Реформа адвокатури – виклики незалежності та європейському вибору (інфографіка) | НААУ

Реформа адвокатури – виклики незалежності та європейському вибору (інфографіка)

Законодавство
16:28 Вт 20.02.18 3304 Переглядів
Версія для друку

Впродовж 2016-2018 років Рада адвокатів України ухвалила  низку рішень, якими засуджується недемократичний шлях спроб реформування інституту адвокатури і внесення змін до профільного законодавства у втаємничений спосіб.

Інфографіка "Реформа адвокатури - виклики неалежності та європейському вибору" містить історію цього процесу від створення профільної робочої групи при Раді з питань судової реформи до останнього відкритого обговорення законопроекту, який викликав послідовні заперечення з боку адвокатуру. Основними аргументами, які засвідчують брак демократичності та публічності реформи, є  маніпуляції правом голосу адвокатури, формальність дискусій, кулуарна підміна тексту законопроекту, спекуляції відповідністю європейським стандартам. Такі ознаки характерні для всіх етапів роботи над законопроектом, і не були усунуті всупереч зверненням найбільших європейських професійних організацій адвокатів та публічній позиції НААУ.

Відновлений з січня 2018 року процес розробки законопроекту не зміг забезпечити врахування пропозицій, поданих НААУ офіційно. В результаті серії розширених засідань Ради з питань судової реформи завершено роботу над документом, який фактично не зазнав змін.

Процедурна невизначеність цих обговорень створила сприятливі умови для ігнорування найбільш принципових заперечень та маніпуляцій текстом законопроекту на його подальшому шляху до парламенту.
Наразі виникає ризик повторення ситуації 2016 року, коли схвалений Робочою групою текст законопроекту кардинально відрізнявся від того, який проходив обговорення. Законопроект, який Рада судової реформи запропонує Президенту України, може виявитися таким, що суперечить Стратегії судової реформи; імплементованим у чинному законодавстві стандартам Ради Європи та ЄС, рекомендаціям ПАРЄ та іншим міжнародним зобов’язанням України. Однозначно можна стверджувати про те, що законопроект не відповідає реальним потребам адвокатської спільноти і цілям зміцнення незалежності і самоврядності інституту адвокатури в Україні.

НААУ неодноразово застерігала про руйнівні наслідки впровадження закладеної у законопроекті моделі адвокатського самоврядування федеративного типу, відступ від європейських стандартів, корупційні ризики та численні неузгодженості при функціональному та територіальному розподілу самоврядних повноважень.

В інфографіці наведено положення ключових міжнародних документів, які визначають стандарти організації адвокатури в країнах Європи, коментарі до складених експертами Ради Європи звітів стосовно стану адвокатського самоврядування в Україні та відповідності законопроекту до мінімальних європейських стандартів.

 

Популярні новини

Підтримка

Опікунська рада НААУ підтримала родини ще 7 адвокатів

Опікунська рада НААУ підтримала родини двох загиблих на війні адвокатів, а також надала матеріальну допомогу колегам, що втратили житло через бойові дії в Україні.

10:12 Пт 26.04.24 798

Анонс

РАУ перевірить справедливість застосування формули оплати БВПД

Тлумачення центром безоплатної вторинної правничої допомоги норм щодо оплати послуг адвокатів, які надають БВПД, протиставило інтереси адвоката інтересам його підзахисного у кримінальній справі.

16:58 Чт 25.04.24 1948

Самоврядування

Вчена-конституціоналіст Ставнійчук: НААУ не є громадською…

Говорити про невідповідність Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" статті 36 Конституції (яка гарантує свободу об'єднання у громадські організації) некоректно. Адже НААУ, яка обʼєднує усіх адвокатів України, за статусом кардинально відрізняється від громадських обʼєднань.

11:43 Чт 25.04.24 2219

Взаємодія

Для надання правничої допомоги Данська рада у справах біженців…

В рамках власних проектів з допомоги біженцям та внутрішньо переміщеним особам, Данська рада у справах біженців (ДРБ) залучатиме фахівців Національної асоціації адвокатів України до надання правничої безоплатної допомоги громадянам України.

17:52 Ср 24.04.24 3245

Дискусія

Складнощі співвідношення міжнародного гуманітарного права та прав…

«Буває складно пояснити, що таке імунітет комбатанта, чому його вбивство не є воєнним злочином, чому у злочині за ст. 438 (Порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу є загальний суб’єкт».

13:59 Ср 24.04.24 3111

Анонс

Адвокатів запрошують здати кров для «Охматдит»

У кінці травня адвокати та небайдужі українці мають змогу долучитися до збору крові для потреб Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

9:48 Ср 24.04.24 2151

За кордоном

Вчинення нотаріальних дій у Великій Британії: що варто знати…

У Великій Британії існує декілька органів, які можуть здійснювати нотаріальні дії для українських громадян, що тимчасово перебувають в цій країні, в тому числі і представники консульства України.

14:24 Вт 23.04.24 3148

Дискусія

Про ризики відновлення державної монополії на землі лісів…

Держава, передавши у процесі децентралізації землі за межами населених пунктів у комунальну власність громад, зруйнувала державну монополію на ці землі. Але після створення державного підприємства «Ліси України» ця монополія може повернутися з усіма корупційними ризиками, які звідси випливають.

13:21 Пн 22.04.24 3478

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл