Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Реформа адвокатури – виклики незалежності та європейському вибору (інфографіка)

Реформа адвокатури – виклики незалежності та європейському вибору (інфографіка)

Законодавство 16:28 Вт 20.02.18 2437 Переглядів Версія для друку

Впродовж 2016-2018 років Рада адвокатів України ухвалила  низку рішень, якими засуджується недемократичний шлях спроб реформування інституту адвокатури і внесення змін до профільного законодавства у втаємничений спосіб.

Інфографіка "Реформа адвокатури - виклики неалежності та європейському вибору" містить історію цього процесу від створення профільної робочої групи при Раді з питань судової реформи до останнього відкритого обговорення законопроекту, який викликав послідовні заперечення з боку адвокатуру. Основними аргументами, які засвідчують брак демократичності та публічності реформи, є  маніпуляції правом голосу адвокатури, формальність дискусій, кулуарна підміна тексту законопроекту, спекуляції відповідністю європейським стандартам. Такі ознаки характерні для всіх етапів роботи над законопроектом, і не були усунуті всупереч зверненням найбільших європейських професійних організацій адвокатів та публічній позиції НААУ.

Відновлений з січня 2018 року процес розробки законопроекту не зміг забезпечити врахування пропозицій, поданих НААУ офіційно. В результаті серії розширених засідань Ради з питань судової реформи завершено роботу над документом, який фактично не зазнав змін.

Процедурна невизначеність цих обговорень створила сприятливі умови для ігнорування найбільш принципових заперечень та маніпуляцій текстом законопроекту на його подальшому шляху до парламенту.
Наразі виникає ризик повторення ситуації 2016 року, коли схвалений Робочою групою текст законопроекту кардинально відрізнявся від того, який проходив обговорення. Законопроект, який Рада судової реформи запропонує Президенту України, може виявитися таким, що суперечить Стратегії судової реформи; імплементованим у чинному законодавстві стандартам Ради Європи та ЄС, рекомендаціям ПАРЄ та іншим міжнародним зобов’язанням України. Однозначно можна стверджувати про те, що законопроект не відповідає реальним потребам адвокатської спільноти і цілям зміцнення незалежності і самоврядності інституту адвокатури в Україні.

НААУ неодноразово застерігала про руйнівні наслідки впровадження закладеної у законопроекті моделі адвокатського самоврядування федеративного типу, відступ від європейських стандартів, корупційні ризики та численні неузгодженості при функціональному та територіальному розподілу самоврядних повноважень.

В інфографіці наведено положення ключових міжнародних документів, які визначають стандарти організації адвокатури в країнах Європи, коментарі до складених експертами Ради Європи звітів стосовно стану адвокатського самоврядування в Україні та відповідності законопроекту до мінімальних європейських стандартів.

 

Популярні новини

Вестник:№1 лютий 2019 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2017;
Партнерська програма 2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування