Національна Асоціація Адвокатів України - Чергові порушення прав адвокатів (ГПУ)

Чергові порушення прав адвокатів (ГПУ)

Адвокатура 10:00 Пт 19.02.16 1212 Переглядів Версія для друку

Національна асоціація адвокатів знову звернулася до Генерального прокурора у зв'язку з надходженням чергових звернень, зокрема і в інтересах адвоката Сергія Вилкова з приводу порушення його прав з боку слідчих Генеральної прокуратури. 

Слідчі ГПУ вирішили викликати для допиту у якості свідка адвоката на 17 лютого 2016 року з питань, повязаних із справою по захисту його клієнта, який має статус підозрюваного. 

Такими діями слідство фактично порушило норми статті 65 Кримінального процесуального кодексу України, яка чітко забороняє допитувати захисника, представника потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача, юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, законний представник потерпілого, цивільного позивача у кримінальному провадженні - про обставини, які стали їм відомі у зв’язку з виконанням функцій представника чи захисника.

З метою недопущення порушення прав адвокатів та уникнення розголошення адвокатської таємниці на допит разом із адвокатом Вилковим з’явилося близько 25 його адвокатів, яких спочатку відмовлялися пропускати до приміщення ГПУ.

Національна асоціація адвокатів України вкотре висловлює занепокоєння систематичними порушеннями прав та гарантій адвокатської діяльності внаслідок неправомірних дій з боку правоохоронних органів. НААУ пильно відстежуватиме перебіг подальших подій та докладе усіх зусиль для повернення ситуації у правове поле. 

Більше того, НААУ звернулася до Генерального прокурора України із закликом проведення широкого круглого столу за участю керівників правоохороних органів та інших осіб, з метою виявлення причин, що порушують гарантії адвокатської діяльності, їх подальше усунення та розроблення спільних дій з метою недопущення у майбутньому.

Крім того, на основі звернень адвокатів, НААУ ініціювала лист-звернення до Генерального прокурора України щодо відповідного реагування на постійні випадки порушення прав двокатів.

Тема порушень стане центральною на прес-конференції представників НААУ 22 лютого.

Відеозапис проходження адвокатів до зали засідання ГПУ можна переглянути у матеріалах новини.

Виджет Відео з Youtube

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2018 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2017;
Партнерська програма 2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування