Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Зміни до адвокатського самоврядування мають обговорюватись за участі регіонів — звернення голів РАР (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Зміни до адвокатського самоврядування мають обговорюватись за участі регіонів — звернення голів РАР (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Звернення 17:08 Вт 23.01.18 1457 Переглядів Версія для друку

Ради адвокатів низки регіонів знепокоєні спробами змінити чинний закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» без врахування реальних потреб адвокатського самоврядування та позиції регіональних професійних спільнот.

Низка рад адвокатів регіонів направили звернення до заступника Глава Адміністрації Президента України, координатора Ради з питань судової реформи Олексія Філатова та керівника Головного департаменту правової політики Адміністрації Президента України, секретаря Ради з питань судової реформи Костянтина Красовського. Копії листів направлені до Національної асоціації адвокатів України.

Голови РАР просять надати можливість бути присутніми під час обговорення проекту змін до профільного закону на засіданнях Робочої групі з питань реформування адвокатури, прокуратури та БПД та висловити позицію адвокатів областей.

Зокрема, рада адвокатів Волинської області у своєму зверненні наголосила на тому, що не  мала можливості висловитися з приводу обговорюваного законопроекту. «Така ситуація свідчить про недемократичний та непрозорий спосіб формування  інституту адвокатури України та думку адвокатської спільноти Волинської області є неприпустимою» - ідеться у листі голови Ради адвокатів Волинської області Галини Руденко. Вона додає, що багато положень законопроекту  не здатні вирішити проблеми адвокатури, а навпаки ускладнюють їхнє вирішення.

Зокрема, голова Ради адвокатів Волині вказує на те, що законопроект містить зміни в структурі  органів адвокатського самоврядування  з подвійним членством шляхом створення  регіональних палат, що призведе до  роздробленості адвокатури та позбавить її можливості заявити про  себе  як про цілісний інститут. За оцінкою голови РАР, cпроба відновити регіональне членство та реанімувати обласні колеії адвокатів у вигляді регіональних палат адвокатів відкидає адвокатуру України назад, як мінімум, на 25 років, в часи існування України як УРСР, в складі СРСР і веде до регресу в розвитку.

Законопроект містить багато суперечностей  та не вирішує основної проблеми адвокатури — забезпечення  дотримання професійних  прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності. Відповідно до нового законопроекту  регіональні органи адвокатського самоврядування позбавлені основних функцій  по захисту професійних  прав та інтересів адвокатів регіону.

На думку адвокатів регіонів саме такими засобами, як подання не правдивої інформації робиться спроба відволіти адвокатуру від її основного завдання визначеного законом — надання професійної правничої допомоги та втягнути у постійний виборчий процес по формуванню органів адвокатського самоврядування.

Голова Ради адвокатів Черкаської області Олександр Лічевецький також звернувся з листом, в якому просить надати можливість бути присутнім на засіданні Робочої групи. Адже, за його оцінкою, обговорюваний законопроект несе ризики руйнування адвокатського самоврядування.

Голова Ради адвокатів Донецької області як третьої за кількістю адвокатської спільноти в України Лідія Керанчук  також заявила про необхідність врахувати думку адвокатів регіону під час напрацювання змін до чинного закону. 

У листі від Ради адвокатів Сумської області  голова РАР Олександра Ковальова також висловлює готовність бути присутньою на засіданнях Робочої групи та надати зауваження та пропозиції, враховуючи реальний досвід створення адвокатського самоврядування на рівні регіону.

Рада адвокатів Миколаївської області у своєму зверненні закликала координатора Ради з питань судової реформи «не робити крок назад на Європейському шляху нашої країни» та одноголосне рішення про необхідність участі в обговоренні Проекту Закону представників рад адвокатів регіонів, зокрема, представника ради адвокатів Миколаївської області.

Голова Ради адвокатів Закарпаття Олексій Фазекош звернув заступника Глави Адміністрації на те, що "запропоновані зміни до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» ставлять під загрозу існування системи адвокатури на Україні, як незалежної, професійної, самоврядної організації і спрямовані не на посилення системи вітчизняної адвокатури, яка впевнено рухається протягом останніх п’яти років в напрямі європейських правових традицій, розвитку та функціонування правозахисної діяльності, а навпаки, у випадку прийняття цього законопроекту та здійснення такої псевдореформи відбудеться поверненням до «дрімучої совковості» та призведе до, по суті, «феодалізації» адвокатури та розвалу її цілісності".

«Підтримуючи курс керівництва держави, що має впевненість і політичну волю задля позитивних змін в напрямі реформування всієї правової системи нашої держави, і системи адвокатури зокрема, наполегливо просимо запросити на засідання Робочої групи з питань реформування адвокатури, прокуратури та системи безоплатної правової допомоги Голову Ради адвокатів Закарпатської області Олексія Фазекоша», - ідеться у звернення РАР Закарпатської області.

Голова Ради адвокатів Чернігівської області Галина Якуба у зверненні до заступника Глави АП вказала на те, що законопроект пропонує зміни в частині адвокатського самоврядування «призведуть до знищення гарантованого державою права адвокатів на самостійне вирішення питань організації та діяльності адвокатури». Голова РАР просить залучити до обговорення лідерів регіональних адвокатських спільнот, а також врахувати позицію НААУ при розробці проекту змін до чинного закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Голова Ради адвокатів Луганської області Олександр Мельников у зверненні від імені адвокатів регіону наголосив на тому, що у представників органів адвокатського самоврядування не було можливості пояснити свою позицію з приводу змін до закону «через недостатню прозорість обговорення профільного законопроекту».  Голова РАР просить надати йому можливість бути присутнім під час обговорення законопроекту в частині адвокатського самоврядування, зважаючи на власний досвід створення та роботи в органах адвокатського самоврядування.

_______________________________________________________________________________________________________

Стежте за актуальними новинами в адвокатурі та адвокатському самоврядуванні у нашому Telegram-каналі InfoUNBA

 

Популярні новини

Вестник:№1 лютий 2019 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2017;
Партнерська програма 2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування