Національна Асоціація Адвокатів України - Міжнародний фактор для захисту права на професію українським адвокатам не можна недооцінювати — Павло Гречківський

Міжнародний фактор для захисту права на професію українським адвокатам не можна недооцінювати — Павло Гречківський

Адвокатура 14:15 Ср 29.11.17 563 Переглядів Версія для друку

Міжнародний фактор в справі захисту свого права на професію українським адвокатам не можна недооцінювати.

Про це пише секретар Ради адвокатів України Павло Гречківський у блозі на LB.ua “Як створити 27 адвокатур замість однієї та назвати цю ідею реформою”.

Він нагадує про те, що за форматом підготовки реформа вже порушує фундаментальний європейський стандарт. З такої позиції НААУ не тільки вела переговори з експертами Ради Європи, а й звернулася в ПАРЄ, ССВЕ, Міжнародну асоціацію адвокатів та до вищого українського керівництва. “Не маючи доступу до тексту законопроекту, ми зобов'язані були акцентувати увагу на тому, що його приховування - далекий від стандартів демократії і права маневр”, - ідеться в публікації про реформу адвокатури.

Незабаром після від'їзду експертів РЄ і листопадового візиту делегації ССВЕ до Києва на електронну пошту в НААУ прийшов «розсекречений» законопроект.

У зв'язку з цим потрібно відзначити, що міжнародний фактор в справі захисту свого права на професію українським адвокатам не можна недооцінювати. Міжнародні професійні організації, до думки яких прислухаються в Раді Європи і органах Євросоюзу, зараз найнадійніші союзники в боротьбі з кулуарними спробами зруйнувати національний інститут адвокатури в Україні”, - наголошує Павло Гречківський.

На думку секретаря РАУ, текст документа не залишає сумнівів в тому, що це реальний план. Адже запропоновано створити 27 адвокатури замість однієї. Якщо зараз НААУ об'єднує всі органи адвокатського самоврядування, то замість в кожному регіоні буде створена мікрокопій цієї моделі. Національний рівень самоврядування позбавляється реальних повноважень і отримує церемоніальну роль.

Хто буде обставати за адвокатів перед Генеральною прокуратурою, НАБУ, СБУ? Єдине представництво професії обнуляється. Закон відкриває можливості для створення безлімітного кількості організацій, які представляють інтереси адвокатури. Консолідованого голосу професії в діалозі з українською владою і міжнародними партнерами не буде. Сателітні громадські організації, якими вже намагаються підмінити НААУ як передбаченого законом єдиного представника професії, отримають повну легалізацію”, - вказує Павло Гречківський на ризики законопроекту.

Запропонована модель самоврядування матиме наслідком розрив зв'язків центр-область, скасування єдиного поля нормативного регулювання адвокатської практики, уніфікованого порядку доступу в професію, стандартів підвищення кваліфікації та дисциплінарних процедур, які забезпечували своїми рішеннями Рада адвокатів України і Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія. Замість Єдиного реєстру адвокатів України по суті виникнуть 27 таких списків, що відкриє величезні можливості для маніпуляцій даними про адвокатів.

Це неминучий управлінський параліч. Дискутувати можна тільки про період часу, в який він настане”, - прогнозує секретар РАУ.

Повний текст блогу можна переглянути на сайті LB.ua

Популярні новини

Вестник:№10 жовтень 2018 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2017;
Партнерська програма 2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування