Національна Асоціація Адвокатів України - НААУ звернулася до ПАРЄ з приводу спроб знищити незалежну адвокатуру через кулуарно розроблений закон

НААУ звернулася до ПАРЄ з приводу спроб знищити незалежну адвокатуру через кулуарно розроблений закон

Звернення 15:55 Чт 12.10.17 1020 Переглядів Версія для друку

НААУ звернулася до ПАРЄ з приводу спроб знищити незалежну адвокатуру шляхом прийняття кулуарно розробленого закону «Про внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (нова редакція) та інших пов’язаних законодавчих актів України».

Лист до Президента ПАРЄ Стелли Кіріакідес відправлено 12 жовтня.

У зверненні Голова НААУ Лідія Ізовітова інформує про загрози для незалежності української адвокатури, створені самим процесом розробки та лобіювання цього законопроекту. Наразі текст цього документу надійшов на експертизу до проекту Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні»,. Проте, не був наданий представникам НААУ під час спільної зустрічі з експертами проекту 11 жовтня.

“Від експертів Ради Європи ми довідались, про отримання ними запиту на експертну оцінку законопроекту щодо його «мінімальної» відповідності стандартам та рекомендаціям Ради Європи. Цей запит викликає занепокоєння за наявності чинного в Україні Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» 2012 року, який отримав не «мінімальну», а «повну» оцінку європейським стандартам та цінностям Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанська комісія) в 2011 році”, - акцентовано в листі до ПАРЄ.

НААУ наголошує на своїх прогнозах щодо руйнівних наслідків нового «таємного» законопроекту, який з повноцінних стандартів та рекомендацій Ради Європи опускається до мінімальних. В зв”язку з цим, НААУ вимагає передати текст законопроекту до Венеціанської комісії

“Від імені Національної асоціації адвокатів України звертаюсь з проханням у межах компетенції зробити усе можливе для направлення законопроекту, який надійшов на експертизу до проекту Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні» від Ради судової реформи (Україна) - міжнародні експерти Ради Європи пан Ритіс Йокубаускас та пан Вахе Грігорян до Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанська комісія) з метою надання висновку про відповідність європейським стандартам та цінностям ще до внесення його до Верховної Ради України”, - ідеться у листі.

НААУ нагадує, що як представник всієї української адвокатської спільноти, з самого початку була обмежена у праві участі над розробкою проекту змін до чинного закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, та була позбавлена будь-якої можливості вплинути на його остаточний зміст. Ця ситуація в грудні 2016 року збіглася з іншою подією у Верховній Раді, коли без жодних консультацій з адвокатурою було внесено зміни до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», якими встановлено розмір щорічних внесків адвокатів на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, які зменшено удвічі. Тим самим завдано серйозного вдару по стану фінансування адвокатури в Україні.

“Замість того, щоб створювати додаткові та підтримувати діючі умови для незалежності адвокатів, державою в особі окремих посадових осіб постійно здійснюються спроби ускладнити діяльність адвокатів, а в окремих випадках повністю зруйнувати систему адвокатури в Україні”, - ідеться у листі до ПАРЄ.

Попри публічну вимогу НААУ та позицію ССВЕ, яка закликала утриматися від проведення реформи адвокатури без консультацій з НААУ, нині проект закону «Про зміни до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» готується до направлення на розгляд до Верховної Ради України у той самий закритий спосіб.

Перегляд файлу: Звернення Голови Національної асоціації адвокатів України Лідії Ізовітової до Голови Парламентської асамблеї Ради Європи Стелли Кіріакідес

 

Популярні новини

Регіональне адвокатське самоврядування

11:32 Ср 19.09.18 283

Адвокатура Чернігівської області закликає доопрацювати проект…

Регіональне адвокатське самоврядування

14:08 Вт 18.09.18 402

З приводу проекту закону 9055 Рада адвокатів Закарпатської області…

Регіональне адвокатське самоврядування

12:41 Вт 18.09.18 674

Рада адвокатів Харківської області висловила протест проекту…

Законодавство

10:15 Пн 17.09.18 1097

Проект закону № 9055 “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” не…

Регіональне адвокатське самоврядування

16:39 Пт 14.09.18 188

ВРКА завершила перевірку фінансово-господарської діяльності РА…

Звернення

14:32 Чт 13.09.18 3146

РАУ закликала Верховну Раду утриматися від прийняття проекту…

Адвокатура

12:35 Чт 13.09.18 2640

Рада адвокатів України створила Комітет з підвищення професійної…

Законодавство

17:05 Ср 12.09.18 891

Законопроект 9055 передбачає розширення дисциплінарної…

Вестник:№9 вересен 2018 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2017;
Партнерська програма 2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування