокатів «Щоденник мого адвоката». Видання поєднує в собі оповідання, есе та повісті, написані адвокатами – учасниками першого Всеукраїнського конкурсу прози серед адвокатів «Особистий погляд».
Самоврядування
Новий Порядок підвищення професійного рівня адвокатів затвердила…
Починаючи з 1 січня 2025 року українські адвокати підвищуватимуть свій професійний рівень за оновленими правилами. Рада адвокатів України затвердила відповідний Порядок, який передбачає 14 форм підвищення рівня та кількість залікових годин, які адвокат має отримати протягом року.
ЄРАУ
Офіційно: в Україні більше 70 тис. адвокатів
Нещодавно кількість адвокатів у нашій країні перевалила за позначку у 70 тисяч осіб. Якщо точно, то станом на сьогодні Єдиний реєстр адвокатів України містить відомості про 70152 адвокати.
Євроінтеграція
Євроінтеграція і адвокатура: розвиток інституту – через…
Сьогодні, на жаль, зʼявилося багато псевдоекспертів, які упевнено беруться реформувати інститут адвокатури. При цьому вони не бажають вивчати питання зсередини і свідомо ігнорують згубні для країни наслідки реалізації своїх ініціатив.
За кордоном
Про особливості юридичної освіти у США розповіли на вебінарі
У США підхід до навчання є дуже гнучким. Студенти можуть більш самостійно обирати навчальні дисципліни та кількість, в якій і в якому саме семестрі їх будуть вивчати. Натомість в Україні цей процес є більш формалізованим.
Гарантії діяльності
Чому військова служба і адвокатська діяльність несумісні пояснила…
Необхідно відрізняти мобілізованого адвоката, який фізично не встиг подати заяву про зупинення діяльності і не здійснює таку діяльність, від того, хто свідомо поєднує несумісні види діяльності.