"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ звернулася до ГПУ з приводу незаконних обшуків адвокатів у Харкові
Голова НААУ Лідія Ізовітова звернулася до генерального прокурора Юрія Луценка із приводу продовження серії незаконних обшуків у адвокатів та вчинення дій, які перешкоджають здійсненню адвокатської діяльності.
Ідетться про порушення, вчинені при обшуку працівниками прокуратури Харківської області, податкової міліції та окремих працівників Служби безпеки України офісу адвокатського об”єднання “Соратник” 19-20 вересня у Харкові.
Для проведення обшуку було отримано рішення суду, яким задоволено клопотання Податкової міліції про обшук у нежитловому приміщенні з метою вилучення незаконно виготовлених підакцизних товарів. Водночас, вказане клопотання погоджено особисто прокурором Харківської області державним радником юстиції Данильченко Ю.Б., який заздалегідь знав, що в даному приміщенні розташоване Адвокатське об’єднання «Соратник». Свідченням цього є проведення оперативно-розшукових заходів та негласних слідчих дій щодо адвокатів, безпосереднє погодження вказаного клопотання саме прокурором Харківської області та телефонне повідомлення до Ради адвокатів Харківської області про проведення обшуку у адвокатів.
Те, що працівники прокуратури області не відобразили цю інформацію у клопотанні про проведення обшуку у адвокатів, є порушенням ст.ст. 233, 234 КПК України та вимоги ст. 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність. Більше того, саме під час проведення обшуку в приміщенні Адвокатського об’єднання «Соратник» слідчий Ярмак К.Б. та інші невстановлені особи навмисно не звертали увагу на заперечення викладенні представниками Ради адвокатів Харківської області.
“Абсолютна байдужість прокурора Харківською області Данильченка Ю.Б., слідчого Ярмак К.Б. та інших працівників, які приймали участь у проведенні обшуку призвела до того, що адвокатські досьє вільно переглядалися учасниками слідчої дії, проведено вилучення документів та техніки, що містить адвокатську таємницю, здійснено втручання та перешкоди адвокатській діяльності та заподіяння тілесних ушкоджень адвокату Бубліченко Н.В”, - ідеться у зверненні.
Голова НААУ, РАУ просить генерального прокурора невідкладно внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань інформацію про вчинення ряду злочинів окремими працівниками правоохоронних органів, зокрема, вчинення злочину передбаченого ст. 397 КК України та розпочати досудове розслідування. У зверненні також ідеться про необхідність надати письмові вказівки процесуальним керівникам, які здійснюють контроль за вказаним кримінальним провадженням, про негайне повернення незаконно вилучено майна адвокатів, документів та техніки, які містять у собі адвокатську таємницю.
Популярні новини
Законодавство
Адвокати оцінять правові ризики законопроєкту про спорт
Проєкт Закону №15169 «Про спорт» покликаний змінити правила для спортивних клубів, федерацій, інвесторів, організаторів змагань і цифрових сервісів у цій сфері. До його доопрацювання запросили долучитися адвокатів профільних комітетів НААУ.
Дискусія
Захист кредиторів: судова практика випереджає законодавство?
У спорах про борги суди аналізують фактичну поведінку боржника: мету правочинів, контроль над активами, момент їх відчуження та наслідки для кредиторів. Субсидіарна відповідальність і оскарження фраудаторних правочинів уже застосовуються в судовій практиці, але законодавство не дає достатньо чітких правил.
Дискусія
Арбітраж може бути швидшим та ефективнішим, але не за рахунок прав…
У міжнародному арбітражі стислі строки, розгляд справи на основі документів без проведення усного засідання, відхилення явно необґрунтованих вимог на ранній процесуальній стадії і використання ШІ можуть скорочувати час розгляду і витрати прозорості даних від арбітражних інституцій, однак усе це потребує запобіжників від формального підходу до прав сторін.
Дискусія
Спадкування в сучасних умовах: строки, докази і цифрові активи
У спадкових справах під час воєнного стану виникають досить специфічні питання: спадкоємці перебувають за кордоном, пропускаються строки, реєстрація місця проживання не збігається з фактичним проживанням, а частина майна існує у цифровому середовищі.
Дискусія
Історію українського конституціоналізму обговорили на лекції
До Дня Конституції України Центр досліджень адвокатури і права НААУ спільно з Національним історико-меморіальним заповідником «Биківнянські могили» організував онлайн-лекцію з історії українського конституційного процесу.
Дискусія
Медична реформа: баланс конституційних гарантій у сфері охорони…
Конституційне право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування сьогодні перевіряється практикою медичної реформи: доступом до пакетів медичних гарантій, судовим захистом пацієнтів, податковим режимом медичних послуг і рішеннями щодо мережі закладів охорони здоров’я.
Законодавство
НААУ розраховує на швидку ратифікацію Конвенції про захист…
Ратифікація Конвенції Ради Європи про захист професії адвоката має супроводжуватися точковими змінами до законодавства для посилення адвокатських гарантій, але не повинна використовуватися як привід для демонтажу самоврядної моделі адвокатури.
Навчання
Правникам радять входити в адвокатуру через практику і менторство
Молоді юристи часто не бачать адвокатуру як перший професійний вибір, оскільки під час навчання переважно стикаються з теорією, а не з реальною роботою адвоката. Зрозуміти професію допомагають практика, менторство, робота поруч з досвідченим адвокатом і поступове занурення у справи.