НААУ та ГПУ обговорили проблеми порушень прав адвокатів в Україні | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

НААУ та ГПУ обговорили проблеми порушень прав адвокатів в Україні

Різне
14:51 Чт 31.03.16 2551 Переглядів
Версія для друку

Заступник Голови НААУ Валентин Гвоздій, голова комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Ганна Колесник провели зустріч з представниками Генеральної прокуратури України.

Основною темою зустрічі, ініціатором якої виступила Національна асоціація, стало зростання порушень прав адвокатів. В тому числі було обговорено порушення, допущені працівниками правоохоронних органів.

Адвокати звернули увагу на конкретні акти, викладені у Звіті НААУ за 2013-2016 роки, і передали цей документ для ознайомлення та реакції Генеральної прокуратури. У свою чергу, представники ГПУ запевнили у тому, що ці матеріали будуть вивчені, а кримінальні провадження, відкриті за деякими з наведених фактів порушень, отримають посилену увагу.

Під час зустрічі було наголошено на тому, що необхідно посилити контроль ГПУ за діями працівників правоохоронних органів в частині дотримання прав та гарантій адвокатської діяльності, що передбачені законодавством. В ході діалогу сторони погодилися, що негативний вплив на адвокатуру є результатом незавершеності реформи правоохоронної системи України.

За підсумками зустрічі досягнуто попередню домовленість про те, що адвокати долучаться до проведення навчальних заходів для працівників прокуратури з тематики законодавства про адвокатуру та адвокатську діяльність. Також НААУ внесла пропозицію сформувати спільну робочу групу для підтримки комунікації з проблем дотримання прав адвокатів.

“Це перша зустріч такого представницького рівня між адвокатурою та Генеральною прокуратурою, яка пройшла конструктивно і професійно. На цьому прикладі ми бачимо серйозні зміни, адже дві структури розпочали діалог з метою гарантувати адвокатам законний захист їхнього статусу і діяльності. Спільними зусиллями НААУ і ГПУ ми можемо різко зменшити порушення прав адвокатів і вирішити у себе в країні вирішити цю проблему”, - прокоментував підсумки зустрічі Валентин Гвоздій.

"Початок співпраці ГПУ та НААУ є першим кроком двох інституцій до партнерського діалогу, до забезпечення рівності сторін в кримінальному процесі не на папері, а в реальності", - заявила Ганна Колесник.

З боку ГПУ у зустрічі взяли участь заступник начальника Департаменту нагляду у кримінальному провадженні Роман Балита, заступник начальника управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією Сергій Яковенко, заступник начальника відділу процесуального керівництва досудовими розслідуваннями і підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів органами СБУ, ДМСУ та ДПСУ Олег Пересада, прокурор відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби В'ячеслав Льовкін, заступник начальника управління нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру Юрій Вознюк, прокурор відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях управління з питань представництва інтересів громадян або держави у суді, протидії злочинності та корупції на тимчасово окупованій території півострова Крим Усеїн Асанов.

Популярні новини

Проблеми у роботі ВККС і ВРП досліджує тимчасова слідча комісія ВР

Взаємодія

Проблеми у роботі ВККС і ВРП досліджує тимчасова слідча комісія ВР

У діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради правосуддя виявлено низку проблем, які, на думку експертів, можуть становити загрозу для судочинства та принципів доброчесності судової системи.

16:51 Пн 13.10.25 197
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ

Видання

Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…

Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за червень - вересень 2025 року.

15:10 Пн 13.10.25 158
Виставку про видатних українських правників відкрили у Чернігові

Регіони

Виставку про видатних українських правників відкрили у Чернігові

Днями у Чернігові відкрили експозицію виставки «На службі Феміді: видатні українські правники, адвокати, мислителі», що розповідає про постаті, які стояли біля витоків українського правничого руху та брали активну участь у державотворчих процесах.

11:14 Пн 13.10.25 206
ШІ витісняє адвокатів — чи існує реальна загроза професії?

За кордоном

ШІ витісняє адвокатів — чи існує реальна загроза професії?

Штучний інтелект входить у судові зали. Для тих, хто представляє себе самостійно, він уже став орієнтиром у процедурах і помічником у формуванні правові позиції. Водночас для адвокатів це — нова епоха, у якій ШІ дає попередній аналіз, шукає судову практику та структурує матеріали.

17:27 Пт 10.10.25 1014
Рівненським адвокатам дали поради на випадок обшуків

Регіони

Рівненським адвокатам дали поради на випадок обшуків

Обшук у адвоката є однією з найбільш чутливих слідчих дій, адже пов’язаний із ризиком порушення професійних прав. Алгоритм дій, зразки необхідних документів, рекомендації щодо фіксації порушень та їх оскарження — з цими практичними інструментами ознайомили адвокатів Рівненщини під час тематичного воркшопу.

14:59 Пт 10.10.25 1150
Зберегти ресурс адвокату допоможуть чотири «батарейки» - поради психолога

Навчання

Зберегти ресурс адвокату допоможуть чотири «батарейки» - поради…

Восени багато хто відчуває втому і зниження мотивації. Для адвокатів, чия діяльність постійно пов’язана зі стресом і відповідальністю, початок нового ділового сезону стає випробуванням емоційної стійкості та здатності підтримувати внутрішній ресурс.

14:13 Пт 10.10.25 842
Ризики для бізнесу від регулювання віртуальних активів назвали в НААУ

Законодавство

Ризики для бізнесу від регулювання віртуальних активів назвали в…

Чинна редакція законопроєкту про оборот віртуальних активів створює середовище, несумісне з принципами інноваційної економіки та верховенства права. Аби не допустити руйнування криптосектору в Україні, необхідно системно переглянути законодавчу ініціативу.

12:21 Пт 10.10.25 454
Лабораторія адвокатської діяльності зʼявилася у Запоріжжі

Регіони

Лабораторія адвокатської діяльності зʼявилася у Запоріжжі

До Дня юриста в Національному університеті «Запорізька політехніка» відкрили навчально-наукову лабораторію адвокатської діяльності — простір, де студенти набуватимуть практичного досвіду під керівництвом науковців і адвокатів.

10:43 Пт 10.10.25 711

Вестник:№ 9 вересень 2025 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл