Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Новий проект закону не повинен послабити адвокатуру

Новий проект закону не повинен послабити адвокатуру

Адвокатура 10:37 Пн 14.03.16 1662 Переглядів Версія для друку

Проект закону «Про внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» не повинен погіршити чинний статус адвокатів та ослабити органи адвокатського самоврядування.

Про це заявила під час обговорення законопроекту в Харкові голова Національної асоціації адвокатів України, голова Ради адвокатів України Лідія Ізовітова.

Обговорення законопроекту не повинно відбуватися в режимі повного схвалення, адже на різних дискусійних майданчиках багато адвокатів не підтримують ті чи інші положення законопроекту і бачать значні ризики, сховані у його деталях. До групи розробників законопроекту було включено лише декількох адвокатів, і не всі з них є практикуючими. Тому професійне середовище має детально проаналізувати зміни, які пропонуються, і відстояти їхнє врахування в остаточній редакції документу.

У своєму виступі найбільшу увагу голова НААУ, РАУ звернула на три основні пункти: доступ до професії, гарантії адвокатської діяльності та статус органів адвокатського самоврядування.

Так, Лідія Ізовітова обґрунтувала недопустимість скасування інституту стажування. І стажування, і статус помічника мають бути збережені як можливості для входу в професію для людей з різним досвідом. Якщо можливостей стажуватися не буде, то досвідчені юристи повинні будуть два роки працювати на мінімальну зарплату помічником адвоката, який може мати менше професійного досвіду, ніж вони самі. При цьому встановлене необґрунтоване обмеження кількості помічників до трьох осіб.

«Необхідно зберегти інститут стажування, тоді людина на основному робочому місці зможе отримувати гідну зарплату і проходити стажування в адвокатурі. Але потрібно підвищити екзаменаційні вимоги, щоб і стажери, і помічники проходили підвищення кваліфікації, щоб для них були курси, і Ради адвокатів регіонів почали займатися ними», - вважає Лідія Ізовітова.

Вона також звернула увагу на необхідність зберегти гарантії адвокатської діяльності на рівні матеріальних норм права безпосередньо в законі.

Стабільність роботи адвокатського самоврядування поставлена під серйозний ризик. Наприклад, проектом закону пропонується скоротити термін повноважень членів та керівництва органів самоврядування з 5 до 2 років. 

«Це направлено на руйнування органів самоврядування адвокатури, які тільки почали зміцнюватися», - констатувала Лідія Ізовітова.

Вона вказала на те, що без уваги розробників законопроекту залишилася система безоплатної правової допомоги, в якій адвокати по суті поставлені в залежність від держави. В таких обставинах виникають такі небезпечні прецеденти, як ліквідація регіональних центрів БПД у Харківській та Луганській областях. Процес ліквідації рано чи пізно поставить під сумнів повноваження адвокатів у тих справах, в яких вони беруть участь, адже мають доручення від ліквідаційних комісій, що не передбачено Положенням про центри БПД.

25 березня 2016 року о 10:00 год. у приміщенні готелю “Президент” (за адресою: м. Київ, вул. Госпітальна, 12) відбудеться Конференція, присвячена публічному обговоренню основних положень законопроекту за участі голів Рад адвокатів регіонів, голів КДКА регіонів, членів Ради адвокатів України, членів ВКДКА, членів ВРКА, керівництва та голів комітетів НААУ.

На захід запрошено представників Адміністрації Президента та Робочої групи з реформування законодавства про адвокатуру та безоплатну правову допомогу Ради з питань судової реформи.

Популярні новини

Вестник:№3 березень 2019 - Вісник;
Партнерська програма 2019;
Річний звіт НААУ 2017;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування