Адвокатура вважає зміни до КПК за законопроектом 5610 наступом на права людини | НААУ

Адвокатура вважає зміни до КПК за законопроектом 5610 наступом на права людини

Законодавство
15:18 Вт 28.02.17 3175 Переглядів
Версія для друку

Адвокатура вважає зміни до Кримінального процесуального кодексу, передбачені законопроектом 5610 безпрецедентним наступом на європейські стандарти прав людини в Україні.

Таку позицію Національної асоціації адвокатів України представила під час робочої наради в Генеральній прокуратурі Анжеліка Сицько, голова Комітету кримінального права та процесу.

“Відповідно до відкритого листа голови НААУ, РАУ Лідії Ізовітової, законопроект має бути відхилений або відкликаний авторами як такий, що суперечить Конституції, зокрема, її найбільшому розділу про права і свободи”, - наголосила Анжеліка Сицько під час обговорення цього законопроекту за участі представників ГПУ.

Публічна позиція адвокатури полягає в тому, що постатейні правки на етапі другого читання в парламенті не можуть виправити небезпечну суть цього документу. Юридичний аналіз законопроекту свідчить про те, що він реально націлений на перетворення кримінального провадження на репресивний процес.

Як керівник Комітету з кримінального права та процесу, адвокат наголосила на тому, що запропонована процедура заочного повідомлення про підозру через публікації в ЗМІ покладе початок переслідуванням звичайних громадян за сфабрикованими звинуваченнями.

Окрім того, збільшення строків тримання під вартою (з 12 до 18 місяців) порушить конституційне право громадян на особисту свободу. Підозрювані особи, вина яких ще не доведена, будуть набагато довше триматися в СІЗО. Така норма дає можливість органам прокуратури продовжувати практику неефективних непрофесійних розслідувань.

Разом із запропонованим порядком обрахунку строків при об'єднанні проваджень цим будуть порушені і розумні строки кримінального провадження, закріплені у статті 28 КПК та частині третій статті 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року. Затягування розслідування дозволить тримати осіб у невизначеному статусі підозрюваних протягом кількох років. Можливість безстрокової (довічної) дії дозволу суду на затримання осіб, як передбачають зміни до статті 190 КПК, також є порушенням права на особисту свободу та принципу юридичної визначеності, що є складовим верховенства права.

Таку позицію НААУ доведе до керівництва ГПУ офіційно, а також звернеться до депутатів Верховної Ради з приводу небезпек, які породжує законопроект 5610. Присутні під час зустрічі адвокати родин Небесної сотні та представники громадськості підтримали думку про те, що законопроект може мати масштабні негативні наслідки для пересічних громадян і призведе до зворотнього ефекту ніж той, про який публічно говорять прихильники цієї законодавчої ініціативи.

23 лютого Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова відкритим листом звернулася до Голови Верховної Ради Андрія Парубія, в якому аргументувала небезпеки повернення до радянського КПК внаслідок прийняття законопроекту 5610. Голова НААУ від імені української адвокатури закликала відмовитися від його прийняття.

Популярні новини

Підтримка

Опікунська рада НААУ підтримала родини ще 7 адвокатів

Опікунська рада НААУ підтримала родини двох загиблих на війні адвокатів, а також надала матеріальну допомогу колегам, що втратили житло через бойові дії в Україні.

10:12 Пт 26.04.24 643

Анонс

РАУ перевірить справедливість застосування формули оплати БВПД

Тлумачення центром безоплатної вторинної правничої допомоги норм щодо оплати послуг адвокатів, які надають БВПД, протиставило інтереси адвоката інтересам його підзахисного у кримінальній справі.

16:58 Чт 25.04.24 1794

Самоврядування

Вчена-конституціоналіст Ставнійчук: НААУ не є громадською…

Говорити про невідповідність Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" статті 36 Конституції (яка гарантує свободу об'єднання у громадські організації) некоректно. Адже НААУ, яка обʼєднує усіх адвокатів України, за статусом кардинально відрізняється від громадських обʼєднань.

11:43 Чт 25.04.24 2073

Взаємодія

Для надання правничої допомоги Данська рада у справах біженців…

В рамках власних проектів з допомоги біженцям та внутрішньо переміщеним особам, Данська рада у справах біженців (ДРБ) залучатиме фахівців Національної асоціації адвокатів України до надання правничої безоплатної допомоги громадянам України.

17:52 Ср 24.04.24 3237

Дискусія

Складнощі співвідношення міжнародного гуманітарного права та прав…

«Буває складно пояснити, що таке імунітет комбатанта, чому його вбивство не є воєнним злочином, чому у злочині за ст. 438 (Порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу є загальний суб’єкт».

13:59 Ср 24.04.24 3108

Анонс

Адвокатів запрошують здати кров для «Охматдит»

У кінці травня адвокати та небайдужі українці мають змогу долучитися до збору крові для потреб Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

9:48 Ср 24.04.24 2149

За кордоном

Вчинення нотаріальних дій у Великій Британії: що варто знати…

У Великій Британії існує декілька органів, які можуть здійснювати нотаріальні дії для українських громадян, що тимчасово перебувають в цій країні, в тому числі і представники консульства України.

14:24 Вт 23.04.24 3145

Дискусія

Про ризики відновлення державної монополії на землі лісів…

Держава, передавши у процесі децентралізації землі за межами населених пунктів у комунальну власність громад, зруйнувала державну монополію на ці землі. Але після створення державного підприємства «Ліси України» ця монополія може повернутися з усіма корупційними ризиками, які звідси випливають.

13:21 Пн 22.04.24 3477

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл