Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - 46-та конференція лідерів адвокатур Європи присвячена незалежності самоврядування

46-та конференція лідерів адвокатур Європи присвячена незалежності самоврядування

Адвокатура 20:37 Пт 09.02.18 503 Переглядів Версія для друку

Заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій та голова ВРК Максим Болдін беруть участь у 46-й щорічній Конференції лідерів адвокатур Європи у Відні. Цього року у конференції беруть участь понад 200 лідерів національних адвокатур, керівників органів адвокатського самоврядування та запрошені представники найбільних професійних організацій ССВЕ та ІВА.

Темою 46-ої конференції стала незалежність адвокатського самоуправління від держави. Дискусії учасників конференції засвідчили, що, незалежно від рівня розвитку країни, проблеми у відносинах з владою є всіх адвокатур. Про це говорили представники Франції, Польща стурбована системними проблемами, які виникли внаслідок того, що немає єдиної сильної організації, яка могла б представити всіх адвокатів. Чимало делегацій висловилися про загрозливу тенденцію порушення прав органів адвокатського самоврядування, що становить загрозу для принципу верховенства права.

«Наше беззаперечне право мати незалежні професійні організації є єдиною запорукою нашого сильного впливу на те, щоб панувало верховенство права. Інакше ми не зможемо захистити права людини», - сказала Марія Слазак, колишній віце-президент ССВЕ у своїй ключовій доповіді під час конференції.

Вперше за всю історію проведення президентської конференції адвокатур українська делегація отримала право на виступ.

Валентин Гвоздій доповів про успіх української адвокатури в розбудові системи самоврядування. Профільний закон 2012 року, яким сьогодні керується українська адвокатура, є одним з найновіших у Європі, однак, у короткий п”ятирічний період вдалося створити з нуля європейську самоврядну організацію, яка повністю відповідає стандартам Ради Європи, спроможна захистити права адвокатів та виражає єдину позицію адвокатської спільноти. Водночас, форсування реформи адвокатури викликає стурбованість, оскільки в основу змін покладена неробоча модель з відцентровими тенденціями. В результаті, єдність національного інституту адвокатури може бути зруйнована, що становить ризик для унітарної країни.

Деякі ідеологи реформування професії у напрацьованому робочою групою Ради з питань судової реформи редакції законопроекту пропонують змінити систему органів адвокатського самоврядування. Передбачений абсолютно неробочий варіант, який стане першим кроком до фактичної федералізації професії в унітарній країні. Це є недопустимим та містить цілий ряд корупційних ризиків, а крім того, не має нічого спільного з децентралізацією”, - наголосив Валентин Гвоздій.

Заступник Голови НААУ повідомив, що натомість від НААУ та регіональних органів внесено пропозиції проводити реформу шляхом вдосконалення існуючої моделі. У висновку Венеціанської комісії підтверджено її відповідність європейським стандартам як за структурою, так і за розподілом повноважень. При цьому, проект змін від Робочої групи маніпулює оцінками на відповідність стандартам Ради Європи та навіть входить з ними у пряму суперечність.

На „полях“ конференції відбувся цілий ряд зустрічей української делегації з президентом Правничого товариства Англії та Вельсу щодо підготовки спільного заходу для адвокатів. Також проведений ряд зустрічей з представниками адвокатур Німеччини та інших європейських країн. Також німецької та представниками європейських адвокатур.

Відбулася зустріч і з президентом адвокатури Казахстану, яка зацікавлена у вивченні досвіду України у розбудові адвокатського самоврядування та відстоюванні незалежності професії.

Популярні новини

Вестник:№1 лютий 2019 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2017;
Партнерська програма 2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування