Головна цитата

ЄСПЛ у своєму рішенні постановив, що мало місце порушення статті 6 § 1 Конвенції щодо банку-заявника та порушення статті 1 Протоколу № 1 стосовно втручання НБУ в права власності банку-заявника. При цьому Суд погодився з суттю заперечень Уряду стосовно невичерпання національних засобів судового захисту щодо скарги банку-заявника на доступ до суду і відхилив це заперечення після розгляду справи по суті.

ЄСПЛ підтвердив порушення при ліквідації банку “Слов”янський” у справі Фельдман проти України

12:01 Вт 26.12.17 Автор : Олександр Дроздов, Олена Дроздова 1197 Переглядів 0 Коментарів Версія для друку
Європейський суд з прав людини підтвердив порушення Конвенції з прав та основних свобод людини у справі Борис Фельдман та банк “Слов”янський” проти України.

Справа була порушена за заявою Бориса Фельдмана 20 жовтня 2005 року. Під час розгляду справи в Суді перший заявник діяв від свого імені і від імені банку-заявника.15 листопада 2006 року уряд був повідомлений про заяву.

Посилаючись статтю 6 §1 Конвенції та статтю 1 Протоколу № 1 заявники, зокрема, стверджували, що вони не мали доступу до суду для оскарження рішення про ліквідацію банка-заявника, а також на те, що це рішення порушило їх право власності.

Зокрема, заявники скаржились на відсутність можливості переглянути рішення Національного банку від 11 січня 2001 року судовим органом у значенні статті 6§1 Конвенції. Вони також скаржились на те, що постанова НБУ та заходи, вжиті податковими органами стосовно активів банку-заявника, суперечили статті 1 Протоколу № 1.

Стаття 6 § 1 Конвенції говорить про те, що “Під час визначення цивільних прав та обов'язків ... кожен має право на справедливий ... судовий розгляд ... судовим органом ...»; таття 1 Протоколу № 1 передбачає, що «кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений свого майна інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом або загальними принципами міжнародного права. Проте попередні положення жодним чином не обмежують право держави вводити в дію такі закони, які, на її думку, є необхідними для здійснення контролю за користуванням майном відповідно до загальних інтересів або для забезпечення сплати податків чи інших зборів або штрафів».

ЄСПЛ у своєму рішенні постановив, що мало місце порушення статті 6 § 1 Конвенції щодо банку-заявника та порушення статті 1 Протоколу № 1 стосовно втручання НБУ в права власності банку-заявника. При цьому Суд погодився з суттю заперечень Уряду стосовно невичерпання національних засобів судового захисту щодо скарги банку-заявника на доступ до суду і відхилив це заперечення після розгляду справи по суті.

Банк-заявник наполягав на тому, що в нього не було можливості відкрити провадження в арбітражних судах для оскарження заходів, вжитих НБУ, тому, що банк-заявник знаходився під контролем ліквідаційної комісії, яка складалася з посадових осіб відділів НБУ та податкової інспекції. Суд зазначає, що питання про використання засобу судового захисту, на яке посилається уряд, тісно пов'язане з сутністю скарги банку-заявника. Тому Суд приєднується до заперечення уряду щодо сутності справи

З повним текстом рішення ЄСПЛ у справі «ФЕЛЬДМАН І БАНК СЛОВ’ЯНСЬКИЙ ПРОТИ УКРАЇНИ» можна ознайомитися за посиланням

Автор публікації: Олександр Дроздов

Автор публікації: Олена Дроздова

 

 

Інші публікації автора

Вестник:№12 грудень 2017 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2016 блок;
Про НААУ Вісник;
Партнерська програма 2017;
ВША;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Категорії

Бажаєте розмістити Публікацію

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування