НААУ просить відмовитися від ідеї звільнення всіх суддів після першого п”ятирічного призначення | НААУ

НААУ просить відмовитися від ідеї звільнення всіх суддів після першого п”ятирічного призначення

Законодавство
12:36 Вт 20.12.16 1348 Переглядів
Версія для друку

НААУ просить Президента України Петра Порошенка, як Гаранта Конституції, забезпечити права громадян на доступ до правосуддя шляхом сприяння стабільній роботі судової системи та запобігання політично вмотивованому звільненню суддів з займаних посад.

Про це йдеться у заяві НААУ, яка також направлена до голови Верховної Ради, лідерів парламентських фракцій та профільного комітету ВР.

Причиною для такого звернення стало подання поправок до законопроекту “Про Вищу раду правосуддя”, якими пропонується повне припинення трудових відносин із суддями, призначеними строком на п’ять років, після спливу терміну на який їх було призначено,  із наступним відрахуванням таких судів зі штату відповідних судів.

НААУ просить Комітет Верховної Ради України  з питань правової політики і правосуддя відхилити відповідні поправки до проекту Закону України «Про Вищу раду правосуддя».

Адвокатура висловлює чітке застереження про те, що у судовій системі відбувається масове звільнення суддів.

"Якщо вже сьогодні існують приміщення судів, де немає суддів, - це тривожний симптом близького колапсу судової системи. При цьому є серйозні підстави вважати, що це робиться умисно, в тому числі і шляхом внесення таких законопроектів. Жертвами таких помилок стануть всі громадяни України, адже вони будуть позбавлені реальних можливостей захистити в судах свої права та законні інтереси, а довіра до судової системи з боку суспільства знизиться. На жаль, можна констатувати, що сподівання на позитивні зміни в результаті судової реформи можуть не справдитися. Через популізм та непрофесіоналізм окремих політиків та урядовців зміст цієї комплексної реформи ризикує бути спотвореним аж до тієї межі, що люди будуть фактично позбавлені права на доступ до правосуддя”, - ідеться у заяві НААУ.

Згідно офіційної інформації Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Державної судової Адміністрації, станом на сьогодні, у зв’язку із закінченням п’ятирічного строку призначення, не здійснювали правосуддя 969 суддів. А станом на 01.06.2016 року більше 90 судів в Україні мали 50% і менше діючих суддів. Є й такі суди, де взагалі відсутні судді з повноваженнями. Така ситуація призводить до того, що в окремих адміністративно-територіальних одиницях України громадяни позбавлені права на судовий захист, гарантованого ст. 6 Європейської Конвенції з прав людини та ст. 55 Конституції України.

На думку асоціації, прийняття вказаного законопроекту матиме негативний вплив на професійний рівень суддівського корпусу.

Оцінюючи такий законопроект, не можна не згадати про рекомендції європейських партнерів. Перше п”ятирічне призначення на суддівські посади європейські експерти завжди вважали неприйнятним підходом, що, містить можливість політичного впливу на судову систему. З точки зору професійності розгляду справ та навантаження на суддів такий підхід позбавлений логіки, адже судді з п”ятирічним терміном призначення розглядають не менш складні справи, аніж їхні довічно призначені колеги.

Забирати у них посади через порядок призначення, яким вони пройшли у професію у відповідності до попередньої редакції Конституції, виглядає як банальне перекладання відповідальності”, - ідеться у заяві.

НААУ прогнозує, що в результаті прийняття таких законодавчих змін впродовж 2017 року з судової системи буде звільнено близько тисячі якісно підготовлених, досвідчених, компетентних та доброчесних суддів.

Безумовно, до окремих володарів мантії суспільство має обґрунтовані претензії щодо їх доброчесності, але для вирішення цих питань законодавством передбачена відповідна атестаційна процедура, а не популістично-політичний підхід до виключення їх з суддівського корпусу”, - наголошено в заяві.

Популярні новини

Підтримка

Опікунська рада НААУ підтримала родини ще 7 адвокатів

Опікунська рада НААУ підтримала родини двох загиблих на війні адвокатів, а також надала матеріальну допомогу колегам, що втратили житло через бойові дії в Україні.

10:12 Пт 26.04.24 1134

Анонс

РАУ перевірить справедливість застосування формули оплати БВПД

Тлумачення центром безоплатної вторинної правничої допомоги норм щодо оплати послуг адвокатів, які надають БВПД, протиставило інтереси адвоката інтересам його підзахисного у кримінальній справі.

16:58 Чт 25.04.24 2280

Самоврядування

Вчена-конституціоналіст Ставнійчук: НААУ не є громадською…

Говорити про невідповідність Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" статті 36 Конституції (яка гарантує свободу об'єднання у громадські організації) некоректно. Адже НААУ, яка обʼєднує усіх адвокатів України, за статусом кардинально відрізняється від громадських обʼєднань.

11:43 Чт 25.04.24 2551

Взаємодія

Для надання правничої допомоги Данська рада у справах біженців…

В рамках власних проектів з допомоги біженцям та внутрішньо переміщеним особам, Данська рада у справах біженців (ДРБ) залучатиме фахівців Національної асоціації адвокатів України до надання правничої безоплатної допомоги громадянам України.

17:52 Ср 24.04.24 3254

Дискусія

Складнощі співвідношення міжнародного гуманітарного права та прав…

«Буває складно пояснити, що таке імунітет комбатанта, чому його вбивство не є воєнним злочином, чому у злочині за ст. 438 (Порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу є загальний суб’єкт».

13:59 Ср 24.04.24 3118

Анонс

Адвокатів запрошують здати кров для «Охматдит»

У кінці травня адвокати та небайдужі українці мають змогу долучитися до збору крові для потреб Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

9:48 Ср 24.04.24 2154

За кордоном

Вчинення нотаріальних дій у Великій Британії: що варто знати…

У Великій Британії існує декілька органів, які можуть здійснювати нотаріальні дії для українських громадян, що тимчасово перебувають в цій країні, в тому числі і представники консульства України.

14:24 Вт 23.04.24 3151

Дискусія

Про ризики відновлення державної монополії на землі лісів…

Держава, передавши у процесі децентралізації землі за межами населених пунктів у комунальну власність громад, зруйнувала державну монополію на ці землі. Але після створення державного підприємства «Ліси України» ця монополія може повернутися з усіма корупційними ризиками, які звідси випливають.

13:21 Пн 22.04.24 3478

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл